آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​

آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​

آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​: میکاپ مدیوم ​​یکی از پرطرفدارترین سبک های آرایش است. امروزه بسیاری از دختران در آستانه ازدواج، آرایش عروس مدیوم ​​را به سایر سبک های آرایش عروس ترجیح می دهند.

آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​ در واقع یک سبک مدیوم در هنر میکاپ است و در طول این سال ها هرگز محبوبیت خود را از دست نداده است. در این قسمت به شما می گوییم آرایش مدیوم چیست، اما ابتدا توضیح مختصری در مورد هر سبک آرایشی می دهیم تا بتوانید راحتتر آنها را تشخیص دهید.پس تا پایان این مقاله همراه آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​ باشید.

آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​

آرایش مدیوم ​​چیست؟

اگر می خواهید به این سوال پاسخ دهید که آرایش مدیوم ​​چیست، بهتر است از اینجا شروع کنید. به طور کلی آرایش به سه دسته تقسیم می شود:

✅ آرایش غلیظ
✅ آرایش مدیوم
✅ آرایش لایت

به جای اینکه بدانیم آرایش مدیوم ​​چیست بهتر است بگوییم که آرایش غلیظ یکی از قدیمی ترین سبک های آرایش صورت است در این سبک آرایش، بیشترین زمان صرف استفاده از تکنیک های آرایش می شود.

در این تکنیک آرایش صورت، میکاپ آرتیست از حداکثر مقدار یا غلظت مواد آرایشی استفاده می کند و در واقع این آرایش طیف رنگی متنوع و غلیظی را در بر می گیرد. بیشتر آرایش در این سبک روی چشم و لب انجام می شود.

این سبک آرایش تقریبا منسوخ شده است و تقریبا هیچکس آن را حتی برای آرایش عروس انتخاب نمی کند. امروزه آرایش عروس مدیوم ​​جای این سبک آرایش را گرفته و تقریبا جای آن را پر کرده است.

آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​

منظور از آرایش مدیوم ​​چیست؟

در پاسخ به این سوال که آرایش مدیوم ​​چیست، می توان اینگونه توضیح داد آرایش مدیوم ​​همانطور که از نامش پیداست یک سبک آرایش مدیوم ​​است. در واقع این آرایش چیزی بین آرایش سنگین و آرایش سبک است.

در این استایل اصلاح عیوب صورت و کانتورینگ متعادل صورت از اهمیت بالایی برخوردار است در سبک آرایش مدیوم ، آرایش چشم و لب با رنگ های غلیظ وجود ندارد و میکاپ آرتیست اهداف دیگری را دنبال می کند.

آرایش لایت غلظت بسیار کمتری نسبت به آرایش مدیوم ​​دارد و به عنوان سبک ترین نوع آرایش شناخته می شود. در اجرای این سبک آرایش، آرایشگر از لوازم آرایشی با تن رنگ روشن و کم رنگ استفاده می کند. بیشتر دختران و خانم هایی که به آرایش ملایم و ظریف علاقه دارند این سبک را با دانستن آرایش مدیوم ​​انتخاب می کنند.

اما در این قسمت هدف ما شناخت ترکیب رسانه، ویژگی ها، انواع آن و همچنین نحوه اجرای آن است.

تفاوت بین آرایش غلیط و آرایش مدیوم چیست؟

با توجه به اینکه آرایش مدیوم ​​بعد از آرایش غلیظ قرار می گیرد، شاید کسانی که در هنر میکاپ و میکاپ مهارت ندارند ندانند فرق آرایش غلیظ با آرایش مدیوم ​​چیست؟

آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراحل آرایش مدیوم ​​

آرایش عروس مدیوم ​​چیست؟

آرایش عروس مدیوم ​​امروزه یکی از محبوب ترین سبک های آرایش عروس است. در این سبک از گریم، میکاپ آرتیست از استفاده از تکنیک های وقت گیر و همچنین مواد آرایشی قوی و غلیظ اجتناب می کند و سعی می کند تعادل را در استفاده از مواد آرایشی حفظ کند.

مراحل آرایش مدیوم ​​چیست؟

در یک آرایش عروس مدیوم ، به طور کلی چندین مرحله به یک شکل انجام می شود بنابراین نمی توانید چندین مرحله را در یک طرح بندی مدیوم ​​اضافه یا حذف کنید. در ادامه به شما می گوییم که مراحل آرایش مدیوم ​​چیست.

مراحل اجرای آرایش مدیوم به قرار زیر است:

✅زیرسازی آرایش صورت
✅زاویه سازی
✅زیرسازی چشم
✅آرایش چشم
✅آرایش گونه
✅آرایش لب

اگر تنها سبک آرایشی که دنبال کردید آرایش غلیظ بود یا اگر از سبک خاصی برای آرایش پیروی نکردید، توصیه می کنیم یک بار از این سبک استفاده کنید. در ادامه قدم به قدم به شما خواهیم گفت که روش صحیح آرایش مدیوم ​​چیست.

آرایش عروس مدیوم ​​

زیرسازی: زیرسازی اولین مرحله آرایش مدیوم ​​است سعی کنید نزدیک ترین کرم پودر به رنگ پوست خود را انتخاب کنید از یک برس بلند یا مخصوص برای پخش و تغذیه کرم پودر روی پوست خود استفاده کنید.

زاویه‌سازی: برای زاویه‌دار کردن صورت در آرایش مدیوم ، به یک ابزار کانتورینگ نیاز دارید. از این تکنیک بر خلاف آرایش های سنگین، اغراق آمیز استفاده نکنید. از محصولات کانتورینگ کافی برای اصلاح عیوب صورت و رسیدن به زاویه دلخواه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که خطوط فقط چند درجه تیره تر و روشن تر از زیرسازی هستند و خطوط به دست آمده روی پوست خیلی واضح باقی نمی مانند.همچنین میتوانید با کلیک برروی فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت این مقاله را هم بخوانید.

خط چشم: در مرحله بعد باید دور چشم را خط بکشید و برای آرایش چشم مدیوم ​​آماده شوید. برای آرایش چشم از کانسیلر یا کرم پودر سازگار با پوست دور چشم استفاده کنید. در آرایش مدیوم ​​دقت کنید که کانسیلر فقط تاریکی را بپوشاند و پوششی متعادل برای نشستن سایه روی پلک ایجاد کنید.

استفاده از سایه ها: یکی از اصول آرایش مدیوم ، پرهیز از پالت های حاوی سایه های خیلی تیره و خیلی بلند است. در عوض می توانید از تمام رنگ های گرم که محو می شوند استفاده کنید. بهترین سایه ها برای آرایش مدیوم ​​هلویی، رزگلد و قهوه ای است.

خط چشم: پس از اتمام سایه و تغذیه خوب از خط چشم استفاده کنید. هنگام کشیدن خط چشم به فرم چشم خود توجه کنید.

آرایش عروس مدیوم ​​

مژه مصنوعی: اگر آرایش مدیوم ​​شما روزانه است نیازی به استفاده از مژه مصنوعی ندارید، اما در بیشتر موارد، حتماً در آرایش عروس مدیوم ​​از مژه مصنوعی استفاده می شود. بهترین مژه مصنوعی در آرایش سبک مدیوم ، مژه های دانه دار هستند. این نوع مژه مصنوعی باعث می شود که تراکم مژه ها زیاد نباشد و چشم حالت مصنوعی به خود نگیرد.

آرایش گونه: آیا می دانید مهم ترین قسمت آرایش مدیوم ​​چیست؟ در سبک مدیوم هدف از آرایش گونه فقط روح و انرژی دادن به گونه هاست و قرار نیست جسورانه ترین قسمت آرایش شما گونه های شما باشد. برای سایه چشم در آرایش مدیوم ​​هم همین قانون را رعایت کنید، روی رژگونه هم بزنید.

پالت های روشن و گرم بهترین گزینه برای آرایش گونه خواهد بود. با توجه به سایه ای که زده اید می توانید از رژگونه های مسی، صورتی و هلویی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که استفاده زیاد از رژگونه آرایش شما را کاملا خراب می کند. همچنین اگر کم استفاده کنید به سمت آرایش ملایم می رود.

رژ لب: آخرین مرحله در آرایش مدیوم ، استفاده از رژ لب است. پالت رژ لبی که برای آرایش مدیوم ​​توصیه می کنیم شامل رنگ های مات است. بهتر است یک نوع رژ لب جامد داشته باشید که ماندگاری بیشتری داشته باشد. بهترین رنگ هایی که می توانید برای آرایش لب به سبک مدیوم ​​استفاده کنید رنگ های گوشتی، هلویی، صورتی، نارنجی سیر، صورتی روشن و قهوه ای روشن است.

در ادامه نحوه انجام آرایش مدیوم ​​را با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد.

1. مراقبت از پوست

آیا می دانید اولین چیز برای داشتن بهترین آرایش مدیوم ​​چیست؟ مراقبت از پوست فرقی نمی کند که چه سبک آرایشی را می خواهید، در هر صورت پوست سالم خروجی آرایش را چندین برابر می کند، همانطور که برای یک نقاشی زیبا به یک بوم سالم و باکیفیت نیاز داریم!

توصیه می کنیم همیشه یک روتین خوب برای پوست خود در نظر بگیرید و مراقب سلامت و زیبایی آن باشید. سلامت پوست قبل از آرایش در اولویت است. سلامت پوست به خصوص زمانی که هدف از آرایش مدیوم ​​باشد به خوبی خود را نشان خواهد داد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر پوست شما سالم است در آرایش مدیوم ​​نیازی به زیرسازی سنگین و کانسیلرهای بسیار روشن ندارید در واقع تمیز کردن و مراقبت از پوست کار شما را آسان می کند تا بتوانید با صرف زمان و هزینه کمتر یک آرایش مدیوم ​​عالی انجام دهید. با انجام چند کار ساده می توانید پوستی همیشه آماده برای آرایش مدیوم ​​داشته باشید.

آرایش عروس مدیوم ​​

ابتدا جوش‌های سرسیاه و آکنه‌ها را از روی پوست پاکسازی کنید، تا در نهایت پوستتان کاملاً صاف و یکنواخت شود.

سپس از محصولات تسکین دهنده پوست استفاده کنید، تا جای تحریک پوستی و قرمزی‌ها برطرف شود.

اگر پوستتان حساس است علاوه‌بر تسکین دهنده‌ها از آبرسان‌ها هم استفاده کنید.

اگر روی صورتتان خطوط ریز و رنگدانه‌ای دارید از محصولاتی همچون سرم ویتامین C و رتینول استفاده کنید. این محصول به روشن شدن پوست و یکدست شدن رنگ آن کمک می‌کنند.

2. استفاده از مرطوب کننده، پرایمر و ضد آفتاب

بعد از پاکسازی، دومین کاری که باید قبل از آرایش مدیوم ​​روی پوست خود انجام دهید، تقویت آن است. اما منظور از تقویت پوست قبل از آرایش مدیوم ​​چیست؟

قبل از شروع آرایش مدیوم  لازم است پوست را مرطوب کنید همچنین باید پوست خود را با یک لایه ضد آفتاب بپوشانید تا در برابر نور خورشید محافظت شود. با توجه به رنگ پوست و نوع پوست خود، باید محصولات ضد آفتاب و مرطوب کننده را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر رنگ پوست شما مدیوم ​​است، نیازی به ضد آفتاب با SPF بسیار بالا ندارید زیرا مقاومت پوست شما در برابر آفتاب و اشعه های مضر آن بیشتر از پوست های بسیار روشن و بسیار تیره است.

توجه داشته باشید که نوع پوست ممکن است در فصول مختلف تغییر کند پس همیشه در این مورد به روز باشید. به عنوان مثال، اگر احساس کردید که پوستتان در یک فصل چرب است، با توجه به شرایط پوستتان از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده استفاده کنید. بعد از مرطوب کننده و ضد آفتاب، محصولی که باید استفاده کنید پرایمر است.

همانطور که در ابتدا در مورد اینکه آرایش مدیوم ​​چیست، گفتیم که یکی از بزرگترین اهداف آرایش مدیوم ، رنگ کردن صورت بدون ایجاد خطوط بسیار واضح و رنگ های جیغ است. زمانی که قبل از آرایش مدیوم ​​از پرایمر استفاده می کنید، نتیجه کار شما بسیار یکنواخت می شود و هیچ خط و چروکی روی پوست ظاهر نمی شود. در واقع پرایمر علاوه بر پوشاندن لکه ها و خطوط، نقش چسب کرم پودر را نیز ایفا می کند.

پرایمر کرم پودر را حفظ می کند و در طول روز آرایش مدیوم ​​شما به هیچ وجه تکان نمی خورد یا از هم نمی پاشد.

آرایش عروس مدیوم ​​

3. زیرسازی پوست صورت

زیر سازی مهم ترین قسمت آرایش مدیوم ​​محسوب می شود، زیرا قرار نیست زیاد روی چشم ها آرایش کنید و گونه ها را با رژگونه غرق نکنید. پس اگر به آرایش مدیوم ​​علاقه دارید، حتماً روی خرید زیرسازی خوب سرمایه گذاری کنید.

کرم پودری که انتخاب می کنید باید با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد. همچنین دقت کنید که کرم پودر بیشترین پوشانندگی را داشته باشد و بعد از یکی دو ساعت روی پوست لکه دار یا کیک نشود. به یاد داشته باشید که به یک زیرسازی قوی نیاز دارید، اما قرار نیست در این کار زیاده روی کنید و یک لایه ضخیم روی پوست ایجاد کنید.

4. از یک کانسیلر خوب استفاده کنید

یکی دیگر از اصول اولیه برای داشتن یک آرایش مدیوم ​​عالی، استفاده از بهترین مارک کانسیلر است. کانسیلر در آرایش مدیوم ​​زیر چشمان شما خط می کشد، بنابراین کیفیت آن بسیار مهم است. حتما کانسیلری را انتخاب کنید که مشابه و نزدیک به کرم پودر باشد. مراقب باشید در استفاده از کانسیلر زیاده روی نکنید، زیرا هدف از آرایش مدیوم ​​است.

اگر زیرسازی شما مات است حتما کانسیلر مات انتخاب کنید تا روی پوست تفاوتی بین آنها نباشد. از کانسیلر دو رنگ استفاده کنید. یکی باید تیرگی زیر چشم را بپوشاند و دیگری همرنگ زیرسازی شود.

از نوک انگشت خود برای پخش کردن کانسیلر استفاده کنید و به آن ضربه بزنید. سپس از پودر فیکس کننده استفاده کنید تا کانسیلر را روی نقاطی که استفاده کرده اید ثابت کنید.

آرایش عروس مدیوم ​​

5. انتخاب رنگ گونه متناسب با آرایش مدیوم

بسیاری از خانم ها نمی دانند چه رنگ گونه با آرایش مدیوم ​​می آید! رژگونه هایی که در آرایش مدیوم ​​به آن نیاز دارید باید روشن و گرم باشند، اما نباید زیاده روی کنید. صورتی، هلویی، نارنجی، قهوه ای روشن و مسی روشن از جمله طیف های رنگی رژگونه هستند که می توانید از آن ها در آرایش مدیوم ​​استفاده کنید.

آرایش چشم مدیوم

آموزش آرایش چشم مدیوم

آرایش چشم مدیوم ​​یکی از قسمت های آرایش استایل مدیوم ​​است. خوب است تفاوت بین آرایش چشم غلیظ و مدیوم ​​را بدانید.

همانطور که از آرایش کلی مدیوم پیداست، در آرایش چشم مدیوم تعادل وجود دارد و خبری از رنگ های بسیار تیره، جیغ و سنگین نیست. استفاده از آرایش چشم هیچ محدودیتی ندارد و می توانید از همان وسایل و لوازم آرایشی مانند آرایش غلیظ چشم استفاده کنید. تنها تفاوت این است که در استفاده از لوازم آرایشی زیاده روی نکنید.

در آرایش چشم مدیوم ​​می توانید از کانسیلر، سایه و خط چشم مطابق با استانداردهای این سبک آرایش استفاده کنید. در ادامه به شما می گوییم که اصول آرایش چشم در سبک آرایش مدیوم ​​چیست.

مراحل آرایش چشم مدیوم 

از کرم پودر یا کانسیلر برای زیرسازی استفاده کنید.
برای سایه زدن پلک می توانید از رنگ های رزگلد، قهوه ای یا هلویی استفاده کنید. (در سبک آرایش مدیوم ​​نمی توان از سایه های جیغ استفاده کرد)
می توانید از تمام رنگ های گرم که محو می شوند در آرایش چشم مدیوم ​​استفاده کنید.
پس از زدن سایه چشم، با توجه به فرم چشمان خود از خط چشم استفاده کنید.
در نهایت می توانید از یک لایه ریمل استفاده کنید.
اگر می‌خواهید طبیعی‌تر به نظر برسد، بهتر است از مژه‌های مصنوعی دانه‌دار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.