رنگ و لایت مو, سلامت مو

6 راه برای جلوگیری از کمرنگ شدن رنگ مو

6 راه برای جلوگیری از کمرنگ شدن رنگ مو

6 راه برای جلوگیری از کمرنگ شدن رنگ مو : مشکل و مسیله ای که بسیاری از افراد پس از رنگ کردن موهای خود با آن مواجه هستند و دغدغه ی بسیاری از خانم هاست کدر و کمرنگ شدن رنگ مو بعد از مدتی ست. در این مقاله به این موضوع میپردازیم. در 2 رخ همراه ما باشید.

از محصولات فرموله شده برای موهای رنگ شده استفاده کنید.

همه شامپوها و نرم کننده ها به یک اندازه ساخته نمی شوند. اگر موهای خود را رنگ می کنید، مهم است که به دنبال سیستمی از شامپو و نرم کننده باشید که برای موهای رنگ شده فرموله شده است. محصولات بدون سولفات را امتحان کنید، که برای محافظت از موهای رنگ شده در برابر آسیب کار می کنند تا رنگ آنها تحت تأثیر قرار نگیرد. اگر موهای بلوند یا نقره‌ای دارید، به دنبال شامپوی بنفش بگردید.

موهایتان را با آب ولرم و خنک بشویید.

دوش گرفتن در آب بسیار داغ ممکن است احساس آرامش بخش کند، اما در واقع می تواند روی موهای شما تاثیر بگذارد و باعث خشکی و کدر شدن موهای شما شود. همه می توانند از کاهش دما در حمام سود ببرند، اما برای افرادی که موهای رنگ شده دارند توجه به این توصیه بسیار مهم است. موهای خود را با آب ولرم بشویید – نه داغ. 

برای ماسک گذاشتن وقت بگذارید.

استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب در روال مراقبت از مو قدم بزرگی است، اما وقتی نوبت به محافظت در برابر محو شدن رنگ می رسد، کافی نیست. برای اینکه روال مراقبت از موهای خود را افزایش دهید تا با نیازهای نگهداری رنگ موی شما مطابقت داشته باشد، دوش خود را با چند ماسک مو تکمیل کنید.

6 راه برای جلوگیری از کمرنگ شدن رنگ مو

موهای خود را با هوا خشک کنید

از آنجایی که گرما می‌تواند عامل محو شدن رنگ مو باشد، سعی کنید موهای خود را تا حد امکان با هوا خشک کنید، زمانی که می‌خواهید فاصله زمانی بین رنگ‌ها را طولانی کنید. برای کمک به افزایش استایل خود بدون سشوار، یک موس تزریقی مو را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. 

از محافظ حرارتی استفاده کنید

در روزهایی که نمی‌توانید از قرار گرفتن در برابر حرارت اجتناب کنید، از محافظ های حرارتی استفاده کنید. سپس با خیال راحت سشوار یا اتوی صاف خود را بگیرید.

6 راه برای جلوگیری از کمرنگ شدن رنگ مو

سخن پایانی:

از روش های فوق برای براق نگه داشتن موهایتان استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب کوتیکول مو چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟ را بخوانید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.