آرایش چشم, آرایش و زیبایی

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟ اگر می دانید چگونه از لک شدن خط چشم جلوگیری کنید، ما به شما کمک می کنیم. چشمانی که به خوبی مشخص شده اند می توانند در کمترین زمان چشم شما را جلب کنند.

تنها چیزی که نیاز دارید چند روش خوب برای آرایش چشمانتان است. در این مقاله نکات انحصاری را با شما در میان می گذاریم که می تواند به شما در جلوگیری از پخش شدن خط چشم کمک کند.

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

این 7 نکته ساده را رعایت کنید و از پخش شدن خط چشم زیر چشم جلوگیری کنید.

1. از خط چشم خوب استفاده کنید

یک خط چشم خوب به خودی خود هرگز حرکت نمی کند و روی چشم شما پخش نمی شود. همیشه روی یک خط چشم خوب برای آرایش چشم خود سرمایه گذاری کنید. برای خوب بودن نیازی به خرید یک خط چشم گران قیمت ندارید. اگر توانایی خرید مارک های گران قیمت را ندارید، بهتر است به سراغ خط چشم های مقرون به صرفه بروید.

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

2. کانسیلر را زیر دور چشم بزنید

کانسیلر  خود را بردارید و آن را با حرکات ضربه ای روی ناحیه زیر چشم خود بمالید. این مرحله از ریزش خط چشم شما جلوگیری می کند. همچنین از نفوذ آن به خطوط ریز زیر چشم جلوگیری می کند.

فرمول کانسیلر کرمی برای صاف کردن پوست، تمام خطوط را پر می کند. به عنوان یک مانع بین پوست و خط چشم شما عمل می کند، بنابراین فرمول ماندگاری طولانی تری دارد و تازه می ماند.

بیشتر بخوانید: کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

3. تکنیک لایه بندی را امتحان کنید

آیا همه ما سعی نمی کنیم رژ لب خود را لایه لایه کنیم تا ماندگاری آن حفظ شود؟ تکنیک آن ساده است خب، همین ترفند در مورد خط چشم شما نیز صدق می کند. این ایده ساده خط چشم شما را برای تمام روز دست نخورده نگه می دارد.

با کشیدن خط چشم شروع کنید و سپس به آرامی با قلم مو یا پنبه آن را پاک کنید. سپس دوباره از آن استفاده کنید و خط چشم شما بسیار بادوام خواهد بود و از چشم شما نمی لغزد.

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

4. پودر صورت بزنید

می دانم این اولین بار است که آن را می شنوید، اما معجزه می کند! از آنجایی که زیرسازی کرم با پودر از چروک شدن آن جلوگیری می کند، قبل از کشیدن خط چشم پلک های خود را پودر کنید تا از چروک شدن و لیز خوردن خط چشم جلوگیری کنید. این تکنیک کمک می کند تا خط چشم دست نخورده و در جای خود باقی بماند.

5. از ورق های جاذب روغن استفاده کنید

این ترفند برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار مفید خواهد بود. شاید چندین بار متوجه شده باشید که در عرض یک ساعت پس از آرایش، مقداری درخشندگی و چربی در اطراف چشم و ناحیه T صورت شما ظاهر می شود.

از ورقه ها و لکه های جاذب روغن خوب روی آن ناحیه استفاده کنید تا هر گونه چربی را پاک کنید، زیرا ممکن است خط چشم شما سریعتر چروک شود و لیز بخورد.

کشیدن خط چشم

6. از پرایمر استفاده کنید

پرایمر چشم به فرم دهی و تشدید سایه چشم شما کمک می کند. همچنین به جلوگیری از چین و چروک روی خط چشم شما کمک می کند. استفاده از پرایمر چشم را شروع کنید و آن را با پودر فشرده مورد علاقه خود ست کنید و سپس خط چشم خود را بزنید تا اثری طولانی مدت برای کل روز داشته باشد.

کشیدن خط چشم

7. آن را فیکس کنید

اگر خط چشم‌های ضدآب هنوز پاک می‌شوند، خط چشم‌هایی را امتحان کنید که امروزه به راحتی در دسترس هستند. سیلر به استقرار خط چشم برای ساعات طولانی کمک می‌کند.

در اینجا لیستی از محصولاتی که برای جلوگیری از ریختن خط چشم مورد علاقه تان روی چشمانتان نیاز دارید آورده شده است:

پودر فشرده یا شفاف
سایه چشم طلایی درخشان
سایه چشم مشکی مات
ریمل

کشیدن خط چشم

آموزش گام به گام

مرحله 1: کرم دور چشم را ماساژ دهید

قبل از اینکه به آموزش واقعی برویم، باید چشمانمان را آماده کنیم! مقداری کرم دور چشم را به آرامی به ناحیه زیر چشم بزنید تا آبرسانی شود و خشکی‌های موجود از بین برود.

آن را مالش دهید و با دست سبک کاملاً مخلوط کنید تا کاملا جذب پوست شود. افرادی که پلک های رنگدانه‌داری دارند باید قبل از لایه برداری کانسیلر از اصلاح کننده رنگ نارنجی یا هلویی استفاده کنند تا ظاهری بی عیب و نقص داشته باشند.

یک کانسیلر مایع یا کرمی بردارید و به آرامی روی ناحیه زیر چشم خود بزنید با بیوتی بلندر به حالت کوبنده بزنید این را به خاطر داشته باشید که کانسلیر باعث خشک شدن پوست زیر چشم شما میشود و به مجض اینکه زدید متوجه خواهید که زیر چشم شما چروک شده اول از همه یک کرم نرم کننده بزنید به حالت کوبنده ای و بعد برای کانسلیر زدن بیوتی بلندر مناسب بردارید و رو به بالا نگاه کنید و در نهایت که فیکس کردید سریع تر پودر فیکس کننده بزنید.

اگر پلک های رنگدانه ای دارید، می توانید کانسیلر را روی ناحیه چشم نیز بزنید. این ترفند خط چشم شما را ثابت نگه می دارد و از ریزش آن جلوگیری می کند.

کشیدن خط چشم

مرحله 2: کانسیلر را درست کنید

سپس، کانسیلری را که قبلا استفاده کرده‌اید با یک پودر شفاف یا فشرده ثابت کنید تا از لکه‌های کرم‌ها یا محصولات مایع جلوگیری کنید. یک پودر کرکی یا برس سایه چشم انتخاب کنید و مقداری پودر روی آن بمالید.

سپس آن را روی پلک ها و همچنین زیر چشم ها بزنید تا از خط چشم شما خارج نشود. این تکنیک آرایش مورد علاقه هنرمندان آرایش است زیرا خط چشم را برای ساعت های طولانی دست نخورده نگه می دارد!

مرحله 3: خط چشم را بکشید

مرحله بعدی کشیدن خط چشم است. بسته به ناحیه چشم خود یک فرمول خط چشم عالی انتخاب کنید. این فرمول نقش مهمی در جلوگیری از ریزش خط چشم دارد.

استفاده طولانی مدت و ضد لک ماندگاری بیشتری خواهد داشت و لازم نیست نگران لکه دار شدن چشمان خود باشید. قطعا نیازی به سرمایه گذاری روی خط چشم گران قیمت ندارید و می توانید از خط چشم های مقرون به صرفه نیز استفاده کنید. خط چشم ضخیم یا نازک را روی خط مژه پایینی خود بزنید.

کشیدن خط چشم

مرحله 4: خط چشم را تنظیم کنید

مرحله بعدی این است که خط چشم را با کانسیلر مانند قبل ست کنید. این یک ترفند واقعا عالی برای جلوگیری از ریزش لک یا خط چشم است. پس از کشیدن خط چشم، اجازه دهید 2 تا 3 ثانیه خشک شود.

سپس یک سایه چشم مشکی بردارید و روی خط چشم خود بزنید. سایه چشم باید همرنگ خط چشم شما باشد. از یک برس خط چشم نازک یا تیز برای ایجاد ظاهری منظم و دقیق استفاده کنید.

کشیدن خط چشم شیک

مرحله 5: ناحیه زیر چشم را پودر کنید

مرحله آخر این است که یک بار دیگر ناحیه زیر چشم را با یک دست بسیار سبک پودر کنید. این مرحله بقایای سایه چشم مشکی را از بین می برد و همچنین از ریزش بیشتر پلک ها جلوگیری می کند.

ساده ترین راه برای جلوگیری از لک شدن خط چشم استفاده از یک خط چشم با فرمول مناسب است. با این حال، همانطور که در بالا توضیح داده شد، می توانید.

ساده ترین آنها شامل پودر کردن پلک ها قبل از کشیدن خط چشم، استفاده از ورقه های جذب کننده چربی در صورت داشتن پوست چرب، استفاده از کانسیلر زیر چشم برای پر کردن خطوط و چین و چروک ها و استفاده از تکنیک های لایه برداری است. از آموزش به اشتراک گذاشته شده در اینجا برای انجام یک آرایش چشم بدون لک در یک لحظه الهام بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.