آرایش صورت

چطور رنگ فاندیشن مناسب پوست‌مان انتخاب کنیم؟

چطور رنگ فاندیشن مناسب پوست‌مان انتخاب کنیم؟

چطور رنگ فاندیشن مناسب پوست‌مان انتخاب کنیم؟ یافتن فاندیشن، بی بی کرم، سی سی کرم، رژ لب و هر محصول آرایشی دیگری در این بین ممکن است دشوار باشد. همه این سختی ها به انتخاب رنگ مناسب برمی گردد. رنگ پوست شما چیست؟

اما سوال مهمتر این است که رنگ پوست شما چیست؟ رنگ پوست به معنای سایه در رنگ پوست شما است. در اینجا چند واقعیت اساسی در مورد پد stomp و نحوه استفاده از آن آورده شده است.

ته‌رنگ پوست چیست؟

ته‌رنگ پوست در اصل به معنای سایه درون رنگ پوست شما است. به این صورت فکر کنید که هنگامی که در آینه نگاه می‌کنید تن یا رنگ پوست خود را می‌بینید اما ته‌رنگ پوست شما سایه‌ی درون آن رنگ است. توصیف رنگ چهره با استفاده از کلمات پیچیده است. ته‌رنگ پوست ارتباطی با سطح رنگدانه‌های پوست ندارد و نشان دهنده رنگ عمیق سطح پوست است.

چطور رنگ فاندیشن مناسب پوست‌مان انتخاب کنیم؟

انواع رنگ پوست چیست؟

رنگ یا رنگ پوست را می توان بر روی نموداری نشان داد که از رنگ سرد به رنگ خنثی شروع می شود و با رنگ گرم به پایان می رسد. سه رنگ پوست در همه رنگ ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟

1. رنگ سرد

اگر رنگ پوست شما صورتی، قرمز یا آبی است رنگ پوست شما سرد است. سوالات زیر را از خود بپرسید و اگر پاسخ اکثر آنها مثبت است، احتمالا رنگ پوست شما سرد است.

✅ آیا به راحتی آفتاب سوخته می‌شوید؟
✅ آیا پوست شما اندکی به رنگ صورتی می‌زند؟
✅ آیا رگ‌های قسمت داخلی مچ دستانتان آبی رنگ است؟
✅ آیا جواهرات نقره‌ای رنگ نسبت به جواهرات طلایی رنگ بیشتر به پوست شما می‌آیند؟

معمولاً روی بسته بندی‌های فاندیش‌ها نیز حروف به همراه شماره‌ی رنگ‌ها نوشته شده که نشان دهنده‌ی نوع ته‌رنگ پوست است. C برای تن سرد، W برای تن گرم و N برای تن خنثی است.

2. رنگ گرم

اگر رنگ پوست شما گرم است، یک وجه مشترک با بیانسه دارید! و شما به راحتی می توانید آن را به همه بگویید. اگر رنگ پوست شما کمی زرد یا طلایی شد، رنگ پوست شما گرم است. سوالات زیر را از خود بپرسید و اگر پاسخ اکثر آنها مثبت است، احتمالاً رنگ پوست شما گرم است.

✅ آیا پوست شما به راحتی زیر نور آفتاب برنزه می‌شود؟
✅ آیا پوست شما بیشتر به نظر زرد یا زیتونی رنگ به نظر می‌رسد؟
✅ آیا رگ‌های قسمت داخلی مچ دستانتان سبز رنگ است؟
✅ آیا جواهرات طلایی رنگ بیشتر از جواهرات نقره‌ای به پوست شما می‌آید؟

چطور رنگ فاندیشن مناسب پوست‌مان انتخاب کنیم؟

رنگ خنثی

اگر پوست شما دارای هاله گرم و سرد است، رنگ پوست شما خنثی است. سوالات زیر را از خود بپرسید و اگر پاسخ اکثر آنها مثبت است، احتمالاً رنگ پوست شما خنثی است.

✅ آیا پوست شما دو رنگ صورتی و زرد را درون خود دارد؟
✅ آیا شما زیر نور آفتاب هم برنزه می‌شوید هم آفتاب سوخته؟
✅ آیا رگ‌های قسمت درونی مچ دستانتان هم آبی است و هم سبز؟
✅آیا جواهر آلات طلایی و نقره‌ای به یک میزان به پوست شما می‌آیند؟

بیشتر بخوانید: چگونه رنگ پوست را روشن کنیم؟

رنگ پوست را پیدا کنید

یک تکه پارچه سفید خالص و کرم روشن را نزدیک صورت خود نگه دارید و ببینید کدام رنگ بیشتر به شما می آید. اگر رنگ سفید خالص را ترجیح می دهید، احتمالاً رنگ پوست شما گرم است.

اگر رنگ کرم روشن دارید، احتمالاً رنگ پوست شما سرد است و اگر با هر دو رنگ خوب به نظر می رسید، احتمالاً رنگ پوست شما خنثی است.

روش نور خورشید

نور خورشید نیز یک روش کارآمد است. اگر به راحتی برنزه می‌شوید و کمتر دچار آفتاب سوختگی می‌شوید، احتمالاً رنگ پوستتان گرم است. اما اگر به راحتی آفتاب سوخته می شوید و پوست شما به سختی برنزه می شود، به احتمال زیاد رنگ پوست شما سرد است اگر هم آفتاب سوخته و هم برنزه هستید رنگ پوستتان خنثی است.

روش جواهرات طلایی در مقابل نقره‌ای

جواهرات طلا اغلب در پوست هایی به بازار می آیند که رنگ گرم تری دارند در مقابل جواهرات نقره ای اغلب رنگ های سرد دارند. اگر هر دو روی پوست شما وجود داشته باشد احتمالاً رنگ پوست شما خنثی است.

روتین مراقبت از پوست برای گردن

روش رگ مچ دست

رگ‌های مچ دست نیز می‌تواند به شما کمک کند تا ته‌رنگ پوست خود را تشخیص دهید. رگ‌های سبز رنگ‌تر معمولاً به این معنا است که تن پوست شما گرم است و رگ‌‌هایی که کمی به رنگ آبی یا بنفش هستند، معمولاً به معنای داشتن پوستی با تن سرد است. اگر رگ‌های مچ دست هم سبز و هم آبی باشد یعنی تن پوست شما خنثی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.