انواع لوازم آرایشی

همه چیز درباره تمیز و مرتب کردن کیف لوازم آرایش

همه چیز درباره تمیز و مرتب کردن کیف لوازم آرایش

همه چیز درباره تمیز و مرتب کردن کیف لوازم آرایش: تمیز کردن کیف لوازم آرایش می تواند تاثیر بسیار زیادی در سلامت لوازم آرایش شما و همچنین مرتب به نظر رسیدن خود شما داشته باشد. در این مطلب آموزش نحوه ی تمیز کردن کیف لوازم آرایش را مشاهده خواهید کرد:

1. لوازم آرایش اضافی را بیرون بریزید.

اولین قدم در تمیز کردن و مرتب کردن کیسه آرایش این است که بدانید داخل آن چیست. در حالی که ممکن است این امر بدیهی به نظر برسد، ممکن است از دیدن محصولاتی که در زیر این آشفتگی پنهان شده اند شگفت زده شوید.

محتویات کیف خود را بیرون بریزید و آنچه را که استفاده می کنید و استفاده نمی کنید ارزیابی کنید. هر چیزی که از آن استفاده نمی کنید باید بازیافت یا دور ریخته شود تا درهم و برهمی به حداقل برسد.

2. تاریخ انقضای لوازم آرایشتان را بررسی کنید.

در حالی که ممکن است وسوسه شوید که ریمل یا کرم پودر مورد علاقه خود را نگه دارید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که آرایشی که استفاده می کنید منقضی نشده است. بهتر است مواد آرایشی را فقط برای مدت زمانی که روی بسته بندی محصول توصیه شده است نگه دارید.

همه چیز درباره تمیز و مرتب کردن کیف لوازم آرایش

برای تشخیص خرابی محصولات آرایشی اگر مطمئن نیستید که چه زمانی آرایش را دور بریزید، بوی بد، جدا شدن و تغییر رنگ در محصولات خود را بررسی کنید. اگر هر یک از آنها را مشاهده کردید، وقت آن است که محصول را بیرون بریزید.

بیشتر بخوانید: زمان انقضای انواع لوازم آرایشی

3. از اسفنج ها و براش های خود محافظت کنید.

اگرچه منطقی است که ابزار آرایش و محصولات روزانه خود را کنار هم نگه دارید، انداختن اسفنج ها و براش های آرایشی خود در کیف آرایش شما می تواند یک آشفتگی بزرگ ایجاد کند. اگر چیزی نشت کند یا بریزد، ابزار شما کثیف می‌شود که می‌تواند آزاردهنده و غیربهداشتی باشد. بهتر است آنها را با قرار دادن آنها در یک کیسه یا کیف کوچک در داخل کیف آرایش خود محافظت کنید.

4. محصولات چند منظوره را ذخیره کنید.

یک راه عالی برای پاک کردن کیسه آرایش و جلوگیری از به هم ریختگی، تمرکز روی محصولات چندوظیفه ای است. به‌عنوان مثال، به‌جای نگه‌داشتن فونداسیون پودری و پودر، محصولی را انتخاب کنید که هر دو را انجام می‌دهد، مثلا می‌توانید از رژ لب خود به عنوان رژگونه نیز استفاده کنید و رژگونه را در کیف خود نگه دارید.

بیشتر بخوانید: 5 روش مختلف برای استفاده از رنگ رژ لب

5. هر محصول را پاک کنید.

هنگامی که از محتویات کیسه آرایش خود راضی بودید، مرحله بعدی پاک کردن محصولات قبل از قرار دادن دوباره در کیف است. با استفاده از یک پارچه مرطوب با آب یا یک پاک کننده مبتنی بر آب، مانند میسلار واتر محصولات خود را پاک کنید تا مواد زائد مانند ریمل آغشته شده یا فونداسیون چکه شده از بسته بندی بیرونی پاک شود.

6. پاک کردن کیف آرایش.

برای تمیز کردن کیسه، کیسه آرایش خود را وارونه روی سطل زباله نگه دارید تا از شر زباله های شل خلاص شوید. اگر از کیسه آرایش پارچه‌ای استفاده می‌کنید، آن را با آب داغ در ماشین لباسشویی قرار دهید تا از شر هر گونه باکتری خلاص شوید. اگر از پلاستیک ساخته شده است، به سادگی آن را از داخل بچرخانید و از یک دستمال پاک کننده آرایش استفاده کنید تا آن را به خوبی پاک کنید.

7. از پدهای پنبه ای برای جلوگیری از خرد شدن استفاده کنید.

این که پالت سایه چشم یا پودر صورت خود را کاملاً خرد کرده باشید، یک فاجعه است. اما حقیقت این است که حرکات روزانه می تواند باعث شود که محصولات شما با یکدیگر برخورد کنند، بشکنند و بریزند. با این حال، جلوگیری از این امر آسان‌تر و سریع‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

به سادگی یک گرد پنبه ای نازک را روی پالت یا پودر قرار دهید، سپس طبق معمول آن را ببندید. داشتن این لایه پنبه ای محافظ به جلوگیری از هرگونه شکستگی کمک می کند. این به ویژه زمانی که در سفر هستید مفید است.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت باکس لوازم آرایشی با یونولیت و پارچه

8. محصولات را بر اساس اندازه سازماندهی کنید.

وقتی زمان بارگیری مجدد کیسه آرایش فرا رسید، به جای اینکه بی‌هدف تمام محصولات خود را داخل کیف بیندازید، آنها را بر اساس اندازه گروه بندی کنید. همه محصولات مربعی شکل و دایره ای مانند پودر صورت، برنز و رژگونه را در یک ردیف مرتب در کنار هم قرار دهید.

همه چیز درباره تمیز و مرتب کردن کیف لوازم آرایش

سپس محصولات بلند و باریک مانند خط چشم، ریمل، رژ لب، خط لب و ژل ابرو را با هم ترکیب کنید. اگر کیف محفظه‌هایی داشته باشد، این کار آسان‌تر خواهد بود، اما همچنان می‌تواند به حفظ سازماندهی بدون توجه به آن کمک کند.

سخن نهایی: 

امیدواریم از این مراحل استفاده کرده و بتوانید کیف لوازم آرایش خود را به سادگی تمیز و مرتب کنید. همچنین پیشنهاد میکنیم بخوانید: براش های آرایشی مصنوعی در مقابل طبیعی | تفاوت را بدانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.