دسته‌بندی نشده, سلامت پوست

نحوه ی انتخاب ضدآفتاب مناسب برای انواع پوست

نحوه ی انتخاب ضدآفتاب مناسب برای انواع پوست

نحوه ی انتخاب ضدآفتاب مناسب برای انواع پوست : توجه به پوست برای انتخاب ضدآفتاب مناسب بسیار مهم است. در صورتی که از ضدآفتاب نامناسب استفاده کنید ممکن است پوستتان را چرب یا خشک کند و پوستتان غیرعادی به نظر برسد. در این مطلب همراه ما باشید تا به شما بگوییم چه ضدآفتابی مناسب پوستتان است:

چگونه یک ضد آفتاب مناسب برای نوع پوست خود انتخاب کنید

استفاده از یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع (به این معنی که به محافظت در برابر اشعه های UVA و UVB کمک می کند) باید آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست شما هر روز صبح، باران یا درخشش باشد. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، شما باید از یکی با مقدار SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید و هر دو ساعت یکبار – یا بلافاصله پس از شنا یا تعریق و طبق دستور، دوباره استفاده کنید.

نحوه ی انتخاب ضدآفتاب مناسب برای انواع پوست

در مورد نوع پوستتان، هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب باید به چند نکته توجه کنید. اگر پوست چرب دارید، ممکن است بخواهید به دنبال پوستی باشید که دارای فرمول بدون چربی باشد، مانند ژل ضد آفتاب یا لوسیون SPF که روکش مات داشته باشد. از سوی دیگر، انواع پوست های خشک ممکن است از فرمول ضد آفتاب مرطوب کننده مانند کرم ضد آفتاب یا حتی یک ضد آفتاب مرطوب کننده بهره ببرند. در نهایت، اگر پوست حساسی دارید، از کرم های ضدآفتاب فرموله شده با الکل یا عطر دوری کنید، که می تواند تحریک کننده باشد.

نحوه استفاده از ضد آفتاب

اکنون که می دانید چگونه ضد آفتاب مناسب برای نوع پوست خود را انتخاب کنید، مهم است که مطمئن شوید که به اندازه کافی از آن استفاده می کنید. همانطور که قبلاً به شما گفتیم، مهم است که روزانه از ضد آفتاب استفاده کنید – و همچنین حداقل هر دو ساعت یک بار آن را تجدید کنید. طبق AAD، شما باید 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب خود استفاده کنید و باید به اندازه ای استفاده کنید که تمام پوست در معرض آن را بپوشاند.

بیشتر بخوانید: صحیح ترین روش استفاده از کرم ضد آفتاب + همه چیز درباره ضد آفتاب

احتمالاً به یک اونس نیاز دارید تا بدن خود را از سر تا پا به طور یکنواخت بپوشانید. طبق AAD، چند قسمت وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شوند – ما در مورد گوش‌ها، گردن، دست‌ها، بالای پاها و در امتداد خط موی شما صحبت می‌کنیم – بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. ضد آفتاب خود را در کیف خود نگه دارید تا بتوانید به راحتی در صورت نیاز مجدداً از آن استفاده کنید.

نحوه ی انتخاب ضدآفتاب مناسب برای انواع پوست

سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب که باید انجام دهید

روال محافظت از آفتاب شما نباید با استفاده از ضد آفتاب (و استفاده مجدد) متوقف شود. به گفته AAD، چند اقدام دیگر نیز وجود دارد که باید انجام دهید. اینها شامل محدود کردن زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید است – به ویژه در ساعات اوج نور خورشید از 10 صبح تا 2 بعد از ظهر.

سخن آخر

به دنبال یک ضد آفتاب وسیع الطیف مناسب با نوع پوست خود باشید، آن را 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن و طبق دستور استفاده کنید، حداقل هر دو ساعت یکبار آن را تجدید کنید و به یاد داشته باشید که لباس‌های محافظ آفتاب بپوشید. با در نظر گرفتن این نکات، شما برای یک تابستان عالی و ایمن در برابر آفتاب آماده شده اید. همچینی میتوانید مطلب بعد را نیز بخوانید: ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.