آرایش و زیبایی, زیبایی

قوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

قوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

قوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟ فرقی نمی کند که ابروهای شما به طور طبیعی پرپشت یا خوش‌حالتند باشند یا ابروهای کم عمق و نامرتب داشته باشید، با این حال اگر ابروهای خود را به درستی و حرفه ای فرم دهید، مطمئن باشید که از نتیجه نهایی راضی خواهید بود. بنابراین اگر در مرتب نگه داشتن ابروهای خود مشکل دارید یا نمی توانید آنها را به شکل متقارن به شکل دلخواه خود در آورید شاید وقت آن رسیده است که از آنها کمک بگیرید.

با یادگیری روش ها و تکنیک های مناسب برای فرم دادن به ابروهای خود می توانید بهترین مدلی را طراحی کنید که بیشترین هماهنگی را با فرم صورت شما دارد.

بنابراین قبل از برداشتن موچین و قیچی و کوتاه کردن ابروها، ابتدا کمی وقت بگذارید و این راهنمای کوتاه کردن ابرو خانگی را تا انتها بخوانید تا ابروهای خود را با دانش و مهارت بهتر فرم دهید.

از مناسب ترین شکل ابرو گرفته تا فرم صورت شما تا بهترین ابزارهای مرتب کردن ابرو که می توانید تهیه کنید، همه و همه در ادامه این مقاله با شما به اشتراک گذاشته خواهد شد.

قوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

فرم‌های ابرو

قبل از شروع برداشتن تارهای اضافی ابرو، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه فرم ابرویی را می خواهید داشته باشید. تصور فرم نهایی ابروها قبل از شروع به شما کمک می کند تا قدم به قدم با دقت به جلو بروید و نتیجه نهایی منظم و مطابق میل شما خواهد بود.

اگرچه هر مدل ابرو منحصر به فرد و کمی متفاوت است، اما فرم کلی ابروها در شش دسته اصلی طبقه بندی می شود. این فرم ها عبارتند از ابروهای S شکل، ابروهای زاویه دار، ابروهای کمانی، ابروهای صاف و ابروهای گرد. در کل بهتر است مدلی به ابروهای خود بدهید که به فرم طبیعی آنها نزدیکتر باشد. با این حال، عوامل دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از جمله شکل کلی صورت شما.

قوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

کدام مدل ابرو برای من بهتر است؟

در حالی که ایده آل است که شکل نهایی ابروهای شما شبیه الگوی طبیعی ابروهای شما باشد، عوامل دیگری نیز در انتخاب مدل ابرو شما باید در نظر گرفته شود. یکی از مهم ترین عوامل، فرم کلی صورت است. به عنوان مثال، اگر فرم صورت شما بیضی است، اکثر مدل های ابرو به صورت شما می آیند.

با این حال بهتر است مدل ابروی شما خیلی زاویه دار یا خیلی صاف نباشد. برای فرم صورت مربعی و زاویه دار، بهترین گزینه این است که زوایای صورت خود را با ابروهایتان متعادل کنید بنابراین ابروهای نسبتا صاف یا با قوس کمی بهترین انتخاب هستند.

برای کسانی که صورت گرد دارند مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشند این است که ابروها خیلی نازک یا خیلی پرپشت نباشند. همچنین بهتر است ابتدا و انتهای ابروها را تراز کنید و فاصله بین این دو را با یک قوس ملایم به هم وصل کنید. از طرفی اگر صورت شما کشیده است بهترین انتخاب این است که ابروهایتان کمی ضخیم تر از حد معمول باشد و زاویه یا قوس زیادی نداشته باشند.

قوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

مدل ابرو برای صورت های گرد

اگر استخوان گونه پهن ترین قسمت صورت شماست و چانه نسبتاً پهن است، می توانید مطمئن باشید که فرم صورت شما گرد است. ابروهای گرد بهترین گزینه برای این دسته از افراد است.

داشتن طاق ابرو به شما کمک می کند تا ویژگی های صورت خود را متعادل کنید، بدون اینکه از زیبایی چشم، بینی و دهان شما کاسته شود. اگرچه این روزها ابروهای پرپشت محبوبیت بیشتری دارند، اما ابروهای نازک به همان اندازه با فرم صورت گرد همخوانی دارند.

قوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

بیشتر بخوانید: آشنایی با چند ماده طبیعی برای پرپشت شدن ابروهای شما

مدل ابرو برای صورت های مربعی

صورت های مربعی زوایای تیزتری دارند، مثلاً زوایای فک برجسته تر و چانه تیزتر است. با در نظر گرفتن این ویژگی، بهترین گزینه داشتن ابروهای گرد است که صورت شما را متعادل کند.

داشتن ابروهای صاف صورت شما را کوچکتر نشان می دهد در حالی که در این فرم صورت بهتر است ابروهایی داشته باشید که اجزای صورت شما را بیشتر نمایان کند.

هنگام فرم دادن به ابروها بهتر است ابروهای خود را کمی بلندتر از حد معمول نگه دارید، این کار باعث می شود صورت شما بازتر به نظر برسد و گونه های شما خوش فرم و استخوانی تر به نظر می رسند.

مدل ابرو مناسب برای صورت های بیضی شکل

صورت بیضی به دلیل اینکه با مدل های مختلف ابرو و روش های مختلف آرایش بسیار سازگار است، به عنوان زیباترین فرم صورت شناخته می شود. اگر فرم صورت شما نیز بیضی است، پس شانس دارید!

داشتن صورت بیضی به شما این امکان را می دهد که مدل های مختلف ابرو را مانند مدل های مختلف مو امتحان کنید تا ببینید کدام یک بیشتر به شما می آید. اگر می خواهید گونه هایتان بیشتر به چشم بیاید، بهتر است مدل کمانی را امتحان کنید، اما اگر ترجیح می دهید صورتتان نرمتر به نظر برسد، مدل های گردتر مناسب تر هستند.

یا حتی مدل های آشفته را امتحان کنید. برای ایده گرفتن ابتدا می توانید ببینید بیشتر شبیه کدام سلبریتی هستید، سپس به عکس های مختلف او نگاه کنید و مدل ابرویی را انتخاب کنید که بیشتر با فرم صورت شما سازگاری دارد. از افراد مشهور با صورت بیضی می توان به سیدنی کرافورد اشاره کرد.

چگونه ابروهای پرپشت را فرم دهیم؟

داشتن ابروهای پرپشت طبیعی هم مزیت بزرگی است و هم دردسر بزرگی! اگرچه ممکن است مراقبت از ابروهای پرپشت و مرتب نسبت به ابروهای نازک‌تر زمان‌بر و دشوار باشد، اما خوبی داشتن این ابروها این است که ظاهر نهایی شما طبیعی‌تر و ساده‌تر خواهد بود.

اگر ابروهای پرپشتی دارید که شکل مشخصی ندارند، باید با اصلاح آنها شروع کنید. ابتدا فرم ابروهایتان را مشخص کنید و سپس رشته های اضافی ابروهایتان را از جایی که ابروها شروع می شوند کوتاه کنید.

در مرحله بعد به قسمت بالای ابرو رفته و تارهای اضافی ابرو را در آنجا نیز بردارید. با این کار مطمئن می شوید که قوس ابروهای شما در جای مناسبی قرار گرفته است.

همین کار را برای سایر ابروهای خود انجام دهید، فقط باید مطمئن شوید که ابروهای شما هم شکل و جفت هستند. در نهایت می توانید تارهای بلندتر ابروهای خود را کوتاه کنید تا ابروهای منظم و یکدستی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه ابروهای پر جذابی داشته باشیم؟

نحوه فرم دادن به ابروهای نازک

اگر ابروهای شما به طور طبیعی کم پشت و نازک هستند یا در گذشته ابروهایتان را نازک کرده اید و دیگر مثل قبل پرپشت نیستند، ممکن است ایجاد فرم و جفت مناسب برای ابروهایتان کمی سخت باشد، اما غیرممکن نیست.

ممکن است وسوسه شوید که ابروهایتان را تراشیده نشده رها کنید تا از تمام رشته های ابروهایتان استفاده کنید، اما نتیجه این است که شما نامرتب و نامرتب به نظر می رسید. در عوض بهتر است ابروهایتان را با دقت مرتب کنید و با مداد یا سایه ابرو جاهای خالی را پر کنید.

برای شروع، می توانید از ژل ابروی مناسب استفاده کنید تا تارهای ابروی خود را صاف و منظم تر کنید و بتوانید به راحتی ابروهای خود را فرم دهید. سپس با استفاده از موچین تارهای ابرو را در بالا و پایین و به دور از بدنه اصلی بردارید و با قیچی تارهای بلندتر ابرو را کمی کوتاه کنید تا ابروها یکدست شوند. در نهایت، از یک مداد ابرو یا سایه ابرو برای پر کردن شکاف های ابروهای خود استفاده کنید تا آنها منظم تر و پرتر به نظر برسند.

برداشتن ابرو دخترانهقوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

استفاده از وکس برای اصلاح ابرو

استفاده از وکس برای کوتاه کردن موهای زائد یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین روش ها در جهان است. در این روش تعداد زیادی از موهای زائد به طور همزمان برداشته می شود و ناحیه اپیلاسیون شده را برای مدت طولانی تمیز و مرتب می کند. استفاده از موم برای فرم دادن به ابروها علاوه بر طولانی تر شدن ابروهای شما، طبیعی تر به نظر می رسد.

این روش به خصوص برای کسانی مناسب‌تر است که ابروهایشان به صورت طبیعی پرپشت‌تر است و باید تعداد بیشتری از تارهای ابرویشان را بردارند. با این وجود وقتی که قرار است بر روی ناحیه‌ی کوچکی مانند ابرو کار کنید که ظریف‌تر هم هست،

باید دقت‌تان را دو برابر کنید. پیشنهاد ما آن است که پیش از آن که به سراغ ابروهایتان بروید، ابتدا از وکس برای برداشتن موهای زائد قسمت‌های دیگر صورتتان استفاده کنید تا دقت‌تان کمی بیشتر شود و سپس به سراغ ابروهایتان بروید.

در هنگام استفاده از وکس در صورت عدم دقت کافی ممکن است بخشی از ابروهای ارزشمند خود را به طور کامل از بین ببرید پس اگر مراقبت و مهارت کافی ندارید بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید.

برداشتن ابرو دخترانه

بند انداختن ابرو

گرچه بسیاری از خانم ها گره زدن را سخت و وقت گیر می دانند، اما کافی است این کار را به اندازه کافی یاد بگیرند تا متوجه شوند که برداشتن موهای زائد از قسمت های حساس صورت به طرز شگفت آوری آسان و کاربردی است. یکی از بهترین روش های ممکن. در روش بستن از یک تکه نخ برای برداشتن تارهای مو از ریشه استفاده می شود.

ماندگاری این روش از بین بردن موهای زائد مانند استفاده از موم است و علاوه بر آن دقت و درد کمتری نسبت به موم دارد. یکی دیگر از مزایای گره زدن این است که فقط با یک تکه نخ که همیشه و همه جا موجود است انجام می شود، بنابراین می توانید بدون صرف هزینه زیاد از این روش در خانه استفاده کنید.

اما مشکل روش اپیلاسیون این است که نتیجه نهایی به تمیزی و یکنواختی موم استفاده شده نیست و مقداری از موهای زائد دست نخورده باقی می ماند. به خاطر داشته باشید که در حالی که روش کلی ساده است، مدتی طول می کشد تا مهارت مهار را به دست آورید، بنابراین عجله نکنید.

برداشتن ابرو دخترانه

اصلاح ابرو با موچین

اگرچه بسیاری از ما تجربه استفاده از موچین برای فرم دادن به ابروهای خود را داریم، اما احتمالاً قبول دارید که برداشتن ابرو به صورت یک جفت آسان نیست و به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد. واقعیت این است که داشتن فرم مناسب ابرو با استفاده از موچین، کار بسیار بیشتری نسبت به برداشتن تارهای اضافی ابرو می طلبد! فرم دادن به ابروها با موچین یک فرآیند دقیق و مرحله به مرحله است.

ابتدا باید فرم ایده آل ابروهایتان را پیدا کنید و داخل ابروهایتان را با مداد یا سایه ابرو پر کنید تا خطوط بیرونی ابروها کاملا مشخص شوند. در مرحله بعد باید تمام موهای ابرویی که خارج از این خطوط هستند را با استفاده از موچین بردارید.

هنگام بیرون آوردن تارها برای خواب مراقب باشید و به جهت رویش مو توجه کنید، زیرا اگر موها را از زاویه نامناسب بیرون بیاورید، وقتی دوباره رشد کردند، با زاویه نامناسبی شاخ‌شاخی می شوند.

تارهای ابرو را یکی یکی با احتیاط بیرون بکشید و مواظب باشید به طور اتفاقی چیزی از تارهای اصلی بدن ابروی خود جدا نکنید. اگرچه این روش نسبتا وقت گیر و آزاردهنده است، اما برای خانم هایی که ابروهای نسبتا نازک و کم پشتی دارند و هر دانه ابرویی برایشان ارزشمند است، استفاده از موچین برای فرم دادن به ابروها مناسب ترین روش به نظر می رسد.

برداشتن ابرو دخترانه

بهترین کیت فرم‌دهی ابرو

برای به دست آوردن بهترین نتیجه هنگام کوتاه کردن ابروها، باید ابزار مناسبی داشته باشید. اول از همه مهم ترین و با ارزش ترین ابزار برای فرم دادن به ابروها موچین است. شما باید یک موچین با کیفیت داشته باشید تا بتوانید از آن برای تنظیم دقیق ابروها و برداشتن تارهای ابرو استفاده کنید.

دستگاه دوم برس یا شانه ابرو است. با استفاده از شانه ابرو، می توانید ابروهای خود را مرتب کنید و مطمئن شوید که تارهای ابروی شما در جهت درستی قرار دارند تا مشخص شود کدام یک اضافی است.

ابزار بعدی در کیت اصلاح ابرو قیچی است که می توانید از آن برای بریدن رشته های بلندتر ابرو استفاده کنید. مورد بعدی تیغ ابرو است که با استفاده از آن می توانید موهای زائد و کرکی را فورا و بدون دردسر از بین ببرید.

در نهایت، شابلون ابرو وجود دارد که به شما کمک می کند تا ابروهای خود را مرتب کنید و آنها را به طور یکنواخت و جفت فرم دهید. تنها چیزی که باقی می ماند آرایش ابروهایتان است که برای این کار می توانید از مداد یا سایه ابرو استفاده کنید. با این کار فرم ابروهای شما بیشتر نمایان می شود و ابروهای پرتر و پرپشت تری خواهید داشت.

پرسش و پاسخ سریع

آیا داشتن ابروهای پرپشت شما را جوان تر نشان می دهد؟

درست مانند موهای سر، تراکم موهای ابرو با افزایش سن کاهش می‌یابد، بنابراین داشتن ابروهای پرپشت‌تر نشانه سن جوان‌تر است. اما نگران نباشید.

خبر خوب این است که برای پرتر نشان دادن ابروها می توانید از وسایل کمکی مانند مداد ابرو، سایه های پودری یا ریمل استفاده کنید. اگر به دنبال راه حل دائمی هستید، می توانید روش هایی مانند میکروبلیدینگ یا تاتو را امتحان کنید.

جذاب ترین شکل ابرو کدام است؟

جذاب ترین مدل ابرو برای شما مدلی است که بیشترین هماهنگی را با فرم صورت شما داشته باشد و روی استخوان ابروی شما قرار گیرد. پس بهتر است به دنبال مدل هایی نباشید که تفاوت زیادی با خط ابروی طبیعی خود دارند. اکثر ابروها را می توان در یکی از این دسته بندی ها قرار داد: ابروهای S شکل، ابروهای زاویه دار، ابروهای کمانی، ابروهای گرد و ابروهای صاف.

چگونه می توان فرم ابروها را مقایسه کرد؟

بهترین راه برای اطمینان از متقارن بودن ابروها استفاده از شابلون ها یا برس های حرفه ای است که می توان از آنها برای مقایسه فاصله بین ابروها و همچنین زاویه ها استفاده کرد.

برای مقایسه ساده می توانید از یک شانه معمولی نیز استفاده کنید. برای این کار ابتدا شانه را به صورت عمودی و درست در وسط صورت، روی خطی که از بینی شما می گذرد قرار دهید و فاصله بین ابروها را بررسی کنید.

سپس شانه را بچرخانید و افقی شوید. با استفاده از این شانه افقی می توانید هم راستایی ابتدا و انتهای ابروها را بررسی کنید. مرحله بعدی تنظیم زاویه ابروها است. برای این کار ابتدا شانه را به صورت افقی نگه دارید و بالاترین نقطه قوس ابروهای خود را تراز کنید.

برداشتن ابرو دخترانهقوانین کلی تمیز کردن ابرو مانند یک حرفه ای چگونه است؟

سپس شانه را بچرخانید و آن را با زاویه ای نگه دارید که بالای ابروهای شما را به بالای قوس شما متصل می کند. این به شما امکان می دهد یک خط مستقیم را در زاویه مناسب بکشید همین کار را برای قسمت پایین ابرو نیز انجام دهید.

اکنون که یکی از ابروهای خود را با فرم معمولی و بدون نقص طراحی کرده اید، می توانید همین کار را برای ابروی دیگر خود نیز تکرار کنید. فقط به خاطر داشته باشید که ابروهای هیچ‌کس دقیقاً متقارن نیست، زیرا دو طرف صورت همه کمی متفاوت است و صورت هیچ‌کس 100 درصد متقارن نیست.

ابروها را به سمت بالا شانه کنیم یا پایین؟

بهترین جهت برای برس کشیدن ابروها جهت طبیعی رشد موهای ابرو است که در بیشتر افراد معمولاً به سمت بالا است. هنگام استفاده از تیغ ابرو بهتر است از تیغی با زاویه کم به سمت بالا استفاده کنید تا خطر بریدن ناخواسته تارهای مفید ابرو کاهش یابد.

با این حال، هنگام آرایش بهتر است یک بار ابروهای خود را به سمت پایین شانه کنید. با این کار فضاهای خالی ابروهای شما بیشتر نمایان می شود و می توانید آنها را با مداد ابرو یا سایه ابرو پر کنید.

برداشتن ابرو دخترانه

آیا برس کشیدن ابروها به رشد آنها کمک می کند؟

درست مانند مو، برس زدن ابروها باعث افزایش گردش خون در این ناحیه و تحریک رشد ابروها می شود. مراقبت های معمول از پوست و ماساژ صورت نیز به بهبود رشد ابرو کمک می کند. اگر ماساژ صورت را امتحان نکرده اید، می توانید از نتیجه آن مطمئن باشید!

باورتان نمی شود چقدر تنش در عضلات ناحیه ابرو جمع شده است! از دیگر ترفندهای داشتن ابروهای سالم و تحریک رشد آنها، داشتن رژیم غذایی سرشار از ویتامین های D، E و B و همچنین اسید فولیک و کلسیم است.

علاوه بر این، همیشه آب فراوان بنوشید و از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که هر شب قبل از خواب صورت خود را تمیز کنید.

برداشتن ابرو دخترانه

چگونه بهترین فرم طبیعی ابرو را تشخیص دهیم؟

برای داشتن بهترین و مناسب ترین حالت ابرو، بهتر است از فرم طبیعی ابروهای خود پیروی کنید. زیاد با ابروهای خود بازی نکنید و فقط تارهای اضافی را از بدنه اصلی ابروهای خود جدا کنید.

اگر ابروهای شما خالی است، می توانید از مداد ابرو یا سایه پودری برای پرکردن آن استفاده کنید تا ابروهای شما بی عیب به نظر برسند. بهتر است با داشتن یک رژیم غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و استفاده از سرم ابروی مناسب به رشد ابروهای خود کمک کنید.

آیا امکان تغییر فرم ابرو وجود دارد؟

اگر حالت طبیعی ابروهای خود را دوست ندارید یا می خواهید مدل ابروهای خود را تغییر دهید، این امکان وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابروهای خود را کاملا باز کرده و بلند کنید، سپس با استفاده از ابزار مناسب ابروهای خود را به شکل جدیدی در آورید. ابزارهایی که به شما کمک می کنند عبارتند از موچین، قیچی، تیغ ابرو، برس ابرو و احتمالاً ژل ابرو.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.