زیبایی, سلامت پوست

عادت هایی که باعث پیری پوست میشوند

عادت هایی که باعث پیری پوست میشوند

عادت هایی که باعث پیری پوست میشوند : این روزها بحث جوانسازی پوست و پیشگیری از چین و چروک و علائم پیری یکی از بحث برانگیزترین مسائل زیبایی است. این در حالی است که تاکنون صدها نوع محصول مانند کرم، سرم، ژل و … در صنعت زیبایی تولید و عرضه شده است که تاثیر بسیاری از این محصولات به قدری شگفت انگیز است که نمی توان به راحتی از تاثیر آن ها گذشت.

اما بیشتر از استفاده از محصولات جوان کننده و ضد پیری می تواند پیری پوست شما را به تعویق بیندازد، رعایت عادات و روتین های مراقبت روزانه که کیفیت سلامت پوست شما را تعیین می کند.

عادت هایی که باعث پیری پوست میشوند

عادت هایی که باعث پیری پوست میشوند

با تمام این تفاسیر و با تکیه بر تحقیقات محققان در سراسر جهان، آنچه می تواند پوست شما را جوان نگه دارد، ترک عادت های بد و استفاده از محصولات با کیفیت و موثر برای جلوگیری از علائم پیری است.

داشتن یک برنامه مراقبتی مناسب برای نوع پوست و نیازهای شما تاثیر زیادی در به تاخیر انداختن روند پیری دارد. روتین مراقبت از پوست شما در برابر آسیب های محیطی در طول روز محافظت می کند.

گاهی اوقات ممکن است یک روتین پوستی داشته باشید، اما هنوز تاثیر آن را احساس نکنید.

روتین مراقبت صحیح چندین مرحله ضروری دارد که در صورت عدم توجه به هر یک از آنها تاثیر روتین مراقبت در حفظ زیبایی و سلامت پوست به میزان قابل توجهی کاهش می یابد:

استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب کشنده ترین ضربه به پوست شماست

قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید یکی از عوامل اصلی پیری پوست است. اشعه ماوراء بنفش ساطع شده از نور خورشید باعث آسیب سلولی و تخریب ساختار الاستین و کلاژن پوست می شود.

همانطور که می دانید الاستین و کلاژن دو عنصر بسیار مهم پوست در جوانسازی و حفظ استحکام پوست هستند و با از بین رفتن پوست دچار افتادگی و چروک می شود. بهترین راه برای محافظت از پوست در برابر آفتاب استفاده منظم از کرم ضد آفتاب و استفاده از کلاه، دستکش و عینک آفتابی است.

عادت هایی که باعث پیری پوست میشوند

ضد آفتاب

ضد آفتاب پریم یک انتخاب منحصر به فرد برای محافظت و تقویت پوست شما است. وجود فیلترهای UV در ساختار این کرم از پوست در برابر انواع اشعه های مضر ساطع شده از خورشید مانند UVA/UVB/IR محافظت می کند.

فاکتور SPF50 این کرم نشان دهنده محافظت بیش از 98 درصدی پوست در برابر این اشعه های مضر است و ویتامین E به کار رفته در فرمولاسیون این ضد آفتاب خاصیت تقویتی و آنتی اکسیدانی آن را چندین برابر می کند. این ویتامین با کنترل فعالیت رادیکال های آزاد از واکنش های اکسیدانی جلوگیری می کند و نقش مهمی در جلوگیری از چین و چروک پوست ایفا می کند.

وجود عصاره درخت انگور و مواد مشابه بوتاکس در ساختار ضد آفتاب پریم، چین و چروک های ریز و سطحی پوست را از بین می برد و شادابی شگفت انگیزی به پوست می بخشد. این محصول خاصیت آبرسانی بسیار خوبی دارد و از کم آبی سلول های پوست جلوگیری می کند. با قدرت مرطوب کنندگی این کرم، رطوبت مورد نیاز سلول های پوست را تامین می کند.

عادت هایی که باعث پیری پوست میشوندعادت هایی که باعث پیری پوست میشوند

اکسپرت اج آردن یکی از قوی ترین محصولات مرطوب کننده و ضد چروک است. این کرم در ساختار خود حاوی کوآنزیم شگفت انگیز Q10 است که از فعالیت رادیکال های آزاد پوست و واکنش های اکسیدان جلوگیری می کند و کیفیت تنفس سلولی پوست را افزایش می دهد.

از طرفی این کوآنزیم ویژه باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در بافت پوست شده و با به تاخیر انداختن چین و چروک های ریز و سطحی پوست، پیری پوست را به تاخیر می اندازد.

خاصیت آبرسانی این محصول از خشکی و کم آبی پوست جلوگیری می کند. عصاره زعفران به کار رفته در آن نیز قدرت ترمیم و تقویت کننده زیادی دارد و پوست را به خوبی تغذیه می کند.

بیشتر بخوانید: موثرترین کرم ضد چروک دور چشم با خاصیت لیفتینگ

مرطوب کننده ها جوانی پوست شما را تضمین می کنند

زمانی که پوست رطوبت کافی از محیط دریافت نکند، خشک می شود خشکی پوست سرآغاز خطوط و چین و چروک های ظریف است و اولین نشانه های پیری روی پوست شما ظاهر می شود. استفاده منظم و روزانه از مرطوب کننده ها رطوبت مورد نیاز سلول های پوست را تامین کرده و از خشکی و چین و چروک پوست جلوگیری می کند.

اکسپرت اج آردن یکی از قوی ترین محصولات مرطوب کننده و ضد چروک است. این کرم در ساختار خود حاوی کوآنزیم شگفت انگیز Q10 است که از فعالیت رادیکال های آزاد پوست و واکنش های اکسیدان جلوگیری می کند و کیفیت تنفس سلولی پوست را افزایش می دهد.

از طرفی این کوآنزیم ویژه باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در بافت پوست شده و با به تاخیر انداختن چین و چروک های ریز و سطحی پوست، پیری پوست را به تاخیر می اندازد.

خاصیت آبرسانی این محصول از خشکی و کم آبی پوست جلوگیری می کند. عصاره زعفران به کار رفته در آن نیز قدرت ترمیم و تقویت کننده زیادی دارد و پوست را به خوبی تغذیه می کند.

چرا پوست پیر میشود

مرطوب کننده و ضد چروک اکسپرت ایج آردن

مایع مرطوب کننده، شیر مرطوب کننده بدون چربی، ترمیم کننده و تغذیه کننده پوست

همانطور که قبلا ذکر شد، نقطه شروع چین و چروک، خشکی پوست و کم آبی سلول های پوست است. به همین دلیل وجود آبرسانی مناسب در روتین مراقبت از کم آبی و خشکی پوست جلوگیری می کند و از بروز علائم و نشانه های اولیه پیری پوست جلوگیری می کند.

الارو کرمی فوق العاده است که قدرت آبرسانی بسیار قوی دارد و از کم آبی و خشکی پوست جلوگیری می کند. این کرم باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست شده و چین و چروک های سطحی را از بین می برد. از طرفی در رفع عیوب پوست نیز موثر است.

فرمولاسیون این کرم برای جلوگیری از چین و چروک طراحی شده است بنابراین بهترین سن برای استفاده از این محصول و بهره مندی از تمام خواص آن 20 تا 25 سالگی است و توصیه می شود برای به تاخیر انداختن اولین علائم پیری، مصرف این کرم را قبل از 35 سالگی شروع کنید.

چرا پوست پیر میشود

کرم ضد چروک آبرسان و محافظ جوانی پوست، یوس هیدرا کرم الارو

کرم دور چشم، حیاتی‌ترین عضو روتین مراقبتی پوست شماست

از کرم دور چشم در روتین استفاده از مراقبت روزانه، امری بسیار ضروری برای محافظت از حساس‌ترین قسمت پوست صورت است. پوست دور چشم به دلیل نازک و روشن شدن بیشتر، زودتر از سایر پوست های پوست دچار چین و چروک می شود. توصیه می‌شود از سن 20 تا 25 سال با استفاده از کرم دور چشم، از پوست دور چشم در برابر پیری محافظت کنید.

رفع چروک دور چشم

مایع مرطوب کننده، شیر مرطوب کننده بدون چربی، با کره شی و روغن هسته زردآلو، پوست را ترمیم و تغذیه می کند.

کرم دور چشم حیاتی ترین بخش مراقبت از پوست شماست

استفاده از کرم دور چشم در برنامه مراقبت روزانه شما برای محافظت از حساس ترین قسمت پوست صورت شما ضروری است. پوست دور چشم به دلیل نازک‌تر و حساس‌تر بودن، زودتر از سایر نواحی پوست چروک می‌شود. توصیه می شود از سن 20 تا 25 سالگی با استفاده از کرم دور چشم از پیری پوست دور چشم محافظت کنید.

چرا پوست پیر میشود

رفع چین و چروک دور چشم

کرم دور چشم سینوس دارای فرمولاسیون گیاهی و ارگانیک می باشد. هیالورونات سدیم در ساختار این کرم از تولید رادیکال های آزاد پوست و واکنش های اکسیدانی جلوگیری می کند. این ماده شگفت انگیز همچنین تولید کلاژن را تحریک کرده و پوست را جوان می کند. خاصیت آبرسانی این کرم از کم آبی و خشکی پوست دور چشم جلوگیری می کند.

گلیسیرین به کار رفته در ساختار این کرم به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. روغن جوجوبا، روغن انیسون وحشی و اوره در فرمولاسیون ویژه این محصول دارای قدرت تقویت و روشن کنندگی قابل توجهی هستند. این ترکیبات سیاهی و پف زیر چشم را کاهش داده و پوست را با مواد مغذی تغذیه می کند.

کارهایی که باعث پیری میشود

کرم ضد چروک دور چشم

سرم قوی ترین تقویت کننده و ضد چروک پوست

سرم های پوستی محصولاتی بر پایه آب هستند و بنابراین تاثیر و قدرت نفوذ بسیار بیشتری نسبت به کرم ها و لوسیون ها دارند. سرم ها در انواع آبرسانی، ویتامینی، ضد چروک، روشن کننده عمل می کنند و شما می توانید با توجه به نیاز پوست خود محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید. استفاده از سرم ها یک یا دو بار در روز و پس از شستن پوست توصیه می شود.

کارهایی که باعث پیری میشود

سرم قوی مناسب برای چین و چروک های پوستی درمایونیک

سرم ضد چروک درمایونیک بر پایه آب تولید شده و با فرمولاسیون مغذی خود نیاز سلول های پوست را کاملا برطرف می کند. ویتامین C به کار رفته در ساختار این کرم خاصیت آنتی اکسیدانی و جوان کننده دارد. این ویتامین از تشکیل رادیکال های آزاد در پوست جلوگیری می کند و باعث افزایش تولید کلاژن پوست می شود.

عصاره آلوئه ورا نقش مرطوب کنندگی و ضد التهابی فوق العاده ای دارد و از قرمزی، پوسته پوسته شدن و خشکی پوست جلوگیری می کند. هیالورونات سدیم یک ترکیب عالی برای جوانسازی پوست است و تولید الاستین را تحریک می کند، استحکام پوست را حفظ می کند و همچنین از افتادگی پوست جلوگیری می کند.

استفاده از این سرم با تقویت سیستم دفاعی پوست از آسیب های ناشی از عوامل محیطی جلوگیری می کند و با استحکام بالای خود شادابی و شادابی پوست را حفظ می کند.

رژیم غذایی نامناسب باعث پیری پوست می شود

✅ رژیم غذایی یکی از مهم ترین عوامل موثر بر سلامت و جوانی پوست است. با رعایت چند نکته بسیار کوچک در سبک تغذیه خود می توانید از سلامت پوست خود اطمینان حاصل کنید و پیری آن را به تعویق بیندازید.

✅ استفاده از چربی ها و کربوهیدرات ها را در رژیم غذایی خود محدود کنید.
✅ خوردن غذاهای سنگین و فست فود را به حداقل برسانید.

✅ سعی کنید در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید و می توانید از اپلیکیشن موبایل خود برای یادآوری این موضوع استفاده کنید نوشیدن آب کافی با آبرسانی کامل به سلول های پوست از کم آبی بدن شما جلوگیری می کند و به پوست طراوت و شادابی چشمگیری می بخشد.

✅ میوه و سبزیجات کافی در رژیم غذایی خود بگنجانید. این کار مکانیسم هضم و دفع دستگاه گوارش شما را تنظیم می کند و مکانیسم سلامت سلول های پوست را متعادل می کند.

✅ از سیگار کشیدن خودداری کنید. نیکوتین و سموم موجود در دود سیگار با تحریک تولید رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو در سلول ها باعث پیری پوست می شوند.

✅ از الکل اجتناب کنید اتانول موجود در الکل به طور مستقیم بر سلامت اندام های داخلی بدن شما از جمله معده و کبد تاثیر می گذارد و اثرات مخرب آن به صورت آکنه های مقاوم در برابر آکنه و افزایش چین و چروک های پوست ظاهر می شود.

ورزش نکردن و حرکت نکردن

یافته های محققان و تحقیقات علمی نشان می دهد که ورزش منظم در طول هفته باعث بهبود عملکرد سیستم گردش خون و تقویت سیستم دفاعی بدن می شود. بنابراین پوست را جوان نگه می دارد و پیری را به تاخیر می اندازد.

کمبود خواب و فرم صورت هنگام خواب

قوی ترین و موثرترین عملکرد پوست صورت برای ترمیم و بازسازی خود در هنگام خواب است. بنابراین 8 ساعت خواب مفید در طول روز تاثیر بسزایی در سلامت و جوانی پوست شما دارد.

بیشتر بخوانید: چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

خوابیدن

از طرفی قرار گرفتن نادرست سر روی بالش هنگام خواب می تواند باعث ایجاد چین و چروک پوست شود. این نوع چین و چروک ها بیشتر روی پیشانی، بالای ابروها، وسط گونه ها و نزدیک شقیقه ها ظاهر می شوند. خوابیدن به پشت می تواند به کاهش چین و چروک روی پوست کمک کند.

کارهایی که باعث پیری میشود

حمام آب داغ، علت پنهان پیری پوست

بسیاری از ما ممکن است به حمام آب گرم یا استفاده از آب داغ برای شستن پوست خود طبق عادت قدیمی عادت داشته باشیم. آب داغ پوست صورت را خشک و کم آب می کند و به طور پنهانی باعث افزایش چین و چروک پوست می شود. برای جلوگیری از این امر، استفاده از آب ولرم و تقریباً سرد برای شستشوی پوست توصیه می شود.

استرس عاملی قوی در تحریک پیری زودرس است

داشتن یک سبک زندگی پر استرس می تواند واکنش های التهابی و اکسیداتیو در بدن شما ایجاد کند و حتی بر عادات غذایی، خواب و تحرک شما تأثیر بگذارد. هورمون هایی که در زمان استرس در بدن تولید می شوند، با تأثیر بر سیستم ایمنی و گردش خون، احتمال پیری زودرس پوست را افزایش می دهند.

بنابراین توصیه می شود تا حد امکان از فعالیت ها و موقعیت های استرس زا پرهیز کنید. همچنین از ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن برای آرامش خود استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.