مدل مو

سوالاتی که باید قبل از کوتاه کردن مو از خود بپرسید

سوالاتی که باید قبل از کوتاه کردن مو از خود بپرسید

سوالاتی که باید قبل از کوتاه کردن مو از خود بپرسید : قبل از اینکه روی صندلی آرایشگر خود در سالن بپرید – همیشه ایده خوبی است که از خود چند سؤال ساده بپرسید که می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد مدل جدید کمک کند. فرقی نمی‌کند مدل موی کوتاه یا بلند را در نظر بگیرید، یا بین جدیدترین مدل مو و مدل‌های سنتی تصمیم می‌گیرید، قبل از شروع به خرد کردن موهایتان حتما این 14 سوال را از خود بپرسید.

1. آیا من موهایم را به دلایل درست کوتاه می کنم؟

اگر نظر دیگران یا الگو برداری از سلبریتی مورد علاقه‌تان باعث می‌شود کمی خوشحال شوید، مدتی درنگ کنید و به این فکر کنید که آیا واقعاً می‌خواهید مدل موی جدیدی داشته باشید یا نه. وقتی تصمیمی ناگهانی می گیرید، ممکن است در درازمدت از آن پشیمان شوید.

خلاصه داستان – مطمئن شوید که هر مدل مویی را می خواهید بخواهید زیرا چهره و استایل شخصی شما را برجسته می کند. به عنوان یک قاعده کلی، هنگامی که یک ایده جدید برای مدل مو یا مدل موی جدید در ذهن خود دارید، آن را برای چند هفته ادامه دهید. اگر هنوز هم می خواهید پس از گذشت مدتی آن را امتحان کنید، آن را امتحان کنید.

2. آیا این مدل مو با فرم صورت من می آید؟

شما قبلاً می دانید که هنگام رنگ کردن موهای خود یا تصمیم گیری در مورد ظاهر آرایش باید به حس استایل خود – و همچنین رنگ پوست خود – فکر کنید. وقتی نوبت به مدل موی جدید می رسد، فرم صورت شماست که واقعا باید به آن توجه کنید.

این به این دلیل است که بسته به روش کوتاه کردن موهای شما، برخی از ویژگی های صورت ممکن است برجسته تر به نظر برسند – و اگر برشی را انتخاب کنید که مکمل فرم صورت شما نباشد، ممکن است در نهایت ویژگی هایی را که ترجیح نمی دهید برجسته کنید.

برای اطمینان از اینکه مدل مویی که انتخاب می‌کنید متناسب با فرم صورت شماست، بهتر است از قبل با آرایشگر خود بنشینید و در مورد گزینه‌های خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: مدل موی کوتاه را متناسب با نوع صورت انتخاب کنید!

3. آیا این مدل مو با سبک زندگی من مطابقت دارد؟

قبل از اینکه یک مدل موی جدید داشته باشید، باید به میزان نگهداری این سبک نیز فکر کنید. آنچه که بسیار مهم است این است که مدل موی متناسب با سبک زندگی شما پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر کم‌کلاس‌تر هستید، ممکن است یک مدل موی کوتاه بسیار کوتاه برای شما مناسب نباشد، زیرا مجبور خواهید بود اغلب موهایتان را اصلاح کنید. یا، اگر هرگز از ابزارهای حرارتی استفاده نمی کنید، ممکن است مدل مویی را بخواهید که نگهداری کمتری داشته باشد و نیاز به حداقل یک ظاهر طراحی داشته باشد.

مثال دیگر: آیا مرتب ورزش می کنید؟ اگر چنین است، احتمالاً مدل مویی می خواهید که به راحتی به دم اسبی باز شود. سبک زندگی شما هر چه باشد، فقط مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام دهید یا قبل از برداشتن قیچی با آرایشگر خود در مورد آن صحبت کنید.

4. آیا می‌توانم این برش را بدون آرایشگرم هر روز استایل کنم؟

همه ما روی صندلی یک آرایشگر نشسته‌ایم و به همین فکر می‌کنیم: آیا می‌توانم این ظاهر را به تنهایی بازسازی کنم؟ حرفه ای ها می توانند با چیزی که به نظر می رسد تقریباً هیچ تلاشی نمی شود، زیباترین فرها ایجاد کنند. اما، شما می‌خواهید مطمئن شوید که مدل موی خود را انتخاب می‌کنید که به‌طور روزانه به راحتی از آن استفاده کنید.

سوالاتی که باید قبل از کوتاه کردن مو از خود بپرسید

5. این مدل مو به چه میزان نگهداری نیاز دارد؟

به طور مشابه، شما همچنین می خواهید به این فکر کنید که این ظاهر به چه میزان نگهداری نیاز دارد و آیا در مورد اینکه هر چند وقت یکبار باید برای ترمیم وارد شوید، موافق هستید یا خیر. بدانید که احتمالاً برای تماس‌های مکرر به سالن برمی‌گردید. هر آنچه را که انتخاب می کنید، درست مانند امتحان یک روند جدید رنگ مو، مهم است که به حفظ طولانی مدت ظاهر فکر کنید.

6. آیا این برش را برای اندازه امتحان کرده ام؟

یک راه آسان برای اینکه ببینید یک مدل موی جدید چگونه به نظر می رسد – قبل از اینکه واقعاً آن را کوتاه کنید – این است که یک برنامه آرایش مجازی را دانلود کنید که در آن می توانید تصویر خود را آپلود کنید و سبک های مختلف را امتحان کنید. این روزها باید عاشق تکنولوژی بود.

نکته سردبیر: ما همچنین دوست داریم که کلاه گیس های با کیفیت خوب راحت تر از همیشه به دست ما بیاید. در صورت امکان، موهایتان را ببافید و کلاه گیس‌هایی را که شبیه کوتاهی شماست به مدت یک روز بپوشید تا بتوانید ببینید که چگونه آن را دوست دارید. این نیز یک راه عالی برای امتحان یک رنگ موی جدید بدون تعهد است.

7. آیا به آرایشگرم اعتماد دارم؟

پیدا کردن آرایشگر مناسب مانند یافتن یک فرد مهم است – همیشه آسان نیست، اما ارزش آن را دارد که فردی را پیدا کنید که واقعاً با او راحت هستید. اگر با آرایشگر خود احساس راحتی نمی کنید – به هر دلیلی – به سادگی راه خود را جدا کنید و نظر شخص دیگری را جویا شوید. به هر حال، آنها قیچی را به موهای شما می برند، و حتی اگر موها دوباره رشد می کنند، شما نمی خواهید با مدل مویی گیر کنید که آن چیزی نیست که تصور می کردید.

8. آیا این مدل مو متناسب با سبک شخصی من است؟

این یکی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما زمانی که یک مدل موی کاملا جدید یا متفاوت را امتحان می‌کنید، یک ثانیه مکث کنید و از خود بپرسید که آیا ظاهری که در نظر دارید با استایل شخصی شما مطابقت دارد یا خیر. همه ما برای آزمایش ترندها و ظاهر جدید هستیم، اما واقعیت این است که دوری بیش از حد از سبک شخصی شما می تواند در دراز مدت باعث ایجاد احساس ناراحتی در شما شود.

9. آیا این مدل مو متناسب با بودجه من است؟

اول از همه، برخی از مدل‌های مو پیچیده‌تر از سایرین هستند و بنابراین ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. اگر آرایشگر شما زمان بیشتری را برای موهای شما صرف می کند یا موهایتان را بلند نگه می دارد، صورت حساب شما می تواند افزایش یابد. میزان نگهداری زیاد یا کم استایل شما نیز می تواند بر بودجه شما تأثیر بگذارد – اگر ظاهر نگهداری بالا را انتخاب کرده باشید که نیاز به اصلاح مکرر دارد، پول بیشتری خرج خواهید کرد. بنابراین، قبل از تصمیم گیری کمی حساب کنید.

سخن آخر:

حتما به این نکات توجه داشته باشید و مدل موی کوتاهی را استفاده کنید که متناسب با فرم صورت و سلیقه شما باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 7 مدل مو برای فرم صورت مربع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.