زیبایی, سلامت پوست

زمان استفاده از محصولات حاوی رتینول

زمان استفاده از محصولات حاوی رتینول

زمان استفاده از محصولات حاوی رتینول : در لیست سوالاتی که راجع به مراقبت از پوست پرسیده می شود، این سوال که رتینول را قبل از مرطوب کننده استفاده کنیم یا بعد از آن؟ جزو اصلی ترین سوالات است. اگر شما هم این سوال را دارید همراه ما باشید تا رمان استفاده از آن را به شما بگوییم:

از رتینول قبل یا بعد از مرطوب کننده استفاده کنیم؟ کدام بهتر است؟

هیچ قانون سخت و سریعی در مورد استفاده از رتینول یا مرطوب کننده در ابتدا وجود ندارد. ترتیبی که باید آن را اعمال کنید به محصول واقعی شما بستگی دارد. رتینول را می‌توان در انواع فرمول‌های مختلف، مانند کرم‌های رتینول و سرم‌های رتینول گنجاند، و نحوه استفاده از آنها متفاوت است.

قانون کلی این است که از یک محصول رتینول مانند سایر محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید. در حالی که نمی‌توانیم به شما پاسخی بی‌هدف بدهیم که آیا باید همیشه رتینول را قبل یا بعد از مرطوب‌کننده استفاده کنید، کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که بر اساس نوع محصول، زمان استفاده از رتینول را تجزیه کنیم.

در اینجا راهنمای آسان برای انجام استفاده از رتینول در روتین مراقبت از پوست آمده است.

چه زمانی از یک پاک کننده حاوی رتینول استفاده کنیم؟

پاکسازی اولین گام از هر روتین مراقبت از پوست است، و اگر پاک کننده ای با فرمول رتینول داشته باشید، صادق است. صورت و دست های خود را خیس کنید، سپس پاک کننده را روی پوست خود ماساژ دهید. با آب ولرم بشویید.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره ی میسلار واتر

زمان استفاده از سرم حاوی رتینول

برای استفاده صحیح از سرم با رتینول، پس از تمیز کردن و قبل از مرطوب کننده، آن را روی پوست تمیز پخش کنید. سرم شما ضخامت کمتری نسبت به مرطوب کننده شما خواهد داشت، که این همان چیزی است که ترتیب استفاده را تعیین می کند.

برای استفاده از سرم شب رتینول خالص، دو تا سه قطره را روی پوست تازه تمیز و خشک شب بمالید و سپس مرطوب کننده خود را استفاده کنید.

چه زمانی از مرطوب کننده حاوی رتینول استفاده کنیم؟

اگر از مرطوب‌کننده‌های فرموله شده با رتینول، استفاده می‌کنید، استفاده از آن مشابه مرطوب‌کننده معمولی شما خواهد بود. تمیز کنید، هر سرم را در روتین خود بگنجانید، سپس مرطوب کننده خود را لایه لایه استفاده کنید. در این مورد، شما مراحل جداگانه رتینول و مرطوب کننده ندارید – شما دو مرحله را در یک مرحله انجام میدهید.

چه زمانی از کرم دور چشم حاوی رتینول استفاده کنیم؟

کرم دور چشم یا درمان دور چشم باید مانند سایر محصولات مراقبت از پوست شما به ترتیب از نازک ترین تا ضخیم ترین تراکم استفاده شود. فرمول حاوی رتینول، به دلیل قوی بودن آن، باید بعد از سرم و قبل از مرطوب کننده استفاده شود.

آن را در نقاط کوچک اطراف چشم خود بمالید. سپس با انگشت حلقه به آرامی ضربه بزنید تا کاملا جذب پوست شود. با ناحیه چشم خود را با ظرافت رفتار کنید، زیرا زبری بیش از حد می تواند به ایجاد خطوط ریز کمک کند – و احتمالاً یکی از دلایلی است که در وهله اول به سراغ کرم دور چشم با رتینول رفته اید.

زمان استفاده از محصولات حاوی رتینول

مطلب مرتبط: نحوه صحیح استفاده از کرم دور چشم را بدانید

کلام نهایی:

همانطور که مشاهده کردید زمان استفاده از رتینول کاملا بستگی به نوع محصول دارد، اما در نتیجه لوازم مراقبت پوست خود را با توجه به ضخامت و سنگینی آنها از سبک و نازک به سنگی استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟ را بخوانید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.