انواع لوازم آرایشی

تاثیر ویتامین C بر روی پوست

تاثیر ویتامین C بر روی پوست

تاثیر ویتامین C بر روی پوست : وقتی صحبت از مواد مؤثر مراقبت از پوست می شود، اساساً یک الفبای کامل از ویتامین ها وجود دارد. یکی از محبوب ترین ها – ویتامین C – می تواند برای پوست شما فوق العاده مفید باشد. در حال حاضر، ویتامین C موضعی در دنیای مراقبت از پوست بسیار رواج دارد – و دلیل خوبی هم دارد. احتمالاً با هزاران محصولی برخورد کرده اید یا حتی از آن استفاده کرده اید که شگفتی های عنصر ضد پیری را تبلیغ می کند. اما اگر نمی‌دانید ویتامین C چگونه برای پوست فواید دارد، به خواندن این مطلب ادامه دهید، زیرا ما به سوالات شما در مورد محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین C پاسخ می‌دهیم.

ویتامین C موضعی چیست؟

ویتامین C در بیشتر از آب میوه انتخابی صبحگاهی شما وجود دارد. اسید اسکوربیک – شکل خالص ویتامین C – یک آنتی اکسیدان طبیعی است. از آنجایی که بدن انسان ویتامین C تولید نمی کند، به خوردن آن (مانند یک لیوان آب پرتقال) و استفاده موضعی از آن با محصولات مراقبت از پوست متوسل می شود.

با توجه به بنیاد سرطان پوست، رادیکال های آزاد توسط ملانین و سایر بافت های پوست در معرض نور تولید می شوند. این رادیکال‌های آزاد مولکول‌های اکسیده شده ناپایدار و بسیار واکنش‌پذیری هستند که می‌توانند باعث آسیب بافت شوند. و اینجاست که آنتی اکسیدان ها وارد عمل می شوند، آنها می توانند به خنثی کردن اثرات منفی رادیکال های آزاد آسیب رسان کمک کنند.

به همین دلیل، گاهی اوقات آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C در فرمول های ضد آفتاب گنجانده می شود و به طور گسترده در سایر محصولات مراقبت از پوست برای مزایای ضد پیری استفاده می شود.

تاثیر ویتامین C بر روی پوست

ویتامین C چگونه می تواند برای پوست مفید باشد؟

ویتامین C می تواند از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی و رادیکال های آزاد محافظت کند. همانطور که از قبل به خوبی می دانید، رادیکال های آزاد می توانند منجر به علائم قابل مشاهده پیری شوند، مانند لکه های تیره و چین و چروک در جاده – بنابراین این کار کوچکی نیست.

طبق گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، ویتامین C همچنین سنتز کلاژن را با تثبیت فیبرهای کلاژن و کاهش تخریب کلاژن افزایش می دهد. تشکیل ملانین را کاهش می دهد و در نتیجه رنگدانه ها را کاهش می دهد. به همین دلیل است که ممکن است دائماً در مورد اثرات روشن کننده آن بشنوید. NCBI همچنین بیان می کند که ویتامین C تامین کننده اصلی ویتامین E است و در محافظت از پوست در برابر آسیب اکسیداتیو با ویتامین E همکاری می کند.

نحوه استفاده از ویتامین C در روتین مراقبت از پوست

از آنجایی که اثربخشی ویتامین C موضعی به فرمول محصولی که در آن وجود دارد بستگی دارد، طبق گفته NCBI، همه محصولات مراقبت از پوست ویتامین C ایجاد نمی شوند. با این حال، چند راه مختلف وجود دارد که می توانید ویتامین C موضعی را در روتین مراقبت از پوست خود بگنجانید تا از مزایای آن استفاده کنید. برای شروع نکات زیر را دنبال کنید:

1. سرم ویتامین C را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای افزودن ویتامین C به روتین مراقبت از پوست، استفاده از سرم حاوی ویتامین C است. این فرمول‌های قوی روشی شگفت‌انگیز برای تامین فواید ویتامین C برای پوست شما هستند.

2. ویتامین C را با SPF امتحان کنید

می دانید چگونه به شما گفتیم که استفاده از ویتامین C می تواند به محافظت از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد کمک کند؟ خوب، به این ترتیب، ویتامین C به خوبی با کرم ضد آفتاب با طیف گسترده جفت می شود – که در حال حاضر باید بخشی از روتین مراقبت از پوست شما باشد. اگر نگران پیچیدگی بیش از حد روال مراقبت از پوست خود هستید، از مرطوب کننده های فرموله شده با SPF استفاده کنید.

تاثیر ویتامین C بر روی پوست

3. محصولات خود را با فرمولاسیون ویتامین C به درستی ذخیره کنید

به نظر می رسد که نحوه نگهداری محصولات مراقبت از پوست ویتامین C خود اهمیت دارد. شما باید محصولات خود را با فرمولاسیون ویتامین C دور از هوا و نور خورشید نگه دارید . اگر این کار را نکنید، در معرض خطر از دست دادن قدرت یا بی ثبات شدن محصولات خود هستید.

سخن آخر:

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید و توانسته باشید هر آنچه راجع به ویتامین c وجود دارد را بببینید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: چطور روند پیری زودرس را کاهش دهیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.