سلامت پوست

بایدها و نباید های شستشوی صورت

بایدها و نباید های شستشوی صورت

بایدها و نباید های شستشوی صورت : پاک کننده صورت اساساً پایه و اساس روال مراقبت از پوست شما است. قبل از استفاده از هر محصول دیگری، از جمله سرم صورت، مرطوب کننده، کرم دور چشم و حتی آرایش، همیشه باید پوست خود را تمیز کنید تا آلودگی ها و آلودگی ها از روی سطح پاک شود. اما ممکن است از پاک کننده صورت خود به روش اشتباهی استفاده کنید.

اگرچه ممکن است فکر کنید که این یک گام کاملاً اساسی برای مراقبت از پوست است، اما در واقع تکنیکی وجود دارد که می تواند تفاوتی در سلامت و درخشندگی پوست شما ایجاد کند. بنابراین دفعه بعد که برای یک جلسه شستشوی صورت به سینک یا روشویی می روید، این بایدها و نبایدها را در نظر داشته باشید.

مطلب مرتبط: مواردی که نباید هنگام شست‌وشوی صورت انجام دهید!

1. ابتدا دست و صورت خود را خیس کنید.

اگر می خواهید از پاک کننده صورت استفاده کنید، قبل از استفاده از پاک کننده روی پوست، دست های خود را خیس کنید و به صورت خود آب بپاشید. این به شما کمک می‌کند تا قبل از شستشو خاک و روغن روی پوستتان را از بین ببرید.

با دست های کثیف پاک نکنید.

قبل از تمیز کردن پوست، دست های خود را بشویید – به این ترتیب می توانید از انتقال باکتری از انگشتان به صورت جلوگیری کنید. حتی اگر از یک پاک کننده  استفاده می کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که دستانتان تمیز هستند.

2. از پاکسازی به عنوان ماساژ استفاده کنید.

آیا همیشه زمان بدی برای قرار گرفتن در ماساژ وجود دارد؟ چرا از برنامه پاکسازی خود به عنوان فرصتی برای کمی ناز کردن و ماساژ دادن صورت خود استفاده نمی کنید؟ با نوک انگشتان خود به آرامی صورت خود را با حرکات دایره ای کوچک روی پوست خود ماساژ دهید و قبل از شستشو با آب از فشار ملایمی استفاده کنید.

با صورت خود خشن نباشید.

مراقبت خوب از پوست به معنای رفتار مهربانانه با پوست است، به این معنی که نیازی به خشن بودن نیست. بنابراین، هنگامی که در حال تمیز کردن هستید، پوستتان را به شدت نشویید.

3. بهترین پاک کننده صورت را برای نیازهای پوست خود انتخاب کنید.

همه پاک‌کننده‌های صورت یکسان ساخته نمی‌شوند – و آنچه برای یک فرد مؤثر است ممکن است لزوماً بهترین گزینه برای شخص دیگری نباشد. همانطور که ممکن است مرطوب کننده یا کرم پودر متفاوتی نسبت به دوست خود انتخاب کنید، باید پاک کننده صورت خود را بر اساس نوع پوست و نیازهای پوست خود (که یکسان نیستند) انتخاب کنید.

بایدها و نباید های شستشوی صورت

پوست خود را بیش از حد تمیز نکنید.

همانطور که گفته شد، صرف نظر از نوع پوست شما، در مورد استفاده از پاک کننده صورت، دو بار در روز در شرایط عادی کافی است – یک بار در صبح و دوباره در شب.

بیشتر بخوانید: آیا باید بعد از پاکسازی صورت، پوست خود را بشوییم؟

4. دمای آب خود را تنظیم کنید

تمیز کردن صورت در آب ولرم می تواند به جلوگیری از پاک شدن پوست از چربی طبیعی یا احساس سفت شدن صورت پس از شستشو کمک کند. دمای شدید آب می‌تواند تأثیری معکوس نسبت به آنچه که شما می‌خواهید انجام دهید، از نظر سلامت پوستتان داشته باشد.

با آب داغ شستشو ندهید

در حالی که استفاده از آب داغ برای تمیز کردن پوست ممکن است احساس آرامش کند، اما بهترین گزینه نیست. این به این دلیل است که آب داغ می‌تواند روغن‌های ضروری پوست را از بین ببرد، که می‌تواند باعث خشک‌تر شدن پوست شود.

5. قبل از خشک شدن از مرطوب کننده استفاده کنید

طبق آکادمی پوست آمریکا، بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده زمانی است که پوست شما پس از پاکسازی هنوز مرطوب است. بنابراین، قبل از اینکه حوله خود را بردارید، از مرطوب کننده خود استفاده کنید. در مورد اینکه چه چیزی باید استفاده کنید، می خواهید مرطوب کننده شما با نوع پوست و نیازهای شما مطابقت داشته باشد – درست مانند پاک کننده صورت.

همه چیز در مورد یافتن لباس مناسب برای پوست شما و توجه به نحوه واکنش و بهبود آن است.

صورت خود را خشک نکنید

همانطور که قبلاً به شما گفتیم، همه چیز مربوط به ملایمت با نحوه برخورد با پوستتان است. تهاجمی بیش از حد هنگام خشک کردن پوست می تواند آزاردهنده باشد، بنابراین فقط به آرامی صورت خود را با یک حوله خشک کنید، و البته آن را برای مرطوب کننده خود کمی مرطوب کنید.

سخن آخر:

در این مطلب هر آنچه را که باید راجع به شستن صورتتان میدانستید را آورده ایم. از آب داغ استفاده نکنید و سعی کنید نوع پوستتان را برای شستشو در نظر بگیرید. همچنین از شما دعوت می شود بخوانید:اصول شستشوی روزانه صورت چگونه باید انجام شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.