سلامت پوست

آیا میدانید چطور چربی پوست را کاهش دهید؟

آیا میدانید چطور چربی پوست را کاهش دهید؟

آیا میدانید چطور چربی پوست را کاهش دهید؟ آیا شما از آن دسته افرادی هستید که درخشش پلک، بینی و چانه خود را به یاد می آورید؟ مناطقی از صورت وجود دارد که غدد چربی بیش از سایر نواحی در آنجا تجمع می یابند. به این نقاط ناحیه T می گویند.

چربی پوست صورت از عوامل بسیاری مانند آب و هوا، تغذیه و ژنتیک پیروی می کند. گاهی اوقات پوست چرب آنقدر تحریک کننده و ناخوشایند می شود که فرد برای کاهش این چربی از انواع مواد آرایشی و شوینده استفاده می کند. غافل از اینکه شستشو باعث افزایش ترشح چربی می شود. ما در 2 رخ سعی داریم راه های صحیح کاهش چربی پوست را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

سطوح بالای تستوسترون و حتی استرس در افزایش این چربی ها موثر است. به محض اینکه پوست بیش از حد در معرض آفتاب، سرما، باران و باد قرار می گیرد، پوست چربی بیشتری تولید می کند زیرا می خواهد از پوست در برابر خشکی محافظت کند.

آیا میدانید چطور چربی پوست را کاهش دهید؟

نمی دانید چگونه از شر این چربی ها خلاص شوید؟ برای رسیدن به هدف خود نکات زیر را دنبال کنید.

✅ صورت خود را بیش از سه بار در روز نشویید. زیرا در غیر این صورت بدن متوجه می شود که پوست نیاز به محافظت دارد. بنابراین باعث افزایش ترشح چربی می شود.

✅ به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا به شما توصیه کند که کدام محصولات آرایشی برای پوست شما بهتر است.

✅ از مصرف جداگانه محصولاتی که باعث ضعیف شدن پوست می شوند خودداری کنید، زیرا این محصولات باعث خشکی پوست و افزایش تولید چربی می شوند.

✅ از محصولاتی استفاده کنید که حالت ژل دارند. محصولات کرمی پوست شما را چرب تر می کنند.

✅ از مرطوب کننده مات استفاده کنید. این مرطوب کننده ها منافذ پوست را می بندند و چربی های صورت را خنثی می کنند. قبل از آرایش روزانه از این مرطوب کننده ها استفاده کنید.

آیا میدانید چطور چربی پوست را کاهش دهید؟

✅ از کرم پودر و پایه بدون روغن استفاده کنید. حتما از پودر روی صورت استفاده کنید تا چربی صورت را متعادل کند.

✅ اگر نیاز به استفاده از کانسیلر دارید، از نوع خشک آن و پودری آنها استفاده کنید. از انواع مایع و کرمی آن به شدت پرهیز کنید.

✅ ماساژ صورت غدد چربی را تحریک می کند. برای استفاده از مواد آرایشی روی پوست از برس استفاده کنید و از دست و اسفنج استفاده نکنید. اگر از اسفنج استفاده می کنید، آن را روی صورت نکشید، بلکه از حالت ضربه استفاده کنید.

✅ در فواصل زمانی مناسب صورت خود را اصلاح کنید. وجود مو روی صورت منافذ پوست را می بندد و مانع تنفس پوست می شود. صورت شما نیز سیاه و جوش زده به نظر می رسد.

✅ هرگز با آرایش نخوابید آرایش صورت در طول روز آلودگی ها را جذب می کند و در طول شب باعث ایجاد جوش و التهاب در صورت می شود.

✅ همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید و بهتر است از نوع ژله ای و غیر چرب باشد کرم ضد آفتاب پوست صورت را آبرسانی می کند و چربی صورت را کنترل می کند.

✅ اگر صورت شما جوش ندارد، چندین بار پوست خود را لایه برداری کنید از بین بردن سلول های مرده پوست باعث کاهش چربی صورت می شود.

درمان خانگی

✅ آرد ذرت

✅ عسل

ترکیب این دو عنصر باعث ایجاد رطوبتی سبک و همگن روی پوست می شود. روی صورت از قبل تمیز شده بمالید و با حرکات دایره ای ماساژ دهید. بیشتر روی پیشانی، بینی و چانه فشار دهید. سپس با آب ولرم بشویید.

کاهش چربی پوست

سخن پایانی:

این دو ماده علاوه بر کاهش چربی، سلول های مرده پوست را نیز پاکسازی می کنند.همانطور که توضیح دادیم چربی پوست صورت از عوامل بسیاری مانند آب و هوا، تغذیه و ژنتیک پیروی می کند.

گاهی اوقات پوست چرب آنقدر تحریک کننده و ناخوشایند می شود که فرد برای کاهش این چربی از انواع مواد آرایشی و شوینده استفاده می کند. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.