سلامت مو

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟ : ممکن است بستن دم اسبی مو راه حل ساده ای برای جمع کردن موهای شما باشد. اما آیا استفاده مداوم از کش برای بستن مو مضر است؟ در این مقاله از 2رخ به این موضوع پرداخته ایم. همراه ما باشید:

آیا کش مو و دم اسبی برای موهای شما مضر است؟

بیایید کار را کوتاه کنیم – آیا گره های مو و نگهدارنده های دم اسبی شما ممکن است به موهای شما آسیب برساند؟ همه چیز به نوع گره مویی که استفاده می کنید و همچنین مدل مویی که می زنید برمی گردد. موارد اشتباه ممکن است به مو های شما استرس وارد کند.

آکادمی پوست آمریکا (AAD) استفاده از نوارهای لاستیکی پوشانده شده مخصوص حالت دادن به مو را برای جلوگیری از آسیب توصیه می کند. این بدان معناست که هیچ کش یا نوار لاستیکی بدون پوشش پارچه نباید در روتین استایل شما جایی داشته باشد. در مورد مدل مو، طبق AAD، بهتر است موهای محکم کشیده را به حداقل برسانید تا آسیب نبیند. این شامل دم اسبی های براق، بافت های سفت و سایر مدل های دم اسبی می شود که به موهای شما تنش وارد می کند.

مناسب ترین روش ها برای باز کردن کش موی های پلاستیکی

اگر قبل از اینکه موهایتان را بکنید این مطلب را نخوانده اید و متوجه شدید که با کش یا کش مو در حال مبارزه هستید و به روشی مطمئن برای برداشتن آن نیاز دارید، یکی از این ترفندها را برای جلوگیری از آسیب رساندن به تارهای خود امتحان کنید.

1. کاتر کش مو

بهترین راه برای برداشتن کش لاستیکی از روی موهایتان استفاده از کاتری است که مخصوص این کار ساخته شده است. برخی از افراد ممکن است وسوسه شوند که قیچی معمولی خود را بگیرند، اما این کار ممنوع است. اگر نمی خواهید از دم اسبی به دم اسبی برسید، بیشتر مراقب باشید.

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

2. چاک دهنده درز یا بشکاف

اگر دستگاه قیچی در دست ندارید، درز چاک دهنده جایگزین مطمئن تری نسبت به قیچی است. مطمئن شوید که آن را بین دو لایه کراوات مو بچسبانید، هرگز اجازه ندهید مستقیماً با موهای شما تماس پیدا کند تا از برش بالقوه موهای شما جلوگیری شود.

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

3. اتوی فر کننده

به‌عنوان آخرین تلاش می‌توانید از انتهای اتو فرکننده خود برای کشیدن یک کش موی لاستیکی استفاده کنید. گرز را برای یک دقیقه گرم کنید و سپس آن را برای چند ثانیه روی کش مو نگه دارید. لاستیک باید خود به خود از هم جدا شود. بهترین راه برای جلوگیری از شکستگی احتمالی مو این است که به طور کلی از آسیب رساندن به موها صرف نظر کنیم.

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

6 کش مو که به تارهای شما استرس وارد نمی کند

از آنجایی که خواستیم از بستن موها خودداری کنید، فکر می‌کنیم درست است که چند جایگزین به شما بدهیم که آسیبی به موهایتان وارد نکند. در اینجا شش گزینه کراوات مو وجود دارد که تارهای شما از شما تشکر خواهند کرد!

1. کش موی ابریشمی

شما در مورد شگفتی هایی که روبالشی های ابریشمی می توانند برای موهای شما انجام دهند شنیده اید، بنابراین جای تعجب نیست که بستن موی ابریشمی نیز ایده خوبی است. این الاستیک های مو که با پارچه ابریشمی بسیار نرم پوشیده شده اند باعث شکستگی نمی شوند – البته ناگفته نماند که فوق العاده شیک هستند.

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

نکته سردبیر: کش های موی ابریشمی یا ساتن مخصوصاً برای موهای مجعد بسیار عالی هستند که می‌توانند به ویژه در برابر شکستن لاستیک و سایر مواد حساس باشند.

2. اسکرانچی

این محبوب دهه 90 در سال های اخیر کاملاً بازگشته است و ما آن را دوست داریم. حتماً در سفرهایتان با اسکراچ‌هایی روبرو خواهید شد و با پارچه‌های جمع‌شده اضافی که کش مو را می‌پوشاند، می‌توانید ببینید که چرا با تارهای شما مهربان هستند. به برخی از استایل ها نیاز دارید؟ 

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

3. کش موهای حلقه شده

ممکن است این اکسسوری مو را در سالن زیبایی دیده باشید، اما در مورد شکل عجیب و غریب آن تعجب کرده باشید. این کراوات مو مانند سیم تلفن مدرسه قدیمی به احتمال زیاد با نگهدارنده سنتی دم اسبی که به آن عادت کرده اید فاصله دارد. با این حال، شکل منحصر به فرد آن هدفی دارد: وقتی تارهای خود را از یک پونی یا موی کثیف پایین می آورید، موهای شما را با فرورفتگی یا رد باقی نمی گذارد. از آنجایی که آنها همچنین یک گزینه ملایم برای موهای شما هستند، ما می گوییم که یک برد-برد است.

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

4. بانجی باند

یکی دیگر از گزینه های غیر سنتی، نوارهای بانجی برای اطمینان از توزیع یکنواخت وزن یال شما عالی هستند، بنابراین هیچ فشاری بر روی رشته های شما وارد نمی شود. این نوع کش مو به ویژه برای کسانی که موهای پرپشتی دارند مفید است. نوار پارچه با یک سیستم قلاب و حلقه متصل می شود – به سادگی آن را دور موهای جمع شده خود بپیچید و به آن بچسبانید تا حالت خود را محکم کنید.

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

5. کش روبان

برای اضافه کردن به مجموعه خود، مقداری کش موی روبانی بگیرید. همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، این نوع کش مو از روبان ساخته شده است و به آن اجازه می دهد در برابر تارهای شما صاف شود. حتی برخی از گزینه ها وجود دارند که در انتهای آن نوار اضافی وجود دارد، بنابراین می توانید آن را به یک پاپیون زیبا ببندید!

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

6. روسری مو

اگر شما یک گزینه مد روز می خواهید، اجازه دهید شما را در جهت روسری مو راهنمایی کنیم. برای بهار و تابستان ایده آل است، طول پارچه را می توان به هر شکلی که مایلید پیچیده و سپس در جای خود و انتهای آن را آویزان کرد. خوشگله، درسته؟ اگر به جزئیات بیشتری در مورد نحوه بستن مو با روسری نیاز دارید، در اینجا نحوه پوشیدن روسری یا روسری مو آورده شده است.

آیا مدل موی دم اسبی برای سلامت موهای شما مضر است؟

سخن پایانی: 

سعی کنید از برخورد مستقیم پلاستیک با موهای خود جلوگیری کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعد را نیز خوانده و ما را با نظرات خود یاری کنید: نحوه بافت مو ساده بصورت مرحله به مرحله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.