سلامت پوست

آیا باید قبل یا بعد از مرطوب کننده از ضد آفتاب استفاده کرد؟

آیا باید قبل یا بعد از مرطوب کننده از ضد آفتاب استفاده کرد؟

آیا باید قبل یا بعد از مرطوب کننده از ضد آفتاب استفاده کرد؟ : احتمالاً تا به حال اهمیت مراقبت از آفتاب و استفاده روزانه از ضد آفتاب را می دانید. اگر نه، در اینجا یک یادآوری سریع وجود دارد: قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند منجر به پیری زودرس، آسیب پوست و چندین بیماری پوستی شود، البته به سرطان پوست اشاره نکنیم.

در حالی که محافظت در برابر آفتاب یک گام ضروری در روال مراقبت از پوست شما است، دانستن اینکه چه زمانی باید SPF خود را اعمال کنید داستان دیگری است. به طور خاص، باید بدانید که آیا ابتدا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید یا مرطوب کننده.

خوشبختانه برای شما، ما حدس و گمان را حذف کردیم – زیرا ایمنی در برابر نور خورشید قطعا چیزی نیست که باید امیدوار باشید که تماس درستی با آن داشته باشید. در زیر، پاسخ قطعی در مورد اینکه آیا قرار است قبل یا بعد از مرطوب کننده از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، بیابید.

بیشتر بخوانید: نحوه ی انتخاب ضدآفتاب مناسب برای انواع پوست

آیا ابتدا باید کرم ضد آفتاب بزنید یا مرطوب کننده؟

به عنوان یک قاعده کلی، باید از کرم ضد آفتاب به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید. از آنجایی که محصولات با SPF به طور خاص با مواد محافظ خاصی فرموله شده اند، لایه لایه کردن بعد از مرطوب کننده به جلوگیری از هرگونه اشعه خشن کمک می کند. بنابراین، به عبارت دیگر، SPF بعد از مرطوب کننده ادامه می یابد.

آیا می توانید کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده را ترکیب کنید؟

در حالی که ایده مخلوط کردن کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده با هم برای تشکیل یک فرمول جام مقدس ایده هوشمندانه به نظر می رسد، در واقع ممکن است کمتر موثر باشد. مخلوط کردن کرم ضد آفتاب و مرطوب‌کننده در یک ترکیب ترکیبی می‌تواند منجر به این شود که فرمول‌ها آن‌طور که آزمایش شده و در نتیجه آن‌طور که در نظر گرفته شده، کار نمی‌کنند، و این خطری نیست که بخواهید با محافظت در برابر آفتاب متحمل شوید.

با این حال، اگر ترجیح می دهید چند کار را انجام دهید، یک راه حل وجود دارد – مرطوب کننده با SPF. این نوع مرطوب کننده به طور خاص برای آبرسانی به پوست و محافظت از آن در برابر اشعه های مضر UV خورشید ساخته شده است.

آیا می خواهید دو مرحله از کارهای روزمره خود را در یک مرحله انجام دهید؟ یکی از بهترین مرطوب کننده های ما با SPF را در زیر انتخاب کنید.

بهترین ضدآفتاب ها را در مقاله زیر بخوانید: ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست

کلام آخر:

سعی کردیم در این مقاله کوتاه به شما بگوییم ابتدا از کدام محصول پوستی استفاده کنید. همچنین اگر از این مطلب خوشتان آمده پیشنهاد می کنیم بخوانید: چگونه از کرم ضد آفتاب در میکاپ صورت استفاده کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.