سلامت پوست

آیا باید بعد از پاکسازی صورت، پوست خود را بشوییم؟

آیا باید بعد از پاکسازی صورت، پوست خود را بشوییم؟

آیا باید بعد از پاکسازی صورت، پوست خود را بشوییم؟ :ممکن است توصیه های متناقضی را در مورد مراقبت از پوست پس از درمان صورت شنیده باشید – مانند اینکه آیا باید صورت خود را بعد از پاکسازی بشویید یا نه. برای اینکه یک بار و برای همیشه بفهمیم،در این مطلب همراه ما باشید تا با هم به آن بپردازیم. 

آیا می توانیم بعد از پاکسازی صورت، پوست خود را بشوییم؟

بسیاری از ما تعجب می کنیم که مراقبت های مناسب پس از پاکسازی صورت چگونه به نظر می رسد. اقدام صحیح به نوع پوست و محیط شما بستگی دارد.

بیشتر فیشال ها طوری طراحی شده اند که پوست شما را به خوبی مرطوب و شاداب کنند. اگر پوست چرب دارید، در یک محیط شهری – و در نتیجه کثیف‌تر – زندگی می‌کنید، یا از یک رژیم مراقبت از پوست خاص ترجیح می‌دهید، شستن صورتتان بعد از انجام عمل صورت ضرری ندارد

در واقع، شستن صورت پس از انجام پاکسازی می‌تواند پوست شما را از آلودگی و چربی سطحی خلاص کند.

بیشتر بخوانید: دلیل موهای زیر پوستی چیست ؟ | پیشگیری از موهای زیر پوستی

نحوه مراقبت از پوست بعد از آرایش صورت

به طور کلی، توصیه می‌کنیم صورت خود را بلافاصله بعد از شستشوی صورت خود نشویید و به سادگی آن را با یک پاک‌کننده ملایم در شب تمیز کنید. “همچنین می توانید در صورت نیاز مرطوب کننده استفاده کنید. با این حال، پوست شما نباید بعد از انجام عمل صورت خشک شود. اگر چنین شد، آن را با متخصص صورت خود در میان بگذارید تا در درمان بعدی خود تعادل مناسب را ایجاد کنید.

پس از پاکسازی ملایم، حتماً از یک مرطوب کننده آبرسان صورت استفاده کنید تا پوست بعد از درمان هیدراته بماند. مرطوب کننده حاوی پپتیدهای کلاژن و نیاسینامید است که به آبرسانی پوست و بازگرداندن استحکام و جهش آن کمک می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان پاکسازی صورت

از چه موادی باید بعد از پاکسازی صورت اجتناب کرد؟

اگر صورت شما حاوی محصولاتی مانند آلفا هیدروکسی اسیدها یا بتا هیدروکسی اسیدها (AHAs و BHAs)، لایه بردار شیمیایی یا نوع دیگری از محصولات لایه بردار است، پیشنهاد می کنیم حداقل یک یا دو روز از این مواد دوری کنید تا از تحریک جلوگیری شود.

سخن پایانی: 

به صورت کلی تمیز کردن پوست موردی ندارد اما سعی کنید از مواد شیمیایی استفاده نکنید تا پوستتان دچار خشکی شدید نشود. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: تاثیر رژیم فستینگ برای پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.