آرایش ناخن

آموزش پاک کردن چسب ناخن از روی پوست

آموزش پاک کردن چسب ناخن از روی پوست

آموزش پاک کردن چسب ناخن از روی پوست : ممکن است برای خیلی از افراد پیش آمده باشد که پس از چسابندن ناخن خود مقداری از چشب روی ناخنشان بریزد و ندانند که چطور باید ان را پاک کنند. همراه ما باشید تا نحوه ی پاک کردن چسب را از روی پوست بدانید: 

گزینه شماره 1: پاک کننده لاک ناخن

اولین چیزی که احتمالاً هنگام تلاش برای فهمیدن اینکه در صورت چسباندن چسب ناخن روی پوست خود چه کاری باید انجام دهید، به ذهن متبادر می شود، استفاده از پاک کننده لاک ناخن است 

آنچه شما نیاز دارید: سواب های پنبه ای، پاک کننده لاک ناخن و یک مسواک.

برای پاک کردن چسب ناخن از روی پوست خود، باید از پاک کننده ناخن بر پایه استون استفاده کنید. این کار در حل کردن چسب بسیار کارآمد خواهد بود. یک سواب پنبه ای را به پاک کننده استون آغشته کنید، سپس سواب را روی ناحیه آسیب دیده فشار دهید. اجازه دهید تا در استون خیس بخورد و در صورت نیاز مقدار بیشتری بمالید. این کار را تا زمانی انجام دهید که چسب شروع به حل شدن کند. وقتی چسب شروع به حل شدن کرد، از یک مسواک تمیز استفاده کنید تا بقایای چسب را به آرامی بمالید.

آموزش پاک کردن چسب ناخن از روی پوست

استون می تواند پوست شما را بسیار خشک کند. در حالی که استفاده از سواب پنبه‌ای به شما کمک می‌کند دقیقاً محل استفاده از استون را مشخص کنید، اما این احتمال وجود دارد که در مناطقی از پوست که چسب ناخن روی آن‌ها وجود ندارد، مقداری لاک پاک‌کننده ناخن دریافت کنید. پس از اتمام کار، رطوبت دست خود را با یک لوسیون آبرسان پر کنید.

بیشتر بخوانید: 10 اشتباه در مورد لاک ناخن | چطور لاک ناخن تمیزی داشته باشیم؟

گزینه شماره 2: آب و صابون

اگر سریع عمل کنید، می توان از صابون و آب به عنوان روش حذف چسب ناخن استفاده کرد. این روش طولانی‌ترین زمان را می‌برد، اما اگر مواد مفید دیگری نداشته باشید، از سفر به فروشگاه با چسب ناخن به دست‌تان جلوگیری می‌کند.

نحوه پاک کردن چسب ناخن با آب و صابون
آنچه شما نیاز دارید: یک کاسه، صابون و آب.

آموزش پاک کردن چسب ناخن از روی پوست

یک کاسه را با آب ولرم مخلوط با صابون پر کنید. ناحیه آسیب دیده را به مخلوط آغشته کنید و اجازه دهید چند دقیقه خیس بخورد. بسته به اینکه چقدر سریع متوجه چسب ناخن روی پوست خود شده اید و نسبت به آن واکنش نشان داده اید، این می تواند بین 10 تا 40 دقیقه طول بکشد. به سادگی مراقب چسب باشید تا زمانی که متوجه حل شدن آن شوید. وقتی متوجه شدید که چسب شروع به حل شدن می کند، به آرامی چسب را از روی پوست خود جدا کنید. مثل همیشه، برای بازگرداندن رطوبت به پوست، کرم دست را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روغن های تقویت کننده ناخن ضعیف

گزینه شماره 3: لوسیون دست

آخرین اما نه کم اهمیت، خود لوسیون دست می تواند برای پاک کردن چسب ناخن از روی پوست استفاده شود.

نحوه پاک کردن چسب ناخن با استفاده از لوسیون دست
آنچه شما نیاز دارید: لوسیون یا کرم دست، صابون و آب.

آموزش پاک کردن چسب ناخن از روی پوست

لوسیون دست را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و با حرکات دایره ای روی چسب ماساژ دهید. این کار را تا زمانی که چسب شروع به پوسته شدن کند ادامه دهید. پس از جدا شدن چسب، دست های خود را با آب و صابون بشویید تا چسب باقی مانده از بین برود. هنگامی که تمام چسب ها از بین رفت، کرم دست بیشتری بمالید تا رطوبت پوستتان حفظ شود و پوستتان تغذیه شود.

سخن آخر:

این سه روش روشهای ساده اما بسیار موثری هستند برای پاک کردن چسب از روی پوست شما. تجربه خود را با ما در میان بگذارید. همچنین بخوانید: نحوه ی صحیح ریموو کردن اکرلیک ناخن در خانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.