انواع لوازم آرایشی

آموزش تمیز کردن براش فونداسیون آرایشی بدون آسیب زدن به آن

آموزش تمیز کردن براش فونداسیون آرایشی بدون آسیب زدن به آن

آموزش تمیز کردن براش فونداسیون آرایشی بدون آسیب زدن به آن : باید از قبل بدانید که تمیز نگه داشتن براش های آرایش چقدر مهم است – یا حداقل امیدواریم که این کار را انجام دهید. شما از یک برس رنگ کثیف برای نقاشی روی یک بوم تمیز استفاده نمی کنید، اینطور نیست؟ در مورد آرایش دقیقاً مشابه است، فقط وقتی صحبت از صورت شما می شود، استفاده از برس های کثیف روی پوست شما می تواند چیزهایی مانند باکتری ها و چربی اضافی را پخش کند، و همه ما می دانیم که این می تواند منجر به چه چیزی شود.

در عوض، باید عادت کنید که برس های آرایش خود را مرتب تمیز کنید. اما، اگر در این کار تازه کار هستید، ممکن است تعجب کنید که بهترین راه برای انجام این کار چیست و هر چند وقت یک‌بار باید برس‌های آرایش و مخلوط‌کن‌های آرایش خود را تمیز کنید. در اینجا، ما بر روی یک نوع برس آرایشی تمرکز می کنیم که احتمالاً به نگهداری بیشتر از همه آنها نیاز دارد: برس زیرسازی شما. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید که چگونه یک برس فونداسیون را تمیز کنید تا از شر آلودگی ها و باکتری ها بدون آسیب رساندن به موهایتان خلاص شوید.

چگونه یک برس فونداسیون را تمیز کنیم؟

فونداسیون احتمالا یکی از اولین گام ها در روتین آرایش روزانه شماست. از پرایمر آرایشی شما پیروی می کند و هر دو محصول را می توان با یک برس فونداسیون روی پوست صورتتان اعمال کرد. از آنجایی که شما اغلب از آن استفاده می کنید، برس فونداسیون شما نیز باید مرتباً تمیز شود.

یک برس کثیف فونداسیون علاوه بر اینکه چیزهایی مانند باکتری ها، چربی پوست و مواد آرایشی باقیمانده را در خود جای می دهد، در انجام کار خود نیز به خوبی کار نمی کند. به عبارت دیگر، هنگامی که از قبل با آرایش باقیمانده پوشانده شده است، برس زیرسازی شما در اعمال یک صورت تازه از کرم پودر موثر نخواهد بود.

مرحله 1. پاک کننده خود را انتخاب کنید

اگر قبلاً روی محصولی سرمایه گذاری کرده اید که به طور خاص برای تمیز کردن برس های آرایش فرموله شده است، عالی است. اما اگر این کار را نکرده اید، نگران نباشید – یک صابون ملایم و ملایم این کار را به خوبی انجام می دهد. حتی یک شامپوی ملایم یا شوینده صورت آرایش و روغن ماندگار روی برس را به اندازه کافی بدون آسیب رساندن به موها از بین می برد.

مرحله 2. از دستان خود برای ماساژ و پاکسازی استفاده کنید

هنگامی که پاک کننده خود را پیدا کردید، باید نحوه استفاده از آن را بدانید. پیشنهاد ما این است که برای برس های فونداسیون، به سادگی کمی از پاک کننده انتخابی خود را در کف دست خود قرار دهید. سپس، موهای برس خود را خیس کنید و برس را روی دست خود بچرخانید تا زباله ها از بین بروند.

آموزش تمیز کردن براش فونداسیون آرایشی بدون آسیب زدن به آن

بعد از چند لحظه آن را بشویید و سپس این کار را تکرار کنید تا آب کاملا شفاف شود. اگر احساس می کنید که این روش ملایم تمام باقیمانده های برس فونداسیون شما را از بین نمی برد، سعی کنید به جای کف دست از یک پارچه شستشو استفاده کنید.

مرحله 3. برس ها را روی زمین بگذارید تا خشک شوند

ممکن است برس فونداسیون و سایر برس های آرایشی خود را در حالت عمودی نگهداری کنید، اما اجازه ندهید که به این صورت خشک شوند. انجام این کار در واقع می تواند دسته برس شما را خراب کند زیرا آب می تواند چکه کند و از کناره ها (و دوباره به سمت پایه موها) برود. در عوض، یک حوله کاغذی تمیز یا پارچه شستشو بردارید و برس مرطوب خود را روی آن قرار دهید. اجازه دهید حداقل چند ساعت در آنجا خشک شود قبل از اینکه آن را به حالت عمودی معمولی خود در نگهدارنده برس آرایش خود برگردانید.

نکته سردبیر: ممکن است وسوسه شوید که یک سشوار را به برس فونداسیون خود ببرید، اگر لازم است بلافاصله پس از تمیز کردن آن از آن استفاده کنید، اما ممکن است باعث خراب شدن آن شود. بسته به اینکه برس شما از چه چیزی ساخته شده است، این می تواند مسیر سریعی برای رسیدن به موهای ذوب شده باشد. اگر فوراً به آن نیاز دارید، سعی کنید آن را به صورت رو به پایین با یک حوله کاغذی یا پارچه خشک بمالید تا آب خارج شود.

نحوه تمیز کردن بلندر فونداسیون

اگر متوجه شدید که بیشتر از برس فونداسیون به سراغ مخلوط‌کن آرایش می‌روید، نگران نباشید، می‌توانید بلندر را با استفاده از روشی مشابه که برای برس انجام می‌دهید، تمیز کنید.

آموزش تمیز کردن براش فونداسیون آرایشی بدون آسیب زدن به آن

فقط مخلوط کن آرایش را با آب و صابون ملایم بشویید، آب اضافی آن را بگیرید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

هر چند وقت یکبار باید برس فونداسیون خود را تمیز کنید؟

اکنون می دانید که چگونه برس (و بلندر) فونداسیون خود را تمیز کنید، اما واقعاً چند بار باید این مراحل را طی کنید؟ پاسخ بسته به تعداد دفعات استفاده از برس فونداسیون و همچنین میزان استفاده روزانه از کرم پودر متفاوت است.

یکی از نکاتی که می تواند به به حداکثر رساندن زمان بین تمیز کردن برس کمک کند این است که همیشه آرایش صورت خود را روی پوست تمیز بمالید. علاوه بر این، قاعده کلی این است که شما باید یک بار در هفته برس فونداسیون خود را به طور کامل تمیز کنید.

سخن نهایی: 

سعی کنید در هنگام شستن براش های خود به آنها ضربه نزنید تا حالت خود را از دست ندهند. به روش طبیعی آن ها را بشویید و اجازه دهید خشک شوند. همچنین از شما دعوت می کنیم بخوانید: براش های آرایشی مصنوعی در مقابل طبیعی | تفاوت را بدانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.