آرایش چشم, آرایش و زیبایی, ویدیو

آرایش مناسب برای چشم های ریز

آرایش مناسب برای چشم های ریز

آرایش مناسب برای چشم های ریز » چشم ها مهمترین نقش را در گرفتن چهره ما دارند. چشمان زیبا، درشت و آراسته می تواند جذابیت چهره ما را چندین برابر کند اینکه بتوانیم با آرایشی سبک و ساده چشمان خود را زیبا و شاد کنیم، امتیازی است که شاید بسیاری از ما از آن لذت نبریم.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که چشمان کوچکی دارید و نمی دانید چگونه با انجام آرایش های سبک و طبیعی چشم های خود را بزرگتر نشان دهید، با ما همراه باشید. در این مقاله با آموزش آرایش مناسب چشم آن و نحوه سایه زدن برای چشم ریز به شما در این زمینه کمک می کنیم.

آرایش مناسب برای چشم های کوچک

آرایش مناسب برای چشم های ریز

چشم ها علاوه بر دیدن و کمک به دیدن اشیا، در زیبایی چهره ما نیز تاثیر غیرقابل انکاری دارند آرزوی برخی افراد این است که چشمانی درشت و خوش فرم داشته باشند که با آرایش یا بدون آرایش همچنان زیبا و فریبنده باشند.

با این حال اگر چشم‌های کوچکی دارید با تغییرات کوچکی در روتین آرایش خود می‌توانید چشم‌های درشت‌تر و جذاب‌تری داشته باشید در زیر چند روش ساده برای آرایش مناسب چشم های ریز را به اشتراک می گذاریم.

آرایش مناسب برای چشم های کوچک

از هایلایتر استفاده کنید

یکی از ساده ترین روش های سایه چشم استفاده از هایلایتر است این وسیله معمولا برای پررنگ و نشان دادن قسمت های بیشتری از صورت (مانند گونه ها) استفاده می شود شاید این سوال پیش بیاید که این ماده آرایشی چگونه می تواند چشمان ما را بزرگتر کند؟

اگر چشمان ریز دارید مقداری هایلایتر روی استخوان زیر ابرو بزنید و آن را پاک کنید و کمی بیشتر از آن را با برس سایه مخصوص قسمت میانی پلک و گوشه داخلی چشم بزنید. این کار باعث می شود که چشمان شما بدون آرایش غلیظ کمی بزرگتر به نظر برسند.

آرایش مناسب برای چشم های کوچک

فرم‌دهی به ابرو

منظم بودن و فرم ابروها نقش زیادی در زیبایی چهره و چشمان ما دارد. اما کشیدن یک قاب کامل، یکدست و پررنگ نه تنها به زیبایی چهره و چشمان ما نمی افزاید، بلکه حالت چشم ما را زشت و چهره را پیرتر نشان می دهد. در اینجا روش آرایش ابرو برای چشم های ریز را شرح می دهیم.

ابتدا از گوشه بینی، نقطه تاج، کمان، انتهای و ارتفاع ابروها را مشخص کنید سپس روی قسمت های خالی و پایین آن ریمل یا سایه ابرو بزنید. سپس با یک برس زاویه دار ابروها را بکشید تا خطوط ریز مشابه شکل شما وجود داشته باشد.

در نهایت ابروها را با شانه مخصوص شانه کنید تا حالتی زیبا و طبیعی داشته باشید مراقب باشید در آرایش مناسب چشم های ریزتر خود ابروهای خود را به سمت پایین و به پلک های خود نکشید زیرا این کار باعث می شود چشمان شما ریزتر به نظر برسد.

آرایش مناسب برای چشم های کوچک

از کانسیلر استفاده کنید

سیاهی دور چشم مشکلی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. این لکه های تیره علاوه بر اینکه چهره ما را خسته و زشت نشان می دهد، در زیبایی چشم نیز تاثیر بسزایی دارد.

اگر چشمان درشت ندارید این کبودی ها چشمان شما را کوچکتر نشان می دهند. کانسیلر یکی از مواردی است که باید در آرایش مناسب چشم ریز استفاده شود. کانسیلر سیاهی و کبودی دور چشم را از بین می برد و چشم ها را شاداب تر و زیباتر می کند.

نحوه صحیح استفاده از کانسیلر به این صورت است که زیر چشم را به حالت مثلثی به سمت پایین کانسیلر زده و با براش مخصوص آن را پخش و محو می‌کنیم.

آرایش مناسب برای چشم های کوچک

کشیدن خط چشم

خط چشم یکی از سخت ترین مراحل آرایش است دانستن اینکه چه نوع خط چشمی برای صورت ما مناسب است موضوعی است که باید در مقاله ای جداگانه به آن پرداخته شود. اگر چشمان ریز دارید باید خط چشم خود را باریک و دنباله دار بکشید.

از گوشه داخلی چشم روی خط مژه شروع کنید تا انتهای چشم ادامه دهید در انتهای چشم خط چشم را به سمت بالا و کمی به سمت بیرون ادامه می دهیم.

با این کار چشمان شما بزرگتر به نظر می رسد سعی کنید از کشیدن خط چشم پهن و کوتاه خودداری کنید. خط چشم خود را دقیقا روی خط مژه بکشید. این کار باعث می شود مژه های شما پرتر و چشمان شما بزرگتر به نظر برسند.

آرایش چشم ریز

از فر مژه استفاده کنید

یکی از مهم ترین مراحل در آرایش مناسب یک چشم ریز استفاده از فر مژه است همیشه قبل از زدن ریمل از یک فر مژه خوب استفاده کنید که به مژه های شما آسیبی نرساند.

حالت دادن و بلند کردن مژه ها به سمت بالا چشمان شما را بزرگتر نشان می دهد اگر می خواهید مژه هایتان بهتر به نظر برسند مژه ها را با آب گرم از قبل گرم کنید و سپس مژه هایتان را فر کنید.

آرایش چشم ریز

کانتور دور چشم

درست همانطور که کانتور کردن به صورت شکل می دهد و آن را زاویه می دهد. کانتور چشم نیز تاثیر زیادی در بزرگتر شدن آن دارد. یکی از راه های سایه زدن برای چشم های ریز استفاده از روش کانتور است.

با استفاده از یک سایه قهوه‌ای رنگ ( خیلی تیره نباشد) پشت پلک تا قسمت بیرونی چشم را سایه بزنید. همینطور می‌توانید زیر پلک تا کمی پایین تر از قسمت رویش مژه‌های پایینی را با رنگ قهوه‌ای سایه بزنید. این روش چشمان شما را درشت‌تر از حالت طبیعی آن جلوه می‌دهد.

آرایش چشم ریز

از یک مداد سفید استفاده کنید

یکی از بهترین روش های آرایش چشم های ریز استفاده از مداد سفید است. اگر چشمان درشت ندارید از مداد و خط چشم مشکی یا تیره در داخل چشم خود استفاده نکنید.

بهتر است از مداد رنگی روشن برای داخل پلک پایین استفاده کنید. این کار باعث می شود که چشمان شما به طور طبیعی بدون آرایش غلیظ بزرگتر به نظر برسند.

آرایش چشم ریز

ریمل

ریمل زدن ابتدایی ترین مرحله در ایجاد چشم های ریز است. استفاده از ریمل روی مژه های فرم گرفته و بلند شده چشمان شما را بزرگتر و جذاب تر نشان می دهد.

برای چشم های ریز پیشنهاد می کنیم برس ریمل را از انتها و محل رویش مژه ها نکشید سعی کنید برس ریمل را به دو سوم بالای مژه ها بزنید با این کار چشمان شما بزرگتر می شود اگر روی مژه های در حال رشد ریمل بزنید، چشمانتان ریزتر و بسته می شود.

مژه مصنوعی

بدون شک داشتن مژه های بلند و پرپشت تاثیر زیادی در زیبایی چشم و صورت ما دارد مژه های بلند طبیعی با استفاده از فر مژه و ریمل بسیار زیبا و چشمگیر خواهند بود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که مژه های کوتاه و ریز دارید می توانید از مژه های مصنوعی برای زیبایی چشم و چهره خود استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های مناسب برای ریز کردن چشم استفاده از مژه مصنوعی یا اکستنشن مژه است سعی کنید تا حد امکان از مژه های طبیعی و اکستنشن استفاده کنید تا چشمانتان طبیعی بماند.

سایه چشم

استفاده از رنگ های طبیعی و روشن می تواند یکی از روش های آرایشی مناسب برای چشم های ریز باشد. استفاده از رنگ های بسیار تیره و سایه های دودی ممکن است چشمان شما را ریزتر نشان دهد.

سعی کنید از رنگ های نود و طبیعی برای سایه چشم خود استفاده کنید. بهتر است برای مرکز پلک، گوشه داخلی چشم و استخوان زیر ابرو از هایلایتر یا رنگ های روشن تر استفاده کنید.

رنگ هایی با رنگ های گرم و کمی تیره تر برای پشت پلک و قسمت پایین مژه های پایین مناسب تر است. در استفاده از سایه ها زیاده روی نکنید. اما بهتر است سایه خود را کمی فراتر از پلک بکشید تا فرم چشم‌هایتان کشیده‌تر شود.

انتخاب بین سایه های مختلف چشم کاری دشوار و زمان بر است. دانستن اینکه کدام سایه ها برای ما بهتر هستند نیاز به اطلاعات کافی در این زمینه دارد. راهنمای شناخت 7 مدل از جذاب ترین انواع سایه چشم به شما در این زمینه کمک می کند.

آرایش چشم ریز

پرسش های رایج

خط چشم مناسب برای چشم های ریز چیست؟

برای آرایش چشم ریز و مناسب بهتر است یک خط چشم نازک از گوشه داخلی به سمت نت های چشم روی خط مژه بکشید و در انتها خط چشم خود را کمی به سمت بالا و بیرون بکشید. با این کار چشمان شما بلندتر و بزرگتر به نظر می رسد. از کشیدن خط چشم پهن خودداری کنید.

برای آرایش چشم ریز بهتر است داخل چشم را سیاه کنیم؟

خیر استفاده از رنگ تیره برای قسمت داخلی پلک پایین مناسب نیست و چشمان شما را کوچکتر از حد معمول نشان می دهد. از مداد یا خط چشم نود یا سفید برای داخل چشم استفاده کنید.

سایه برای چشم های ریز چطور؟

بهتر است از رنگ های تیره و سایه های دودی استفاده نکنید از رنگ های روشن، نود و طبیعی برای سایه زدن استفاده کنید. وسط پلک، گوشه داخلی چشم و استخوان زیر ابرو را کمی روشن کنید و بقیه پلک و زیر چشم را با سایه قهوه ای تیره بپوشانید در انتهای چشم، سایه را کمی به بیرون از پلک بکشید تا چشم ها کشیده تر به نظر برسند.

آیا ریمل برای چشم های ریز مناسب است؟

بله. ریمل مهمترین قسمت در آرایش چشم است توجه داشته باشید که اگر چشمان ریز دارید بهتر است دو سوم آخر مژه ها را ریمل بزنید و انتهای مژه هایی را که نزدیک چشم هستند ریمل نکنید به این ترتیب چشمان شما بزرگتر از حد معمول به نظر می رسد.

آیا استفاده از مژه مصنوعی برای چشم های ریز درست است؟

بله . اگر مژه های کوتاه و نازکی دارید مژه مصنوعی می تواند تاثیر زیادی در زیبایی چشمان شما داشته باشد شما می توانید با استفاده از مژه های طبیعی که مناسب اندازه چشم شما هستند، به بزرگتر نشان دادن چشمان خود کمک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.