دسته‌بندی نشده

7 مرحله ساده برای صاف کردن موهای پر حجم

7 مرحله ساده برای صاف کردن موهای پر حجم

7 مرحله ساده برای صاف کردن موهای پر حجم  : دو گزینه عالی برای تغییر چشمگیر ظاهر و غافلگیری خانواده و دوستانتان این است که صاف یا مجعد به نظر برسید (بسته به نوع موی شما) اما روش صاف کردن موهای مجعد می تواند سخت و زمان بر باشد.

در حالی که بسیاری تمایلی به صاف کردن موهای خود ندارند (به دلیل ترس از آسیب رساندن به موهای خود) برخی دیگر حتی ریسک نمی کنند. با این حال، اگر از تجهیزات و تکنیک های مناسب استفاده کنید می توان این نگرانی ها را نادیده گرفت.

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند موهای خود را بدون آسیب رساندن به آنها صاف کنید صاف کردن کراتینه و چند نکته مهم که باید در نظر داشته باشید.

7 مرحله ساده برای صاف کردن موهای پر حجم

در مورد موهای مجعد چه چیزهایی باید بدانید؟

موهای مجعد می توانند بافت های متفاوتی داشته باشند و قبل از اینکه از حالت فر به موهای صاف برسید، باید چند نکته در مورد آنها بدانید. سه بافت موی مجعد طبیعی وجود دارد: مواج، مجعد و قلابدار.

صاف کردن موهای موج دار یا مجعد ساده تر از صاف کردن موهای مجعد است. در اینجا یک راهنمای گام به گام برای یادگیری نحوه صاف کردن موهای مجعد بدون هیچ آسیبی آورده شده است.

بیشتر بخوانید: چرا استفاده از سرم مو ضروری است؟

چگونه موهای مجعد خود را صاف کنیم؟

مرحله 1: موهای خود را با یک شامپوی ملایم بشویید.

موهای مجعد بیشتر مستعد موخوره هستند و برای جلوگیری از آسیب و موخوره نیاز به یک شامپوی ملایم و یک نرم کننده مغذی عمیق دارند. موهای خود را با شامپوی ضد وز و نرم کننده با آب ولرم بشویید تا موهای خود را برای فرآیند صاف کردن آماده کنید.

همیشه از آب ولرم برای شستشوی موهایتان استفاده کنید زیرا آب داغ می تواند تمام رطوبت و روغن های طبیعی موهایتان را از بین ببرد. شما باید از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید که برای موهای شما ملایم هستند و می توانند از آسیب ناشی از وسایل صاف کننده مانند اتو مو جلوگیری کنند.

7 مرحله ساده برای صاف کردن موهای پر حجم

مرحله 2: گره موهای درهم را باز کنید.

از آنجایی که موهای مجعد به راحتی رطوبت خود را از دست می دهند و خشک می شوند، موهای شما را نامرتب و مستعد گره خوردن می کند. همیشه باید از یک شانه دندانه پهن برای باز کردن موهای مجعد قبل از صاف کردن آن استفاده کنید.

شانه دندانه پهن را به آرامی از میان موهای خود عبور دهید، از انتها شروع کنید و تا ریشه ادامه دهید. این گره ها را بدون پارگی موهای شما به طور موثرتری از بین می برد. این کار را تا زمانی انجام دهید که موهایتان گره نخورد.

توجه: همیشه قبل از دوش گرفتن موهای خود را شانه کنید. این کار از گره خوردن موهای شما هنگام شستن آن جلوگیری می کند. همچنین زمانی که موهایتان خیس است و بیشتر در معرض شکستگی هستند برس نزنید.

7 مرحله ساده برای صاف کردن موهای پر حجم

مرحله 3: موهای خود را برای صاف کردن آماده کنید.

قبل از استفاده از سشوار رشته های مجعد مرطوب خود را به درستی آماده کنید، این یک مرحله ضروری در فرآیند صاف کردن مو است. قبل از استفاده از سشوار، از محافظ حرارتی استفاده کنید که موهای شما را تا 450 درجه از آسیب حرارتی محافظت می کند.

درخشندگی را تقویت می کند و موخوره را از بین می برد. با این حال، به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد از محافظ های حرارتی می تواند موهای شما را شل و چسبناک کند

بیشتر بخوانید: راهکارهای محافظت از موهای فر

مرحله 4: از خشک کن استفاده کنید.

اگر موهای بسیار ضخیم و مجعدی دارید سشوار کشیدن آنها به زمان بیشتری نیاز دارد یک سشوار و یک برس گرد تهیه کنید تا بتوانید هر بار روی خشک کردن یک قسمت از موهای خود تمرکز کنید.

از یک سشوار با دمای پایین استفاده کنید تا میزان حرارتی که موهایتان در معرض آن قرار می گیرند به حداقل برسانید. همچنین، قبل از رفتن به مرحله بعدی، مطمئن شوید که موهایتان کاملاً خشک شده است.

صاف کردن مو

مرحله 5: موهای خود را با اتو مو صاف کنید.

قسمت کوچکی از موهایتان را ببرید و بقیه موهایتان را محکم ببندید. پاک کننده خود را روی حرارت کم یا متوسط ​​قرار دهید. وقتی اتو گرم شد، شروع به صاف کردن موهای خود کنید. به یاد داشته باشید، هرگز از اتو صاف روی موهای خیس یا مرطوب استفاده نکنید.

مرحله 6: از روش Chase استفاده کنید.

اگر صاف کننده موهای صافی به شما نمی دهد، باید از روش دیگری استفاده کنید که نتایج دلخواه را به شما بدهد. در این تکنیک باید از شانه دم موشی و صاف کننده هم زمان برای صاف کردن موهای خود استفاده کنید. شما باید بتوانید موهای خود را با این تکنیک صاف کردن یکباره صاف کنید.

شانه دم موش را یک یا دو اینچ زیر ریشه خود قرار دهید و به آرامی موهای خود را شانه کنید و همزمان صفحات را از بین موهای خود رد کنید تا موهایتان صاف شود. این کار را تا زمانی تکرار کنید که موهایتان صاف و ابریشمی شود.

صاف کردن مو

مرحله 7: مقداری اسپری مو را روی موهای خود اسپری کنید.

اگر می خواهید زیباتر به نظر برسید، قبل از صاف کردن هر قسمت، یک اسپری حجم دهنده روی ریشه ها بمالید. وقتی همه چیز تمام شد، مقدار کمی از سرم مو (بهترین اثر روی موهای ضخیم و درشت) یا اسپری (بهترین اثر بر روی موهای معمولی تا نازک) بزنید تا ظاهری براق داشته باشید. همچنین به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از محصولات مو، موهای شما را سنگین‌تر و چرب‌تر می‌کند.

اگر نمی خواهید موهای مجعد خود را در خانه صاف کنید و به دنبال راه حلی با ماندگاری بیشتر هستید، می توانید سعی کنید موهای خود را با کراتینه صاف کنید. در بخش بعدی در مورد آن بیشتر بدانید!

صاف کردن مو

صاف کردن مو با روش کراتینه

اگر موهای مجعد خود را مرتباً صاف می کنید، می دانید که این یک روند خسته کننده است. در این صورت می توانید صاف کردن مو با کراتینه را در نظر بگیرید.

روش کراتینه مو بسته به نوع، طول و ضخامت موهای شما بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد. قبل از شروع درمان، آرایشگر موهای شما را با یک پاک کننده شفاف مو تمیز می کند تا هرگونه آلودگی و باقی مانده محصول را از بین ببرد.

وقتی موهای شما تمیز و شاداب است، به چند قسمت تقسیم می شود. سپس آرایشگر محلول کراتینه را روی موهای شما میزند و اجازه می‌دهد یک ساعت بماند. در نهایت کوتیکول های شما را می بندند و با اتوی صاف کراتین را روی موهایتان می ریزند. این یک روش مصنوعی برای برگرداندن کراتین به موهای شما است.

صاف کردن مو

این درمان فوایدی دارد از جمله:

زمان سشوار کشی را 50 درصد کوتاه می‌کند.
موهای براق و بدون موخوره برای شما ایجاد می‌کند.
موهای آسیب دیده ی شما را ترمیم می‌کند.
ظاهری حجیم به موهای شما می‌دهد.

صاف کردن موهای مجعد ظاهر جدیدی به شما می دهد. با این حال، هنگام اصلاح آن باید از انجام برخی اشتباهات خودداری کنید.

اشتباهاتی که هنگام صاف کردن موهای مجعد باید از آنها اجتناب کنید:

قبل از شروع به صاف کردن موهای خود، مطمئن شوید که هیچ یک از اشتباهات زیر را در این فرآیند مرتکب نمی شوید:

اگر موهایتان را در جهت اشتباه سشوار کنید، حجم موهایتان را کم می کنید. در حین سشوار کشیدن، آرایشگر موهای شما را به سمت بالا می کشد تا به ریشه ها حجم دهد. پس ابتدا ریشه و سپس بقیه موهای خود را با پایین بردن سشوار خشک کنید.

قبل از صاف کردن موهای خود مطمئن شوید که از محصولات مراقبت از مو زیاد استفاده نمی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک محافظ حرارتی استفاده کنید که از موهای شما در برابر آسیب محافظت می کند. نرم کننده بیش از حد روی موهای شما نیز موهای شما را شل و چرب می کند.

صاف کردن موهای مجعد می تواند راهی آسان و سریع برای ایجاد تغییری عالی در ظاهر روزانه شما باشد. اما ترس از آسیب مو که همراه با این روند است، باعث می شود افراد نتوانند موهای خود را صاف کنند، به همین دلیل در این مقاله سعی کرده ام راه حل هایی را پیشنهاد کنم که به شما کمک می کند موهای خود را بدون ترس صاف کنید.

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم موهای مجعد می توانند بافت های متفاوتی داشته باشند و قبل از اینکه از حالت فر به موهای صاف برسید، باید چند نکته در مورد آنها بدانید.

شما همچنین میتوانید با کلیک برروی کوتیکول مو چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟ این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.