زیبایی, سلامت مو

6 روش برای استفاده از روغن مو

6 روش برای استفاده از روغن مو

6 روش برای استفاده از روغن مو : تقریباً غیرممکن است که محصول مراقبت از مو مورد علاقه خود را انتخاب کنیم، اما روغن مو قطعاً یکی از مدعیان برتر خواهد بود. این به این دلیل است که راه های زیادی وجود دارد که می توانید از یک روغن به عنوان بخشی از مراقبت و حالت دادن به موهای خود استفاده کنید. چه آن را قبل از دوش گرفتن برای درمان استفاده کنید و چه از آن برای کمک به رام کردن موهای وز شده استفاده کنید، یک چیز مسلم است: روغن مو بسیار متنوع است و می تواند اهداف زیادی را انجام دهد. در زیر، ما 6 روش مورد علاقه خود را برای استفاده از روغن مو به اشتراک می گذاریم.

بیشتر بخوانید: راهکارهای محافظت از موهای فر

به عنوان یک درمان قبل از شامپو

شما به طور روزانه موهای خود را به مقدار زیادی از بین می برید – همه چیز از آب گرفته تا رنگ مو گرفته تا حالت دادن به موهایتان می تواند احساس خشکی به تارهای شما بدهد. سعی کنید از روغن مو به عنوان یک درمان قبل از شامپو استفاده کنید تا به مرطوب کردن موها قبل از شستشو کمک کنید، که می تواند به موهای شما کمک کند روغن طبیعی خود را حفظ کنند. به سادگی روغن مو را قبل از شامپو زدن و حالت دادن به مو بمالید.

6 روش برای استفاده از روغن مو

برای افزودن درخشش سبک

وقتی موهای ظریفی دارید، به راحتی می توانید از محصولات حالت دهنده زیاده روی کنید. متأسفانه، انجام این کار می تواند موها را سنگین کند و حتی آن را بیش از حد چرب نشان دهد. به جای انباشته کردن روی محصول، استفاده از روغن موی سبک می تواند به درخشندگی و تبدیل موهای خشک به تارهای ابریشمی کمک کند بدون اینکه موهای نازک یا نازک را سنگین کند.

6 روش برای استفاده از روغن مو

برای باز کردن گره موهای فر

اگر موهای مجعد دارید و هرگز از روغن مو استفاده نکردید، مطمئناً اکنون زمان شروع آن است. پس از اتمام شامپو و حالت دهنده، چند قطره روغن را روی موهای خیس بمالید، سپس از یک شانه دندانه پهن برای کمک به باز شدن موها استفاده کنید. یکی دیگر از نکات رفع گره مو برای موهای مجعد (و همه انواع مو): از انتها و طول موهای خود شروع کنید و به آرامی تا ریشه ها ادامه دهید.

6 روش برای استفاده از روغن مو

برای کم کردن وز مو

اگر به محض اینکه از خانه بیرون می روید موهایتان ریزش می کند – به خصوص وقتی هوا مرطوب است – قطعا تنها نیستید. موهای وز گهگاه همه ما را آزار می دهد، اما خوشبختانه، روغن مو می تواند به رام کردن این وز کمک کند. سعی کنید یک تا دو پمپ روغن مو را روی موهای خشک بمالید تا به صاف شدن موها و وز شدن موها کمک کنید و روی طول و انتهای خود تمرکز کنید تا ریشه یا پوست سرتان چرب به نظر نرسد.

6 روش برای استفاده از روغن مو

برای محافظت در برابر موخوره

اگرچه آرایش کردن یک ترفند واقعی برای خلاص شدن از شر موها است، اما همچنان می توانید با استفاده از روغن مو به عنوان بخشی از روال معمول مراقبت از مو، به محافظت از تارهای خود کمک کنید. روغن مو همچنین می تواند به جلوگیری از ایجاد دو شاخه شدن انتهای مو در آینده کمک کند زیرا می تواند موها را هیدراته و تغذیه کند. آن را روی موهای خیس یا خشک قرار دهید – هر چیزی که ترجیح می دهید!

6 روش برای استفاده از روغن مو

برای آماده سازی مو قبل از استفاده از گرما

در بسیاری از مواقع، مدل موهای شما به اندازه محصولاتی است که موهای خود را با آنها آماده می کنید. و – حدس زدید – استفاده از روغن مو راهی عالی برای آماده کردن تارهایتان برای حالت دادن است. به سادگی مقدار کمی از محصول را روی موهای خشک، به طور عمده روی طول ها و انتهای آن، بعلاوه یک محافظ حرارتی بمالید. سپس، طبق معمول از اتو تخت یا اتو فر کننده خود استفاده کنید.

همچنین می‌توانید بلافاصله پس از شستن و قبل از سشوار کردن، روغن مو را به موهای مرطوب اضافه کنید تا موها در خانه صاف‌تر و براق‌تر به نظر برسند.

6 روش برای استفاده از روغن مو

سخن پایانی: 

همراهان محترم امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و بدانید که روغن مو عاملی بسیار تاثیر گذار در سلامت و زیبایی موهاست. همچنین بخوانید: خواص روغن لوندر یا اسطخودوس برای مو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.