آرایش و زیبایی, سلامت پوست, صورت

5 افسانه ای که نباید برای پوست و زیبایی خود باور کنید!

5 افسانه ای که نباید برای پوست و زیبایی خود باور کنید!

5 افسانه ای که نباید برای پوست و زیبایی خود باور کنید! هر شخص زیبایی تقریباً به هر چیزی در تلاش خود (یا او) برای داشتن پوستی سالم و درخشان اعتقاد دارد. اطلاعات زیادی در آنجا وجود دارد که جدا کردن اطلاعات مفید از اطلاعات نه چندان مفید دشوار می شود.

حقیقت نهایی این است که پوست شما عضوی است که نیاز به نگهداری و مراقبت مداوم و منظم اما ساده دارد. پس برخی از افسانه هایی که شما را آزار می دهند چیست؟ ما از خوانندگان خود پرسیدیم و در اینجا رایج ترین آنها را بررسی می کنیم بنابراین تا پایان 5 افسانه ای که نباید برای پوست و زیبایی خود باور کنید! همراه 2رخ باشید.

افسانه شماره 1: شما باید چند بار در روز صورت خود را بشویید

حقیقت: اگر از آن دسته افرادی هستید که وسواس زیادی به شستن چند بار صورت خود در روز دارید بس کنید! شستن مکرر صورت باعث خشکی، تحریک و کم آبی پوست می شود. آب پوست شما روغن های طبیعی دارد.

صورت خود را یک یا دو بار در روز با آب دمای متوسط و یک پاک کننده ملایم بشویید. آب داغ باعث می شود پوست شما خشک تر شود.

5 افسانه ای که نباید برای پوست و زیبایی خود باور کنید!

افسانه شماره 2: ضد آفتاب فقط برای تابستان است

حقیقت:  استفاده از کرم ضد آفتاب در تمام طول سال ضروری است. دلیل آن این است که کرم ضد آفتاب نه تنها در برابر اشعه خورشید بلکه در برابر اشعه ماوراء بنفش نیز محافظت می کند و این اشعه ماوراء بنفش در تمام طول سال صرف نظر از فصل وجود دارد.

5 افسانه ای که نباید برای پوست و زیبایی خود باور کنید!

افسانه شماره 3: هرچه لایه برداری سخت تر باشد، بهتر است

حقیقت: لایه برداری تهاجمی پوست در واقع ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد. ماهیت دانه ای یک ماده لایه بردار، زمانی که به شدت روی پوست مالیده شود می تواند باعث کبودی پوست شود. بنابراین با استفاده از لایه بردار پوست خود را به آرامی ماساژ دهید و منافذ را تمیز کنید.

پوست و زیبایی

افسانه3: شما نیازی به مرطوب کننده ندارید پوستتان چرب است

حقیقت: چربی خشک و مرطوب کننده پوست شما ضروری است و برای سالم نگه داشتن پوست شما حیاتی است. لایه های داخلی پوست شما نیاز به رطوبت اضافی و مواد مغذی ارائه شده توسط یک مرطوب کننده با کیفیت خوب دارند. اگر پوست چرب دارید و به استفاده از مرطوب کننده شک دارید، از مرطوب کننده های ژل دار استفاده کنید که روی پوست سبک است.

پوست و زیبایی

افسانه 4: باید صورت خود را با آب داغ بشویید

حقیقت: آب داغ برای سلامت پوست شما خوب نیست روغن های طبیعی پوست شما را از بین می برد و احساس خشکی و کم آبی پوست را به شما منتقل می کند.

همچنین اگر از آب بسیار داغ روی صورت خود استفاده کنید، می تواند به پوست آسیب برساند. برای شستن صورت خود از آب با دمای اتاق استفاده کنید و همیشه می توانید صورت خود را بخور کنید تا این منافذ باز شود و تمیزی عمیق صورت بگیرد!

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی چطور پوست سالم و تمیزی داشته باشیم؟ این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.