سلامت پوست

5 اشتباه مهم در مراقبت پوستی

5 اشتباه مهم در مراقبت پوستی

5 اشتباه مهم در مراقبت پوستی : انجام یک روال مراقبت از پوست جامد برای تازه کارها و علاقه مندان به مراقبت از پوست یک شاهکار شگفت انگیز است – اما حتی باتجربه ترین کاربران مراقبت از پوست هم اینجا و آنجا اشتباه می کنند. پیدا کردن محصولات مناسب و برآوردن نگرانی ها و نیازهای پوست شما می تواند مشکل باشد. با این حال، برخی از اشتباهات بسیار رایج مراقبت از پوست وجود دارد که بدون توجه به نوع پوست یا نگرانی‌هایتان، از آنها اجتناب کنید.

از استفاده بیش از حد آب داغ گرفته تا آزمایش بیش از حد محصولات، کارهای متعددی وجود دارد که روزانه انجام می دهیم که ممکن است چندان مضر به نظر نرسند، اما می توانند مضر باشند. بنابراین اگر با پوست خود دست و پنجه نرم می کنید، اشتباهات مراقبت از پوست را به اشتراک می گذاریم که می تواند به مشکلات پوستی شما کمک کند. پیش از این، ده اشتباه رایج مراقبت از پوست را که ممکن است مرتکب شوید – و در عوض آنچه باید انجام دهید را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان پاکسازی صورت

خیلی محصول مراقبتی عوض میکنید.

تغییر می‌تواند چیز خوبی باشد، اما وقتی نوبت به مراقبت از پوست می‌رسد، بهتر است به روتینی پایبند باشید که محصولات مشابه را به صورت چرخشی شامل شود. همه محصولات برای تغییر پوست شما به زمان نیاز دارند و اگر زمان کافی برای اثربخشی به محصولات ندهید، نتیجه ای نخواهید دید. استفاده از محصولات خود را حداقل به مدت شش هفته قبل از انجام مبادله یا اضافه کردن چیز جدیدی به چرخش ادامه دهید.

از آب داغ برروی پوست استفاده میکنید.

ممکن است دوست داشته باشید دوش های طولانی و بخار بگیرید – بیایید واقعی باشیم، آنها احساس خوبی دارند. اما درک تأثیری که آب داغ می‌تواند بر روی پوست شما داشته باشد ممکن است شما را متمایل به کاهش درجه حرارت کند. آب داغ می تواند رطوبت طبیعی پوست شما را از بین ببرد که می تواند منجر به خشکی شود.

5 اشتباه مهم در مراقبت پوستی

دفعه بعد که زیر دوش می روید یا صورت خود را می شویید، آب ولرم را انتخاب کنید یا مدت زمان ایستادن زیر آب را کوتاه کنید. در هر صورت، پس از آن، می خواهید از مرطوب کننده روی پوست مرطوب استفاده کنید تا به حفظ رطوبت کمک کند.

با آرایش می خوابید.

بنابراین، احتمالاً این را میلیون‌ها بار شنیده‌اید، اما ارزش تکرار آن را دارد: خوابیدن با آرایش یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید برای پوست خود انجام دهید. کثیفی، روغن و باکتری ها می توانند در طول شب روی صورت شما جمع شوند و منجر به مسدود شدن منافذ پوست و در نهایت ایجاد جوش شوند.

5 اشتباه مهم در مراقبت پوستی

بیش از حد لایه برداری می کنید.

در حالی که لایه برداری از پوست و حذف سلول های مرده و تجمع پوست بسیار مهم است، لایه برداری بیش از حد می تواند در واقع پوست شما را تحریک کند. به جای لایه برداری هر روز، این مرحله را در روتین مراقبت از پوست خود به سه بار در هفته محدود کنید یا به یک گزینه ملایم مانند تونر لایه بردار تغییر دهید.

5 اشتباه مهم در مراقبت پوستی

زیاد به صورتتان دست می زنید.

با تعداد اجسامی که در طول یک روز لمس می‌کنید (تلفن‌های همراه مقصر اصلی میکروب‌ها هستند)، میزان کثیفی که به انگشتان شما منتقل می‌شود واقعاً افزایش می‌یابد. به همین دلیل مهم است که در صورت امکان از لمس کردن، مالیدن یا قرار دادن دست‌های خود روی صورت خود اجتناب کنید. شما نمی خواهید آن کثیفی را به صورت خود منتقل کنید زیرا می تواند منجر به جوش و سایر نگرانی های مراقبت از پوست شود.

5 اشتباه مهم در مراقبت پوستی

سخن پایانی: 

این چند مورد نکات بسیار مهمی هستند که با انجام آنها می توانید به پوست صورت خود آسیب بزنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب با چند روش ساده پوست خود را روشن تر کنید! را بخوانید و نظر خود را برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.