سلامت مو

کوتیکول مو چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟

کوتیکول مو چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟

کوتیکول مو چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟ : مراقبت از مو چیزی فراتر از شستن و مرطوب کردن موهاست. در واقع، مراقبت از موهای شما فراتر از مراقبت از ساقه های مو است و این مراقبت از کوتیکول مو شروع می شود. اگر نمیدانید کوتیکول مو چیست، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

کوتیکول مو چیست؟

برای مراقبت از کوتیکول مو، مهم است که ابتدا بفهمیم آن چیست. طبق گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، کوتیکول مو نهایی ترین قسمت ساقه مو است.

کلمبینی متخصص مو توضیح می‌دهد: «کوتیکول هر مو از سلول‌های مرده تشکیل می‌شود که در لایه‌هایی روی هم قرار می‌گیرند و پوسته‌هایی را تشکیل می‌دهند که ساقه مو را تقویت و محافظت می‌کنند». حفظ سلامت کوتیکول‌های مو بسیار مهم است زیرا هر کدام از لایه‌های داخلی مو محافظت می‌کنند که بر سلامت هر یک از تارهای شما تأثیر می‌گذارد.

کوتیکول مو چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟

بیشتر بخوانید: دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی

چگونه می توانید از کوتیکول مو مراقبت کنید؟

کوتیکول‌های مو معمولاً بسته هستند، اما مواردی مانند مواد شیمیایی موجود در رنگ مو، آب داغ، رطوبت بیش از حد، باد و هوای سرد گاهی اوقات می‌توانند باعث باز شدن کوتیکول‌های مو شوند و موها را در برابر آسیب‌هایی مانند شکستگی و وز شدن آسیب‌پذیرتر کنند. کوتیکول مو همچنین بافت مو و میزان حفظ رطوبت آن را تعیین می کند، بنابراین اگر کوتیکول شما ناسالم باشد یا باز بماند، ممکن است مو خشک شود و مدیریت آن سخت شود. برای جلوگیری از این اتفاق، کلمبینی توصیه می کند که کوتیکول مو را ببندید.

او توضیح می دهد: «آب بندی، که به عنوان بستن یا بستن کوتیکول شناخته می شود، بهترین راه برای محافظت از کوتیکول و اطمینان از سالم به نظر رسیدن ساقه مو است. یکی از بهترین راه‌ها برای مهر و موم کردن کوتیکول مو، استفاده از محصولات مراقبت از موی متعادل کننده pH است.

کوتیکول مو چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟

چگونه کوتیکول موهای خود را ببندیم

یک شامپو بدون سولفات، نرم کننده که به تعادل pH هر رشته کمک می کند را استفاده کنید.

از شامپو و نرم کننده متعادل کننده pH به طور مداوم استفاده کنید

روال آب بندی کوتیکول موهای خود را با شامپو بدون سولفات و نرم کننده بدون سولفات شروع کنید. شامپو و نرم کننده حاوی روغن آرگان با متعادل کردن سطح pH هر مو به مهر و موم شدن کوتیکول کمک می کند و موهای آسیب دیده و رنگ شده را براق، براق و سالم می کند.

بیشتر بخوانید: تاثیر جنس رو بالشی بر سلامت مو | بهترین جنس برای روبالشی

از مو های خود محافظت کنید

رژیم موی خود را یک قدم جلوتر بردارید و اسپری مراقبت رنگدانه مو را روی موهای خود اسپری کنید و روی مو های تازه تمیز شده خود بگذارید.

و در نهایت از یک کرم محافظ حرارتی سبک وزن، که از آسیب بیشتر در طول حالت دادن جلوگیری می کند و به دستیابی به فوران عالی کمک می کند، همه چیز را تکمیل کنید.

کلام نهایی:

همانطور که مشاهده کردید مراقبت از کوتیکول مو بسیار مهم و البته ساده است. از شستن مو با آب داغ پرهیز کنید و محصولات شست و شو و مراقبت موی مناسب استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب 6 روش برای استفاده از روغن مو را بخوانید و نظر خود را برای ما در قسمت دیدگاه ها بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.