آرایش و زیبایی, زیبایی, صورت

چگونه مژه ها را به طور طبیعی بلندتر و پرپشت تر کنیم؟

چگونه مژه ها را به طور طبیعی بلندتر و پرپشت تر کنیم؟

چگونه مژه ها را به طور طبیعی بلندتر و پرپشت تر کنیم؟ مژه ها بخش بسیار مهم و حیاتی چشم ما هستند. مژه ها از چشمان ما در برابر گرد و غبار و سایر ناخالصی ها محافظت می کنند. مژه ها نیز نقش مهمی در افزایش ظاهر چشم ایفا می کنند و آرایش چشم را به صورت فوری بالا می برند.

دلایل زیادی می تواند باعث ریزش و نازک شدن مژه ها شود این دلایل می تواند شامل افزایش سن یا بیماری زمینه ای مانند هیپوتریکوزیس باشد. اگر شما از کسانی هستید که می خواهید مژه ها را به طور طبیعی رشد دهید بنابراین تا پایان چگونه مژه ها را به طور طبیعی بلندتر و پرپشت تر کنیم؟ همراه 2 رخ باشید.

چگونه مژه ها را به طور طبیعی بلندتر و پرپشت تر کنیم؟

چه چیزی باعث نازک شدن و کوتاه شدن مژه ها می شود

سن
فشار
یائسگی
عدم تعادل هورمونی
واکنش های آلرژیک
رژیم زیبایی ضعیف

در اینجا چند روش طبیعی وجود دارد که می تواند مژه های شما را بلندتر و پرپشت تر نشان دهد.

درمان های طبیعی برای مژه های بلندتر و پرپشت تر

1. روغن کرچک

1 قاشق چایخوری روغن کرچک و چند تکه پنبه . چشم ها و مژه های خود را با آب تمیز کنید و بگذارید با یک پاک کننده ملایم خشک شوند. پنبه را به روغن کرچک آغشته کنید و آن را با دقت روی مژه های پایین و بالایی و خطوط مژه خود بزنید. از ورود روغن کرچک به چشم خودداری کنید. روغن کرچک را یک شب روی مژه های خود نگه دارید. صبح روز بعد آنها را با آب سرد بشویید.

چرا این کار می کند 

روغن کرچک حاوی اسید ریسینولئیک است. این اسید برای کمک به ریزش مو بسیار مفید است. و بنابراین این روغن عالی برای حفظ مژه های بلندتر و پرپشت تر است. قبل از استفاده از این روش باید با متخصص پوست خود مشورت کنید.

چگونه مژه ها را به طور طبیعی بلندتر و پرپشت تر کنیم؟

2. روغن نارگیل

1 قاشق چایخوری روغن نارگیل و چند گلوله پنبه بردارید. چشم ها و مژه های خود را با آب و صابون تمیز کنید و بگذارید با یک پاک کننده ملایم خشک شوند.

گلوله های پنبه را به روغن نارگیل آغشته کنید و آن را با احتیاط روی مژه های پایین و بالایی و خطوط مژه خود بزنید. از ورود روغن نارگیل به چشم خودداری کنید. بگذارید روغن نارگیل یک شبه بماند صبح روز بعد چشمان خود را با آب بشویید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی

چرا این کار می کند 

روغن نارگیل به دلیل اثر نافذ آن که به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند، از دیرباز برای مراقبت از مو استفاده می شود از این رو می توان از آن برای حفظ مژه های بلندتر و پرپشت تر نیز استفاده کرد و به رشد مجدد آن ها کمک می کند هنگام استفاده از روغن نارگیل مراقب باشید زیرا می تواند باعث ایجاد چربی روی مژه های شما شود.

چگونه مژه ها را به طور طبیعی بلندتر و پرپشت تر کنیم؟

3. ویتامین E

چند کپسول ویتامین E بردارید و آن ها را فشار دهید تا روغن آن ها استخراج شود هدفون را بردارید و هدفون را به روغن ویتامین E آغشته کنید. این قرص را با احتیاط روی مژه های بالا و پایین و به دنبال آن خطوط مژه خود قرار دهید. از ورود روغن به چشم خودداری کنید. روغن ویتامین E را یک شبه بگذارید. صبح روز بعد چشمان خود را با آب بشویید.

چرا این کار می کند 

ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک کند. حاوی ترکیب تاکوترینول است که به افزایش تعداد رشته ها کمک می کند. با در نظر گرفتن تمام این نکات، می توان از آن برای پرپشت تر و بلندتر کردن مژه ها به طور طبیعی استفاده کرد.

مژه های پرپشت

بیشتر بخوانید: با این کارها مژه های خود را نابود می کنید

4. چای سبز

1 قاشق چایخوری برگ چای سبز یا 1 چای کیسه ای و 1 فنجان آب داغ مصرف کنید. چای سبز و آب داغ را مخلوط کرده و به مدت 5 تا 10 دقیقه بجوشانید. آب را صاف کرده و بگذارید خنک شود.

حالا چند گلوله پنبه بردارید پنبه را به چای سبز آغشته کنید و آن را با احتیاط روی مژه های پایین و بالایی خود و به دنبال آن خطوط مژه بزنید. بسیار ملایم باشید و از ورود چای سبز به چشم خودداری کنید. بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد چشمان خود را بشویید.

جایگزین بعدی 

برای نتیجه بهتر می توانید چای سبز بنوشید. برای نتایج بهتر و موثر روزی دو بار چای سبز بنوشید.

چرا این کار می کند 

چای سبز منبع عالی پلی فنول است که به رشد مو کمک می کند. از این رو می توان از آن برای داشتن مژه های پرپشت تر و بلندتر استفاده کرد و به رشد آنها کمک کرد.

مژه های پرپشت

5. روغن زیتون

3-4 قطره روغن زیتون و چند گلوله پنبه بردارید روغن زیتون را روی گلوله های پنبه بریزید و آن را به آرامی روی مژه های پایین و بالایی خود بزنید و فراموش نکنید که روی پلک ها بزنید. بگذارید این روغن به مدت 5 تا 10 دقیقه بماند و چشمان خود را با آب بشویید.

چرا این کار می کند 

روغن زیتون حاوی ترکیبی به نام اولئوروپئین است. این ترکیب به افزایش رشد مو کمک می کند. از این رو می توان از آن برای حفظ مژه های بلند و پرپشت استفاده کرد.

چگونه از نازک شدن مژه ها جلوگیری کنیم 

رژیم غذایی سالم و متعادل حاوی مواد مغذی و پروتئین را دنبال کنید.
مژه ها و پلک های خود را هر روز با آب یا پاک کننده ملایم تمیز کنید.
از آرایش کم کیفیت خودداری کنید.
قبل از رفتن به رختخواب تمام آرایش خود را پاک کنید.
زیاد از فر مژه استفاده نکنید.
از آرایش چشم که باعث سوزش می شود خودداری کنید.
از اکستنشن مژه زیاد استفاده نکنید.

مژه های پرپشت

سخن پایانی»

اینها چند نکته طبیعی برای پرپشت تر و بلندتر کردن مژه های شما بود. و برای جلوگیری از نازک شدن مژه ها این نکات را رعایت کنید. این راه حل ها را امتحان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.