سلامت پوست

چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟

چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟

چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟ عروسی برای همه یا بیشتر دختران احساس خوبی است اما مشکلاتی وجود دارد. مطمئن شوید که مهمانی، لباس، آرایش و عکس ها طبق برنامه و عالی هستند. این همه کار به اعصاب فشار می آورد و استرس می گیرید.

یکی از عوارض استرس جوش های بزرگ و دردناک است استرس پوست را کدر می کند و باعث سیاهی زیر چشم می شود. این عوارض به این معناست که ممکن است در شب عروسی زیبا نباشید راه حل در این شرایط سخت چیست؟ راه حل ما همراهی ماست. در ادامه قصد داریم شما را با 10 نکته مراقبت از پوست قبل از عروسی برای داشتن پوستی درخشان آشنا کنیم.پس تا پایان چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟ همراه دو رخ باشید.

چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟

آماده باشید

نکته مهمی که در مراقبت از پوست قبل از عروسی باید بدانید این است که آماده باشید. پوست زیبا، شفاف و سالم یک شبه ظاهر نمی شود. شما باید چند ماه قبل از تاریخ عروسی خود مراقبت را شروع کنید.

در این مدت باید تغذیه، خواب و سایر عواملی که بر درخشش پوست در شب عروسی تاثیر می گذارد را رعایت کنید. در این مدت می توانید با پزشک یا مشاور زیبایی مشورت کنید.

محصولات مفید را بشناسید

مسئولیت آرایش شما بر عهده آرایشگر است اما فراموش نکنید که شما هستید که از محصولات استفاده می کنید. این باید باعث شود که به محصولاتی که آرایشگر انتخاب می کند توجه کنید. توصیه ما را اشتباه متوجه نشوید.

آرایشگران محصولات با کیفیت را انتخاب می کنند با این حال این محصولات ممکن است با پوست شما سازگار نباشند و ممکن است باعث آسیب شوند. برای جلوگیری از این امر بهتر است محصولاتی را که آرایشگر قصد استفاده از آنها را دارد چند روز قبل از عروسی تست کنید.

اگر پوست شما با هر یک از این محصولات مشکل دارد، قبل از عروسی آن را عوض کنید. حتی اگر سلیقه شما با آرایشگاه در مورد کرم پودر یا سایه متفاوت است، اصرار به استفاده از محصول مورد نظر خود داشته باشید.

چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟

با یک متخصص مشورت کنید

افرادی که پوست مستعد آکنه دارند بیشتر مستعد استرس هستند. افرادی که پوست حساسی دارند و نمی توانند از برند یا محصولی استفاده کنند در معرض خطر هستند. بنابراین این افراد برای شناسایی بهترین محصول برای پوست خود باید به متخصص پوست مراجعه کنند.

علاوه بر محصولات، متخصص رژیم غذایی مفید برای پوست شما را شناسایی و به شما معرفی می کند. مشاوره منظم با متخصص قبل از عروسی یکی از مهم ترین مراحل مراقبت از پوست قبل از عروسی است. پس فراموشش نکن.

از نور خورشید دور بمانید

بهتر است چند هفته قبل از عروسی خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. ممکن است این هشدار را جدی نگیرید. اما این توصیه بسیار مهم است. نور مستقیم خورشید پوست را برنزه می کند؛ اما نه آن طور که شما تصور می کنید.

نور خورشید پوست را به طور غیریکنواخت برنزه می کند و ممکن است با پوستی برنزه و سفید در مراسم عروسی خود شرکت کنید. علاوه بر این مشکل، نور خورشید دارای اشعه های مضری است که پوست را کدر و خسته نشان می دهد.

برای این مرحله از مراقبت از پوست قبل از عروسی، حتی زمانی که در خانه هستید، روزانه از ضد آفتاب استفاده کنید هر چند ساعت یکبار کرم را تجدید کنید.

چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟

روتین مراقبت از پوست خود را به طور منظم ادامه دهید

افرادی که پوست خوب و نسبتاً بی عیب و نقصی دارند یک شبه به آن نمیرسند. آنها شبانه روز از پوست خود مراقبت می کنند. از انواع درمان ها و ماسک ها استفاده کرده اند و شما فقط نتیجه را می بینید. برای اینکه پوست شما صاف و شفاف باشد، باید یک روال معمولی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

روال شما باید شامل درمان مشکلات پوستی، استفاده از انواع ماسک ها، کرم های روز و شب باشد. اگر روتین را با هرم مقایسه کنیم، در راس این هرم ضدآفتاب ها و مرطوب کننده ها قرار دارند استفاده از ماسک به صورت هفتگی و کرم روزانه؛ بنابراین بسته به نیاز پوست خود روتین را انتخاب و دنبال کنید.

چگونه قبل عروسی از پوست خود مراقبت کنیم؟

از ویتامین C استفاده کنید.

اگر در مورد پوست تحقیق کرده اید، نقش مهم ویتامین C را می دانید این ویتامین نقش مهمی در مراقبت از پوست قبل از عروسی دارد ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است یعنی شما را از هر آسیبی محافظت می کند.

از جمله این موارد می توان به چین و چروک، نور و آلودگی محیطی اشاره کرد این ویتامین یک ماده مغذی عالی و ضد التهاب است که برای بهبود رنگ و بافت پوست مفید است. این ماده به آبرسانی بهتر پوست و کاهش فعال علائم پیری کمک می کند برای بهره مندی از این خواص، سرم صورت حاوی ویتامین C را انتخاب کنید.

صفر تا صد مراقبت از پوست

ابزار مراقبت از پوست مناسب را انتخاب کنید

داشتن ابزار مناسب برای مراقبت از پوست قبل از عروسی الزامی است. ابزار مناسب شامل محصولات مراقبتی و لوازم ماساژ صورت می‌شود. بعد از استفاده از مرطوب‌کننده از غلطک گواشا یا غلطک یشم استفاده کنید. این لوازم به نفوذ مواد به عمق پوست کمک می‌کنند و گردش خون را بهبود می‌بخشند.

بهبود گردش خون در پوست پوست شما را درخشان و صاف می کند برای رسیدن به این نتیجه، حدود 5 دقیقه پوست خود را با غلتک به آرامی ماساژ دهید بلافاصله پس از استفاده از این محصولات احساس گرما خواهید کرد. اما نگران نباشید این یک روال طبیعی برای داشتن پوستی درخشان و صاف است.

لایه ‌برداری فراموش نشود

لایه برداری پوست علاوه بر پاکسازی عمیق پوست به شما درخشندگی و طراوت می بخشد پوست لایه برداری شده دارای منافذ عاری از آلودگی است و به آن اجازه تنفس می دهد. این پوست ها رنگ و بافت سالم تر، بهتر و زیباتری خواهند داشت.

فراموش نکنید که لایه برداری فقط برای صورت نیست، شما باید بدن خود را نیز لایه برداری کنید. لایه برداری صورت و بدن دو بار در هفته برای پاکسازی و روشن شدن پوست کافی است. اگر نتوانستید اسکراب مناسب پوست خود را پیدا کنید، با یک متخصص مشورت کنید.

صفر تا صد مراقبت از پوست

درونت را زیبا کن تا بیرونت هم زیبا شود

زیبایی دو بال دارد. ظاهر و باطن. از بدن ناسالم نباید انتظار ظاهری زیبا داشته باشید. نمی شود از درون خوب بود و ظاهر خوبی نداشت.

برای داشتن فضای داخلی زیبا و سالم، سالم غذا بخورید و از خوردن غذاهای ناسالم مانند چیپس، شکلات یا نوشابه خودداری کنید. این مواد احتمالاً سبوم بیش از حد تولید می کنند. در نتیجه دچار آکنه می شوید. سبزیجات و میوه ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید؛ اما زیاده روی نکنید.

شما باید مراقب تغییر رژیم خود باشید و برای کاهش وزن تغییرات شدیدی در رژیم غذایی خود ایجاد نکنید زیرا ممکن است نتیجه معکوس بگیرید و به جای کاهش وزن، وزن خود را افزایش دهید. یکی دیگر از اقدامات مفید برای داشتن پوستی سالم ورزش است.

ما یوگا را پیشنهاد می کنیم. این تمرین به شما کمک می کند استرس خود را کنترل کنید و پوستی درخشان داشته باشید. مهمترین چیز برای یک فضای داخلی زیبا این است که همیشه سعی کنید هیدراته بمانید. هیچ چیز به اندازه آب در دفع سموم از بدن شما موثر نیست. اگر از نوشیدن آب خسته شده اید، آب میوه خود را با درست کردن آن تقویت کنید.

صفر تا صد مراقبت از پوست

به اندازه کافی خوابیدن

برای داشتن پوستی درخشان خوب بخوابید توصیه ما ممکن است مانند یک شعار به نظر برسد. اما عین حقیقت است. تاثیری که خواب در ترمیم پوست می گذارد با هیچ دارو و کرمی برابری نمی کند. داشتن یک خواب خوب و آرام حلقه کبود زیر چشم را از بین می برد. تنفس در خواب به آرام ترین حالت خود می رسد. بنابراین سیستم عصبی شما آرام می شود.

این تنفس آرام به کاهش استرس کمک می‌کند. برای استفاده از خواص خواب باید شبانه حداقل 8 ساعت خواب آرام داشته باشید. حالت بدن در خواب مهم است بعضی افراد به گونه‌ای می‌خوابند که پوستشان با بالش اصطکاک دارد. این افراد یا افرادی که ترس از خراب‌شدن پوست دارند، بهتر است از روبالشی ساتن استفاده کنند.

صفر تا صد مراقبت از پوست

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم افرادی که پوست خوب و نسبتاً بی عیب و نقصی دارند یک شبه به آن نمیرسند. آنها شبانه روز از پوست خود مراقبت می کنند.

از انواع درمان ها و ماسک ها استفاده کرده اند و شما فقط نتیجه را می بینید. برای اینکه پوست شما صاف و شفاف باشد، باید یک روال معمولی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.