آرایش صورت, آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟ : انتخاب فونداسیون یا همان پایه آرایش میتواند بسیار مهم و همینطور تاثیر گذار باشد و در صورت انتخاب نوع اشتباه آن آرایش شما میتواند کیفیت و زیبایی مطلوب را نداشته باشد. در این مطلب نحوه ی انتخاب فونداسیون مناسب را برای شما آورده ایم. نگران نباشید، ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. همراه ما باشید.

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

برای تعیین رنگ فونداسیون، باید هم رنگ و هم ته رنگ پوست خود را بشناسید.

در حالی که اکثر مردم احتمالاً از قبل تصوری از رنگ پوست خود دارند، همیشه نمی توان این مطلب را برای ته رنگ ها نیز بیان کرد. تفاوت بین این دو در این است که رنگ پوست شما به رنگ چهره شما اشاره دارد، در حالی که ته رنگ ها رنگ هایی هستند که از پوست شما می آیند و بر رنگ کلی تأثیر می گذارند.

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

ته رنگ های سرد به صورت ته رنگ های آبی یا صورتی در چهره شما ظاهر می شود، در حالی که ته رنگ های گرم بیشتر زرد یا طلایی به نظر می رسند. اگر ته رنگ شما خنثی است، شما در این بین هستید. برای تعیین آسان ته رنگ خود یکی از این دو روش زیر را امتحان کنید:

به رنگ رگهای خود نگاه کنید

به رنگ های مچ و بازوی خود نگاه کنید. اگر رگ‌های شما آبی یا بنفش به نظر می‌رسند، رنگ شما سرد است، در حالی که رگ‌های سبز رنگ پوست گرم را نشان می‌دهند. اگر مطمئن نیستید، ممکن است خنثی باشید.

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

بیشتر بخوانید: محبوب ترین عطرهای زنانه

روش کاغذ را امتحان کنید

یک تکه کاغذ سفید را روی پوست خود نگه دارید. رنگ سفید باید رنگی روی پوست شما ایجاد کند. اگر ناگهان صورت شما صورتی یا آبی تر به نظر می رسد، ته رنگ شما سرد است – و اگر رنگ مایل به زرد دیده شود، ته رمگ پوستتان گرم است. اگر پوست شما خاکستری به نظر می رسد، ته رنگ خنثی دارید.

هنگامی که ته رنگ خود را مشخص کردید، می توانید به دنبال فونداسیون خود باشید. اگر ته رنگ گرم دارید، باید به ته رنگ های گرمتر برسید. ته رنگ های سرد باید به سراغ سایه هایی بروند که ته رنگ های صورتی دارند. و کسانی که در دسته خنثی قرار می گیرند باید سایه هایی را انتخاب کنند که رنگ طلایی دارند تا به گرم شدن چهره کمک کنند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کرم های آرایشی

چگونه فونداسیون را با پوست خود مطابقت دهیم

ما توصیه می کنیم چند رنگ سایه را آزمایش کنید تا بهترین تطابق خود را پیدا کنید. در زیر چند نکته مفید وجود دارد که می توانید از آنها برای پیدا کردن مورد مناسب استفاده کنید.

روی سینه خود تست کنید

فقط نگاه کردن به فونداسیون در بسته بندی برای یافتن سایه شما کار نخواهد کرد. از این گذشته، تا زمانی که چیزی روی پوست شما نباشد، نمی‌دانید چگونه به نظر می‌رسد. با استفاده از فونداسیون در مرکز قفسه سینه خود، چند رنگ سایه بزنید. از آنجایی که صورت و گردن ما ممکن است چندین رنگ مختلف داشته باشد، به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هایپرپیگمانتاسیون و موارد دیگر، این نواحی برای تطبیق دقیق سایه ها می توانند سخت باشند. ناحیه قفسه سینه اغلب ته‌رنگ‌های شما را بهتر منعکس می‌کند و رنگ مناسبی را به شما می‌دهد تا رنگ پوست یکنواختی داشته باشید که با بدن شما همخوانی دارد.

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید روی صورتتان آزمایش کنید، ناحیه‌ای را امتحان کنید که دارای لکه‌های تیره است تا بدانید سایه‌ای که انتخاب می‌کنید آن لکه‌ها را می‌پوشاند و همچنین به طور یکپارچه با پوست شما ترکیب می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش چند مرحله ساده زیرسازی آرایش صورت، چشم و لب

در نورهای مختلف آن را تست کنید

بسته به فصل، ممکن است چهره شما تغییر کند. ممکن است در زمستان به دلیل قرار گرفتن در معرض کمتر در معرض نور خورشید روشن تر و در تابستان اگر برنزه می شوید تیره تر باشید. بنابراین حتما قبل از انجام تمام صورت خود به نمونه خود در نورهای مختلف نگاه کنید. و وقتی نوبت به نورپردازی می‌شود، فقط به چراغ‌های حمام خود تکیه نکنید، حتماً پایه خود را در نور طبیعی نیز آزمایش کنید تا زمانی که در بیرون از خانه سپری می‌کنید احساس کنید که چگونه به نظر می‌رسد.

چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

سخن پایانی:‌

امیدواریم از این مطلب استفاده کنید و با نکات گفته شده بتوانید فونداسیون مناسب پوست خود را انتخاب کرده و آرایش زیبا و طبیعی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم مطلب نحوه استفاده از موس مو برای انواع مو را بخوانید  و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.