آرایش صورت, آرایش و زیبایی, صورت

چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم سیاهی زیر چشم در مردان و زنان شایع است حلقه های تیره ای که دور چشم شما را احاطه کرده اند و می توانند شما را بزرگتر از آنچه هستید نشان دهند. هنگامی که فرد می تواند علت سیاهی زیر چشم را تشخیص دهد، می تواند درمان مناسب را انتخاب کند.

برخی از افراد عادات سبک زندگی خود را تغییر می دهند در حالی که برخی دیگر به درمان ها و محصولاتی که در فروشگاه های زیبایی پیدا می کنند روی می آورند. اگرچه این درمان‌ها احتمالاً بی‌خطر هستند، اما بیشتر این درمان‌های خانگی ممکن است بی‌اثر باشند.

چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

رفع دائمی سیاهی زیر چشم

شاید نتوانید به طور کلی از شر سیاهی دور چشم خلاص شوید، اما چندین تکنیک و درمان وجود دارد که می تواند به کاهش ظاهر آنها کمک کند.

1. خواب کافی

برخی از افراد پس از مدتی هنگامی که در مقطعی از زندگی خود دچار کمبود خواب می شوند، متوجه سیاهی دور چشم می شوند. کمبود خواب ممکن است سیاهی دور چشم را تشدید کند. مطالعات نشان داده اند که استراحت خوب و سلامت عمومی باعث کاهش سیاهی دور چشم می شود.

چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

2. هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید

افرادی که در صبح دچار تیرگی پوست زیر چشم خود می شوند و این تیرگی در طول روز کمی از بین می رود. رگ های خونی یا رگ های خونی اطراف چشم آنها ممکن است بزرگ شود و رنگ تیره زیر چشم آنها ممکن است نتیجه این تورم باشد.

بالا بردن سر در هنگام خواب خون را از سر و صورت خارج می کند و ممکن است تورم و تیرگی زیر چشم را کاهش دهد.

چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

3. استفاده از کمپرس سرد

افرادی که عروق بزرگ زیر چشم دارند ممکن است با کمپرس سرد تا حدودی موفق باشند. کمپرس سرد می‌تواند رگ‌های خونی اطراف چشم را منقبض کند و در سطح پوست کمتر دیده شود کمپرس همچنین می تواند تورم دور چشم را کاهش دهد و در نتیجه رنگ تیره دور چشم را کاهش دهد.

4. قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید

افراد می توانند با محافظت از پوست خود در برابر نور خورشید، سیاهی دور چشم را کاهش دهند. اشعه ماوراء بنفش می تواند سیاهی دور چشم را در برخی افراد بدتر کند. محافظت با عینک آفتابی مرطوب کننده با ضد آفتاب و کلاه می تواند از پوست در برابر نور خورشید محافظت کرده و از تشدید سیاهی دور چشم جلوگیری کند.

5. برش های خیار و چای کیسه ای

گاهی اوقات افراد برای کاهش سیاهی دور چشم برش های خیار را روی چشمان خود می زنند اگرچه مکانیسم اثر ناشناخته است دمای سرد برش های خیار ممکن است تورم، اگزما یا آلرژی ناشی از خواب را بهبود بخشد.

برخی افراد نیز از چای کیسه ای استفاده می کنند بگذارید در یخچال خنک شوند و سپس روی چشم قرار دهید. ممکن است اثری مشابه کمپرس سرد یا برش های خیار داشته باشد. برخی از افراد استفاده از چای کیسه ای کافئین دار را توصیه می کنند زیرا کافئین می تواند رگ های خونی را منقبض کند و آنها را روی پوست کمتر دیده شود.

کافئین همچنین می تواند جریان خون در رگ های خونی اطراف چشم را تسریع کند و ظاهری جوان و جوان به پوست بدهد.

رفع سیاهی زیر چشم سریع

بیشتر بخوانید: آیا از ویژگی های کرم دور چشم چیزی میدانید؟

6. ویتامین C

ویتامین C می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد افزایش تولید کلاژن در زیر چشم می تواند استاز خون را کاهش دهد که ممکن است باعث تغییر رنگ شود. استاز خون به خونی اطلاق می شود که در رگ های خونی جمع می شود.

افراد ممکن است هنگام استفاده از محصولات زیبایی با غلظت بالای ویتامین C متوجه بهبود ظاهر سیاهی زیر چشم خود شوند.

رفع سیاهی زیر چشم سریع

7. کرم های رتینوئید

کرم‌های رتینوئید که در فروشگاه‌های زیبایی یافت می‌شوند، می‌توانند به تولید منبع مطمئن کلاژن و بهبود ظاهر سیاهی دور چشم کمک کنند. این کرم های مشتق از ویتامین A همچنین محتوای ملانین پوست را کاهش می دهند ملانین چیزی است که پوست را رنگ می کند.

کرم های رتینوئید برای همه مناسب نیستند. افراد باید قبل از استفاده از کرم های رتینوئید با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی صحبت کنند.

8. کرم های هیدروکینون، کوجیک اسید و آربوتین

هیدروکینون، کوجیک اسید و آربوتین ترکیباتی هستند که تولید ملانین را در پوست مختل می کنند. طبق مقالات، غلظت کم هیدروکینون و کوجیک اسید می تواند موثر باشد. مردم در برخی کشورها دسترسی محدودی به کرم های هیدروکینون دارند زیرا می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند.

کوجیک اسید و آربوتین مواد طبیعی هستند در دوزهای کم، آربوتین می تواند ظاهر سیاهی زیر چشم را بهبود بخشد، اما غلظت های بالا می تواند باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون شود.

قبل از استفاده از محصولات آرایشی حاوی هیدروکینون، کوجیک اسید یا آربوتین، افراد باید با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنند.

9. ویتامین K

بر اساس مطالعات انجام شده، محققان اثربخشی پدهای ضد چروک و تیرگی چشم را که حاوی 3 درصد کافئین و 1 درصد ویتامین K بود ارزیابی کردند. شرکت کنندگان به مدت 4 هفته هر شب به مدت 1 ساعت از پد چشم استفاده کردند. در پایان مطالعه محققان متوجه کاهش سیاهی دور چشم شدند.

از بین بردن سیاهی دور چشمچند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

10. کانسیلر و آرایش

برخی افراد از لوازم آرایشی برای پنهان کردن سیاهی دور چشم استفاده می کنند بسترهای معدنی می توانند لکه های تیره زیر چشم را پنهان کنند.همچنین میتوانید با کلیک برروی چگونه با ارایش سیاهی زیر چشم را از بین ببریم؟ این مقاله را هم بخوانید.

دلایل سیاهی زیر چشم

خستگی

خواب زیاد، خستگی مفرط یا بیدار شدن چند ساعت قبل از خواب طبیعی می تواند باعث سیاهی زیر چشم شود. کمبود خواب می تواند باعث کدر شدن و رنگ پریدگی پوست شما شود و بافت های تیره و رگ های خونی زیر پوست شما نمایان شود.

کمبود خواب همچنین می تواند باعث ایجاد مایع در زیر چشمان شما شود و چشمان شما را پف کرده نشان دهد. در نتیجه حلقه‌های تیره‌ای که می‌بینید ممکن است در واقع سایه‌هایی باشند که توسط پلک‌های پف کرده شما ایجاد شده‌اند.

سن

پیری یکی دیگر از علل شایع سیاهی زیر چشم است با افزایش سن، پوست شما نازک تر می شود. همچنین چربی و کلاژن مورد نیاز برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست می دهید. با این اتفاق، رگ های خونی تیره زیر پوست شما بیشتر نمایان می شوند و ناحیه زیر چشم را تیره می کنند.

از بین بردن سیاهی دور چشم

 

خستگی چشم

خیره شدن به صفحه تلویزیون یا کامپیوتر می تواند فشار قابل توجهی به چشمان شما وارد کند. این فشار می تواند باعث بزرگ شدن رگ های خونی اطراف چشم شود. در نتیجه ممکن است پوست اطراف چشم شما تیره تر شود.

آلرژی ها

واکنش های آلرژیک و خشکی چشم می تواند باعث سیاهی دور چشم شود هنگامی که شما یک واکنش آلرژیک دارید، بدن شما در پاسخ به باکتری های مضر هیستامین آزاد می کند. هیستامین ها علاوه بر ایجاد علائم ناراحت کننده مانند خارش، قرمزی و پف چشم، رگ های خونی شما را نیز گشاد می کند و آنها را در زیر پوست شما بیشتر نمایان می کند.

آلرژی همچنین می تواند تمایل شما به مالیدن و خاراندن پوست خارش دور چشم را افزایش دهد. این اقدامات می تواند علائم شما را بدتر کند و باعث التهاب، تورم و شکستگی عروق خونی شود این می تواند باعث ایجاد سایه های تیره زیر چشمان شما شود.

کم آبی بدن

کم آبی بدن یکی از شایع ترین دلایل سیاهی زیر چشم است وقتی بدن شما مقدار مناسبی آب دریافت نمی کند پوست زیر چشم شما شروع به کدر شدن می کند و چشمان شما گود رفته به نظر می رسد. این به دلیل نزدیکی آنها به استخوان پایینی چشم است.

از بین بردن سیاهی دور چشم

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث شود بدن شما ملانین اضافی تولید کند رنگدانه ای که رنگ پوست شما را تامین می کند. آفتاب بیش از حد به خصوص برای چشمان شما می تواند رنگدانه های پوست اطراف را تیره کند.

ژنتیک

سابقه خانوادگی نیز در ایجاد حلقه های سیاه زیر چشم شما نقش دارد. این می تواند یک ویژگی ارثی باشد که در اوایل کودکی دیده می شود و ممکن است بدتر شود یا با افزایش سن به آرامی ناپدید شود. تمایل به سایر شرایط پزشکی مانند بیماری تیروئید نیز می تواند منجر به سیاهی زیر چشم شود.

برای از بین بردن دائمی سیاهی دور چشم، افراد باید علت آن را پیدا کنند افراد ممکن است به دلایل مختلفی دچار سیاهی دور چشم شوند، از جمله:

✅ عوامل ژنتیکی

✅ وجود ملانین در لایه پوستی

✅ هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب

✅ اگزما یا آلرژی

✅ کم خونی

✅ عادات سبک زندگی

✅ تورم چشم

✅ وجود رگ های خونی در سطح پوست

✅ سیاهی به دلیل پوست نازک

برخی از عوامل سبک زندگی که ممکن است بر ظاهر سیاهی دور چشم تأثیر بگذارند عبارتند از:

✅ کمبود خواب

✅ استرس

✅ مصرف بیش از حد الکل

سیگار کشیدن

افراد می توانند برخی از عادات سبک زندگی خود را برای بهبود سلامت و کاهش سیاهی دور چشم تغییر دهند. با این حال نمی توان برخی از عوامل دیگر مانند ژنتیک را اصلاح کرد.

افراد می توانند محصولات یا روش هایی را برای کاهش سیاهی دور چشم امتحان کنند اما ممکن است نتوانند آن را به طور کامل یا دائمی از بین ببرند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

سیاهی زیر چشم برای سلامتی افراد مضر نیست اما برخی از افراد ممکن است برای اهداف زیبایی با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنند. افرادی که اعتماد به نفس پایین یا کیفیت زندگی پایینی دارند به دلیل سیاهی دور چشم ممکن است به دنبال کمک پزشکی باشند.

یک پزشک یا متخصص پوست می‌تواند به تشخیص و طبقه‌بندی سیاهی دور چشم کمک کند که می‌تواند به افراد در انتخاب مناسب‌ترین درمان یا تغییر سبک زندگی کمک کند.

به خاطر داشته باشید که اکثر درمان ها نیازمند ماه ها درمان مداوم هستند تا فرد متوجه تغییر قابل توجهی شود.

از بین بردن سیاهی دور چشم

با این حال، برخی از افراد ممکن است به تکنیک های تهاجمی نیاز داشته باشند، مانند:

✅ لایه برداری شیمیایی

✅ لایه برداری با لیزر فرسایشی

✅ پرکننده های بافت نرم ژل اسید هیالورونیک

✅ انتقال چربی

✅ عمل جراحي

✅ ایمپلنت ها

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.