زیبایی, سلامت پوست

چند اشتباه در مورد ماسک صورت

چند اشتباه در مورد ماسک صورت

چند اشتباه در مورد ماسک صورت : استفاده از ماسک صورت به عنوان بخشی از روال منظم مراقبت از پوست می تواند برای پوست شما مفید باشد – یعنی اگر آن را به درستی انجام دهید. ماسک‌های صورت می‌توانند به رفع نگرانی‌های خاص مراقبت از پوست مانند تیرگی یا چربی اضافی کمک کنند، بعلاوه، می‌توانند یک تجربه مراقبت از خود عالی ایجاد کنند.

اما چند اشتباه متداول وجود دارد که ممکن است مرتکب آن شوید که می تواند در استفاده حداکثری از ماسک صورتتان اختلال ایجاد کند. در اینجا، اشتباهات ماسک صورت را به اشتراک می گذاریم که باید از آنها اجتناب کنید و به جای آن چه کاری باید انجام دهید تا پوست شفاف و درخشانی را که می خواهید به دست آورید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم قبل از استفاده از ماسک صورت

ماسک خود را برای نوع پوست خود سفارشی نمی کنید.

شما احتمالاً پاک‌کننده و مرطوب‌کننده صورت خود را بر اساس نوع پوست و نگرانی‌های منحصربه‌فرد خود انتخاب می‌کنید – و این همان راهی است که باید برای انتخاب ماسک صورت نیز اقدام کنید. به عنوان مثال، اگر پوست خشکی دارید، یک ماسک آبرسان یک گزینه عالی است، در حالی که اگر پوست چرب دارید، ممکن است بخواهید یک ماسک صورت مات کننده استفاده کنید.

ماسک صورت خود را روی پوست شسته نشده می مالید.

به طور کلی، شما می خواهید از ماسک صورت برای پوست تمیز و خشک استفاده کنید، بنابراین ابتدا پوست خود را تمیز کرده و خشک کنید. در غیر این صورت ممکن است یک ماسک صورت را روی خاک و باکتری قرار دهید. بنابراین اگر می‌خواهید بعد از ماسک صورت خود را بشویید یا خیر، پاسخ این است که باید قبل از آن صورت خود را بشویید.

چند اشتباه در مورد ماسک صورت

ماسک خود را با دست های آلوده می زنید

مهم است که قبل از استفاده از ماسک صورت شما تمیز باشد، اما داشتن دست های تمیز نیز ضروری است. شما نمی خواهید روغن یا باکتری را از دستان خود به صورت خود منتقل کنید. بنابراین، ماسک صورت را با انگشتان خود صاف نکنید، مگر اینکه ابتدا دستان خود را به طور کامل تمیز کنید. برای یک روش بهداشتی و بدون آشفتگی برای استفاده از ماسک صورت، از یک برس فونداسیون صاف یا یک برس پاک کننده صورت استفاده کنید – که برخی معتقدند بهترین راه برای استفاده از ماسک صورت است.

بیش از حد از محصول استفاده می کنید

یک لایه فوق العاده ضخیم منجر به یک جلسه ماسک موثرتر نمی شود. به طور معمول، فقط باید یک لایه یکنواخت را روی پوست تمیز و خشک خود بمالید. بهترین شرط شما این است که دستورالعمل های روی بسته ماسک خاصی را که استفاده می کنید دنبال کنید.

ماسک های ورقه ای را سفارشی نمی کنید

اغلب، ماسک های ورقه ای به طور کامل روی صورت شما منحرف نمی شوند. به جای مکیدن آن و استفاده از ماسک صورت، می توانید آن را مناسب تر کنید تا از حباب ها یا نواحی بدون پوشش روی پوست خود جلوگیری کنید. یک جفت قیچی بردارید و مقدار اضافی آن را جدا کنید، سپس آن را ببندید و اجازه دهید جادوی خود را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: انواع ماسک های خانگی چاق کننده صورت

فقط وقتی بیدار هستید ماسک می گذارید

به راحتی می توان تصور کرد که برای استفاده از ماسک باید بیدار باشید، اما کاملاً اینطور نیست. در حالی که هنگام استفاده از ماسک خاک رس نباید چرت بزنید، ماسک های دیگری نیز وجود دارند که می توانند در طول شب استفاده شوند.

چند اشتباه در مورد ماسک صورت

ماسک خود را برای مدت طولانی باقی می گذارید

از طرف دیگر، قرار نیست ماسک یک شبه استفاده شود، به آن توجه داشته باشید. می‌توان به راحتی اجازه داد افکارتان در یک لحظه مراقبت از خود منحرف شوند – و قبل از اینکه متوجه شوید، مدت زیادی از استفاده از ماسک صورت گذشته است.

متأسفانه، گذاشتن ماسک برای مدت طولانی تضمین نمی کند که بهتر عمل کند. در واقع، اگر ماسک دارای مواد بسیار فعال مانند آلفا هیدروکسی اسید باشد، ماندن بیش از حد آن حتی می تواند باعث تحریک شود. همیشه دستورالعمل های زمان روی بسته بندی را دنبال کنید – و اگر فکر می کنید ممکن است فراموش کنید، یک تایمر تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: ماسک صورت خانگی برای پوست خشک

سخن پایانی: 

امیدواریم از ایین مطلب استفاده کرده باشید و با تکرار نکردن نکات بالا تجربه بهترین از گذاشتن ماسک داشته باشید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: آموزش کوچک کردن منافذ باز پوست

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.