آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش : داشتن پوستی صاف و شفاف ممکن است دغدغه ی بسیاری از خانم ها باشد اما گاهی اوقات، راه حل های مراقبت از پوست،‌لکه های آن را کاهش نمی دهند – یا به سادگی به اندازه کافی و سریع کار نمی کنند – و شما باید به ابزارهای دیگر برای دستیابی به پوستی عالی تکیه کنید. به عنوان مثال، زمانی که درمان‌های لکه‌های تیره پوست شما زمانبر است، آرایش می‌تواند به شما کمک کند آن لکه‌ها را در یک لحظه پنهان کنید. در این مطلب گام به گام برای پوشاندن لک‌های تیره با آرایش با شما همراه هستیم.

بیشتر بخوانید: راحت ترین راه موثر برای از بین بردن لک صورت

چگونه لکه های تیره پوست خود را با آرایش پنهان کنیم؟

به آرایش به عنوان درمان مخفی خود برای لکه های تیره فکر کنید. می توانید روی لک های پوستی خود کانسیلر مناسب بزنید و هیچ کس متوجه لک های شما نخواهد شد. اگر آماده هستید که تیرگی های پوست خود را پنهان کنید، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1. پوست خود را آماده کنید

با استفاده از پرایمر صورت، به ایجاد یک بوم یکنواخت برای بقیه لوازم آرایش خود کمک کنید. پرایمر می تواند به شما کمک کند آرایش شما به طور یکنواخت در طول روز پوشیده شود. پرایمر خود را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید، بنابراین اگر پوست خشکی دارید از پرایمر مرطوب کننده استفاده کنید و اگر پوست چرب دارید از فرمول مات استفاده کنید.

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش

آن را روی تمام صورت خود صاف کنید یا آن را روی نواحی هدف قرار دهید، به عنوان مثال، هر جا که لکه های تیره دارید.

مرحله 2. رنگ صحیح را انتخاب کنید

اگر هنوز با تصحیح رنگ آشنا نیستید، وقت آن است که آن را تغییر دهید – به خصوص اگر لکه های تیره دارید. قبل از استفاده از فونداسیون یا یک کانسیلر با رنگ گوشت، یک اصلاح کننده رنگ بگیرید. آنها معمولا در رنگ هایی مانند هلویی، سبز و نارنجی هستند و هر رنگ هدف متفاوتی دارد. توجه: تصحیح‌کننده‌های رنگ نیز می‌توانند برای پنهان کردن حلقه‌های تیره نیز استفاده شوند.

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش

اگر سیاهی دور چشم برای شما مشکل ساز است، ممکن است یک کانسیلر برای سیاهی زیر چشم دقیقاً همان چیزی باشد که نیاز دارید.

مرحله 3. فونداسیون پوست را آماده کنید

هنگامی که لکه های تیره خود را با کانسیلر اصلاح کننده رنگ پوشانید، به سراغ فونداسیون بروید. اگر پوست شما کدر و بی‌درخشش به نظر می‌رسد، یا با پوست خشک سروکار دارید، به دنبال پوستی با روکش درخشنده باشید و آن را با یک بلندر آرایشی بمالید و آن را بر روی پوستتان بچرخانید. هنگامی که پوست چرب یا مختلط دارید، فونداسیون پودری در مات کردن نواحی که در طول روز ظاهری نرم و چرب دارند، معجزه می کند.

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش

هنگام استفاده از فونداسیون روی اصلاح کننده رنگ دقت کنید تا در کاربرد کانسیلر خود اختلال ایجاد نکنید.

مرحله 4. کانسیلر خود را اعمال کنید

اگر همچنان می‌توانید عیوب را در فونداسیون خود مشاهده کنید، از یک کانسیلر برای لکه‌های تیره استفاده کنید. آن را با حرکت رو به بالا به سمت شقیقه‌ها، بین ابروها، پایین پل بینی و وسط چانه بکشید.

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش

این تکنیک می‌تواند به روشن‌تر شدن فورا چهره شما در حین آرایش صورت شما کمک کند و اطمینان حاصل کند که همه نگاه‌ها به بهترین ویژگی‌های شما خواهد بود.

مرحله 5. آرایش را با پودر یا اسپری فیکس به پایان برسانید.

بهترین راه برای اطمینان از ماندگاری ظاهر شما در تمام طول روز این است که آن را با یک پودر شفاف یا اسپری سفت کننده پر کنید. اگر با پودر ست می کنید، از یک برس آرایشی کرکی استفاده کنید تا یک لایه نازک برای تکمیل آرایش خود بمالید. اگر پوست شما در سمت خشک‌تر است و می‌خواهید از ظاهری بی‌حساب خودداری کنید، برای داشتن ظاهری که در تمام طول روز ماندگار است، با اسپری سفت‌کننده تمام کنید.

پوشاندن لک و تیرگی پوست با آرایش

سخن پایانی: 

در این مقاله گام به گام راه های پوشاندن لک های پوستی را به شما آموزش داده ایم. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید. همچنین پیشنهاد میکنیم مطلب 10 درمان خانگی برای لکه های تیره پوست را بخوانید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.