انواع لوازم آرایشی

زمان انقضای انواع لوازم آرایشی

زمان انقضای انواع لوازم آرایشی

زمان انقضای انواع لوازم آرایشی : بسیاری از افراد از لوازم آرایشی استفاده می کنند اما لوازم آرایش منقضی می‌شود و محصولات شما باید همیشه دارای تاریخ مصرف واقعی یا مدت زمان پس از باز شدن باشد که نشان می‌دهد چه زمانی باید استفاده را متوقف کنید. اگر به این فکر می کنید که تاریخ مصرف لوازم آرایشتان گذشته است یا خیر با ما همراه باشید تا هر آنچ که لازم است را بدانید.

چگونه بفهمیم لوازم آرایش چقدر دوام دارد؟

دستورالعمل‌های کلی برای مدت زمانی که باید هر نوع آرایش را پس از باز کردن نگه دارید وجود دارد، اما یک نکته مفید وجود دارد که باید بدانید: بسیاری از لوازم آرایشی شما نماد کوچکی روی بسته‌بندی دارند که نشان می‌دهد چه زمانی باید محصولات خود را دور بریزید. این نماد POA یا نماد دوره پس از باز شدن نامیده می شود.

فونداسیون یا پودر صورت خود را برگردانید. نماد کوزه کوچک پشت را می بینید؟ عدد نوشته شده در داخل شیشه نشان می دهد که محصول برای چه مدت پس از باز کردن مناسب است.

زمان انقضای انواع لوازم آرایشی

به عبارت دیگر، چشم غیرمسلح شما نمی تواند تشخیص دهد که آیا ریمل هنوز هم خوب است یا خیر. لوازم آرایشی شما ممکن است بعد از POA بی‌اثر شوند.

گاهی اوقات [PAO تنظیم می‌شود] بر اساس نگرانی‌های ایمنی، نگرانی‌های میکروبی، یا گاهی اوقات آنها داده‌های کافی برای پشتیبانی از آن پس از آن دوره زمانی ندارند. و به عنوان یک مصرف کننده باید به این موضوع توجه داشته باشید زیرا نمی دانید که آیا پس از آن دوره زمانی تغییری در فرمول وجود دارد یا خیر و احتمالاً نباید از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چطور ماندگاری آرایش صورت را بیشتر کنیم؟

آیا استفاده از لوازم آرایش تاریخ گذشته اشکالی ندارد؟

برخی ممکن است هنوز تصمیم بگیرند که اگر محصولی خوب پوشیده شده و ظرف پر است، نیازی به دور انداختن آن نیست. اما مراقب باشید – اگر از لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته استفاده می کنید، آسیب های جبران ناپذیری به پوست شما وارد خواهد شد.

طبق گفته کلینیک مایو، استفاده از محصولات قدیمی می تواند منجر به مشکلات جدی شود. حداقل می تواند منجر به مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش شود، اما همچنین ممکن است از تحریک و عفونت های جدی رنج ببرید. وقتی شک دارید، آن را بیرون بیاندازید!

چه مدت می توانید آرایش را حفظ کنید؟

از آنجایی که انواع مختلف آرایش در زمان‌های مختلف منقضی می‌شود، پیگیری این تاریخ‌ها دشوار است. اشکالی ندارد، فقط به یاد داشته باشید که POA خود را بررسی کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، یک نشانگر بردارید و تاریخ انقضای پیش بینی شده (از تاریخ باز شدن) را روی محصول بنویسید تا همیشه به آن توجه داشته باشید. همچنین، این تقسیم بندی اساسی زیر را دنبال کنید تا به شما در مورد تاریخ انقضای لوازم آرایشی مختلف راهنمایی شود.

ماندگاری ریمل چقدر است؟

هنگام فهمیدن زمان انقضای انواع لوازم آرایشی ،‌ ممکن است نخواهید از تیوپ ریمل مورد علاقه خود جدا شوید، اما ماندگاری ریمل حدود سه تا شش ماه است و نباید مدت طولانی تری آن را نگه داشت.

در مورد آن فکر کنید: شما آن را درست نزدیک چشمان خود قرار می دهید! یک تیوپ قدیمی ریمل می‌تواند یک عفونت چشمی باشد که در انتظار وقوع است، بنابراین در نظر بگیرید که هر فصل ریمل خود را تعویض کنید.

زمان انقضای انواع لوازم آرایشی

ماندگاری پودرها چقدر است؟

از سوی دیگر، پودرها ماندگاری بسیار بیشتری دارند. این محصولات را می توان برای حدود یک تا دو سال نگهداری کرد، بنابراین شما زمان زیادی برای استفاده از آنها خواهید داشت. خودتان را به چالش بکشید و ببینید آیا می توانید قبل از خراب شدن از آنها استفاده کنید.

ماندگاری سایه چشم چقدر است؟

سایه های پودری را می توان تقریباً به اندازه سایر محصولات پودری شما در اطراف نگه داشت. از آنجایی که آنها در اطراف چشم شما استفاده می شوند، توصیه می کنیم سعی کنید از آن جدول زمانی یک ساله برای جایگزینی سایه ها استفاده کنید.

ماندگاری کرم ها چقدر است؟

بسیاری از محصولات پودری نیز دارای گزینه های کرم هستند، از جمله سایه چشم کرم و رژگونه کرم. فرمول های کرم را از 12 تا 18 ماه قبل از حذف آنها در مجموعه خود نگه دارید.

زمان انقضای انواع لوازم آرایشی

ماندگاری محصولات لب چقدر است؟

اکنون، بیایید در مورد رژ لبی که از زمان برگزاری دوره دبیرستان احتکار کرده اید صحبت کنیم. ما اذعان خواهیم کرد که ذخیره کردن محصولات لب در مجموعه شما بسیار آسان است، اما این عادتی است که باید ترک شود. محصولات لب، از جمله رژ لب، و همچنین برق لب و خط لب، فقط باید یک تا دو سال در کیف آرایش شما بمانند.

ماندگاری کرم پودر و کانسیلر مایع چقدر است؟

ما پودرها و کرم ها را پوشش دادیم، بنابراین ممکن است در مورد زیرسازی مایع و کانسیلر تعجب کنید. آن را به همراه سایر کرم های پودر و کانسیلرهای مایع شما، باید پس از گذشت حدود 12 ماه تعویض کنید.

نکته سردبیر: به ویژه مراقب فونداسیون های دارای SPF باشید زیرا ممکن است فاکتور محافظتی در برابر نور خورشید پس از POA بی اثر باشد. اگر در مورد SPF صحبت می‌کنیم، بسیار مهم است که دوره بعد از باز کردن را بخوانید. استفاده از ضد آفتاب تاریخ مصرف گذشته می تواند به این معنی باشد که ممکن است SPF کاملی را که فکر می کنید در آن مرحله دریافت می کنید، نداشته باشد.

ماندگاری مداد ابرو و خط چشم چقدر است؟

اگر از خط چشم مدادی یا مداد ابرو استفاده می کنید، خوش شانس هستید. این محصولات بیشتر از سایر گزینه های فرمول خط و ابرو دوام می آورند، زیرا دائماً در حال تیز شدن هستند. آنها را به مدت 12 تا 18 ماه در اطراف نگه دارید.

ماندگاری خط چشم مایع و ژلی چقدر است؟

از طرف دیگر، اگر از مایع یا ژل لاینر و همچنین محصولات مایع یا ژل ابرو استفاده می کنید، مهم است که به تاریخ انقضا توجه کنید. مانند ریمل، این محصولات عمر کوتاه تری نسبت به بقیه دارند. آنها می توانند حدود شش ماه در کیف آرایش شما قرار بگیرند. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که خط چشم ها در همان زمان شروع به خشک شدن می کنند، بنابراین خداحافظی خیلی سخت نخواهد بود.

دوام بلندرها و برس های آرایش چقدر است؟

ما تمام محصولات موجود در کیف آرایش شما را پوشش داده ایم – اما ابزارهای شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در واقع همه چیز در مورد تمیز نگه داشتن برس ها و مخلوط کن های آرایش شما است. اگر معمولاً در تمیز کردن کوتاهی می کنید آنها را به مدت شش ماه نگه دارید. به آنها یک تمیز کردن حرفه ای منظم بدهید و برس ها و مخلوط کن های آرایشی شما می توانند برای سال ها مفید باشند.

زمان انقضای انواع لوازم آرایشی

بیشتر بخوانید: چگونه باید از بیوتی بلندر استفاده کنیم؟

ماندگاری لاک ناخن چقدر است؟

اگر عاشق ناخن هستید، احتمالاً مجموعه لاک ناخن خود را بخشی از لوازم آرایشی مورد علاقه خود می دانید. در حالی که ممکن است مجموعه ای از رنگ ها را جمع آوری کرده باشید، بهتر است هر قوطی را حدود یک تا دو سال نگه دارید. این مدت زمان مناسبی است، بنابراین مطمئن شوید که بیشترین استفاده را از لاک های مورد علاقه خود می برید.

بیشتر بخوانید: چگونه ماندگاری لاک ناخن را افزایش دهیم؟

سخن پایانی: 

همراهان محترم سعی کرده ایم در این مطلب به تاریخ انقضای دقیق انواع لوازم آرایشی بپردازیم. فراموش نکنید که در ابتدا فقط به نشانه POA دقت کنید. همچنین بخوانید‌:چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.