زیبایی, سلامت پوست

روش های ماندگار کردن برنزه پوست

روش های ماندگار کردن برنزه پوست

روش های ماندگار کردن برنزه پوست : اگر ساعت‌ها زمان را صرف برنزه کردن پوست خود می کنید ممکن است از خود بپرسید که چگونه نتایج را طولانی‌تر کنید. حقیقت این است که بسیاری از راه‌های افزایش نتایج خود برنزه کردن، تفاوت چندانی با زمانی ندارند که بخواهید درخشش برنزی خود را از یک تعطیلات استوایی بچشید. با این حال، هنگام استفاده از یک محصول برنزه کننده تقلبی، گزینه های بیشتری برای تازه نگه داشتن آن دارید. در این مطلب آنچه را که باید در مورد چگونگی افزایش عمر  برنزه با پنج نکته آسان بدانید، به اشتراک می گذاریم.

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه مطلب بهترین و موثرترین روش برای برنزه شدن در آفتاب + فواید و عوارض را بخوانید.

1. قبل از برنزه شدن لایه برداری کنید

شاید ساده‌ترین و رایج‌ترین راه برای اطمینان از ماندگاری برنزه‌تان، لایه‌برداری کامل قبل از استفاده از آن باشد. استفاده از برنزه کننده روی پوست صاف و لایه برداری شده بسیار مهم است، زیرا از محو شدن برنزه  با ریزش سلول های مرده پوست جلوگیری می کند. مهم نیست که در کجا محصول را استفاده می کنید، حتما پوست خود را لایه برداری کنید تا یکنواخت ترین و ماندگارترین نتیجه را داشته باشید.

روش های ماندگار کردن برنزه پوست

2. قبل و بعد از برنزه شدن خود را مرطوب کنید

علاوه بر لایه برداری، مرطوب کردن پوست قبل از استفاده از برنزه کننده نیز مهم است. هر چه پوست شما خشک تر باشد، احتمال ریزش آن بیشتر می شود و در نتیجه برنزه شدن شما سریعتر محو می شود. بعد از لایه برداری، یک مرطوب کننده بزنید و سپس برای برنزه شدن آماده هستید.

روش های ماندگار کردن برنزه پوست

بیشتر بخوانید:تکنیک های میکاپ برنزه برای انواع فرم صورت

3. از دوش های طولانی و داغ خودداری کنید

دوش های طولانی با دمای بالا پوست شما را خشک می کند. و همانطور که اشاره کردیم، هر چه پوست شما خشک تر باشد، احتمال کمرنگ شدن برنزه شدن شما به دلیل ریزش بیشتر است. در عوض، برای حفظ عمر برنزه خود، سریعتر با آب سرد یا گرم دوش بگیرید.

روش های ماندگار کردن برنزه پوست

4. از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

استفاده روزانه از SPF ضروری است، چه از خود برنزه استفاده کنید یا نه، اما انجام این کار می تواند به حفظ برنزه شدن شما کمک کند. آفتاب سوختگی می تواند به پوست شما آسیب برساند که می تواند منجر به خشکی، پوسته پوسته شدن و لایه برداری شود که در نهایت نتایج درخشش مصنوعی شما را مختل می کند.

اگر به دنبال حفظ برنزه شدن صورت خود هستید، یک SPF  روی صورت خود قرار دهید. علاوه بر محافظت از پوست شما به لطف ضد آفتاب با طیف وسیع داخلی، عمیقا آبرسانی می کند و برای کاهش چین و چروک، سفت شدن پوست و روشن کردن پوست شما کار می کند.

روش های ماندگار کردن برنزه پوست

سخن پایانی: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و با مراقب بتوانید زمان برنزه پوست خود را افزایش دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 15 رنگ مو برای پوست برنزه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.