زیبایی, سلامت پوست

رنگ پوست شما چه ارتباطی با رنگ لباستان دارد؟

رنگ پوست شما چه ارتباطی با رنگ لباستان دارد؟

رنگ پوست شما چه ارتباطی با رنگ لباستان دارد؟ خرید لباس جدید ممکن است کار ساده ای به نظر برسد اما وقتی جلوی آینه می ایستید می توانید ببینید که لباس هایتان چقدر خیره کننده هستند. شما هم مثل بقیه حتما می خواهید استایل خاص و جذاب تری را نسبت به قبل تجربه کنید. بنابراین به یاد داشته باشید که هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ لباس، به رابطه رنگ پوست و مو با لباس خود بسیار توجه کنید.

یکی از راه‌های انتخاب لباس ایده‌آل این است که لباس را با رنگ پوست خود ست کنید. با انتخاب رنگ مناسب پوست و مو می توانید ظاهری شیک و زیباتر داشته باشید!

البته برای این کار باید بدانید که چگونه لباس هایتان را متناسب با چشم، رنگ پوست و موهایتان انتخاب کنید.

رنگ پوست شما چه ارتباطی با رنگ لباستان دارد؟

رنگ پوست خود را بشناسید!

افراد را نمی توان به طور مطلق به دو گروه تقسیم کرد: سفید و بور یا سبز زیرا افراد رنگ مو و پوست متضادی دارند. به طور کلی ممکن است بتوان پوست افراد را به دو گروه سرد، گرم و خنثی تقسیم کرد اما هر کدام از این رنگ ها برای موهای مشکی، بلوند، قهوه ای، خاکستری، قرمز و مو متفاوت خواهند بود.

آبی به طور کلی برای افراد سفید پوست و بور مناسب است برای افراد سفیدپوست با پوست پریده زرشکی مات و سبز آبی مناسب تر از آبی روشن است.

در این مواقع ارزش و شدت رنگ ها در انتخاب رنگ متناسب با پوست شما بسیار موثر است.

به عنوان مثال، افراد پوست پریده می توانند از رنگ های زنده و شاد استفاده کنند تا جلوه خاصی به رنگ پوست خود ببخشند و برعکس با پوشیدن لباس هایی با شدت کم و رنگ های ملایم پوست آنها کم رنگ تر به نظر برسد.همچنین با کلیک برروی چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟ این مقاله را هم بخوانید.

به دلایلی که ذکر شد برای بهتر و زیباتر به نظر رسیدن توصیه می شود ابتدا رنگ پوست خود را بشناسید!

مهمترین چیز در ابتدا این است که رنگ پوست خود را بشناسید رنگ سطح پوست شما در حال تغییر است. در بسیاری از موارد مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، اثرات بیماری در تغییر رنگ سطح پوست موثر است. روش های مختلفی برای تشخیص رنگ پوست وجود دارد که در این مقاله به دو روش مرسوم اشاره می کنیم.

رنگ پوست شما چه ارتباطی با رنگ لباستان دارد؟

✅ راه اول: مچ دست خود را بشویید تا رنگ پوستتان مشخص شود. پوست شما باید تمیز و عاری از مواد آرایشی و لوسیون باشد. پس از شستشو حدود 15 دقیقه صبر کنید تا پوست شما به حالت اولیه خود بازگردد. سپس، یک منبع نور طبیعی پیدا کنید.

✅ لامپ های مختلف می توانند رنگ پوست شما را به اشتباه تشخیص دهند. سعی کنید کنار پنجره یا زیر نور خورشید بایستید و به رنگ رگ های داخل مچ دست خود نگاه کنید.

✅ بازوی خود را در نور طبیعی قرار دهید و رنگ غالب رگ ها را تعیین کنید. اگر نمی توانید تشخیص دهید که رگ های شما سبز یا آبی هستند، ممکن است رنگ پوست خنثی داشته باشید. اگر رگ های شما سبز به نظر می رسد، رنگ پوست شما گرم است. اگر رگ های شما آبی یا بنفش به نظر می رسند، پوست سردی دارید.

✅ راه حل 2: واکنش معمول پوست شما به نور خورشید را در نظر بگیرید. آیا پوست شما به راحتی می سوزد؟ میزان ملانین موجود در پوست شما را تعیین می کند که پوست شما هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید چه واکنشی نشان می دهد و می تواند به شما در تشخیص رنگ پوست کمک کند.

✅ اگر به راحتی برنزه می شوید و به ندرت می سوزید پوست شما ملانین بیشتری خواهد داشت و به احتمال زیاد رنگ پوستی گرم یا خنثی خواهید داشت. اگر پوست شما می سوزد، ملانین کمتری دارید و بنابراین پوست شما رنگی خنک دارد.

✅ البته برخی از خانم ها با پوست بسیار تیره و ابریشمی ممکن است به راحتی در زیر نور آفتاب بسوزند اما پوست سرد محسوب می شوند، پس بهتر است راه های دیگری را امتحان کنید.

رنگ پوست شما چه ارتباطی با رنگ لباستان دارد؟

لباس مناسب برای هر رنگ پوست!

رنگ های تیره به طور کلی انسان را بی رنگ تر از آنچه واقعا هستند می کند. به عنوان مثال، یک چهره رنگ پریده با یک لباس سیاه کم رنگ نشان داده می شود. البته به راحتی می توان از لباس مشکی یا هر رنگ تیره دیگری به گونه ای استفاده کرد که بسیار مناسب تر به نظر برسید!

تقریباً تمام رنگ‌های پوست با قرمز روشن، صورتی روشن، آبی تیره و بنفش ست می‌شوند.

بیشتر بخوانید:نحوه انتخاب لباس متناسب با رنگ پوست

لباس مناسب برای رنگ پوست سرد (روشن)

لباس هایی با رنگ های آبی، صورتی، سبز، ترکیبی از آبی و سبز، انواع بنفش و بنفش، می تواند لباس مناسبی برای شما باشد!
سعی کنید لباس های زرد، زرد و نارنجی را در اولویت های خرید خود قرار ندهید!

چه رنگ لباسی به پوست گندمی میاد

لباس مناسب برای رنگ پوست گرم (تیره)

لباس هایی با ترکیب های قهوه ای، قهوه ای مایل به قرمز، سبز زیتونی، سبز و آبی، زرد، نارنجی، زرد و سبز، هلویی و نارنجی و قرمز می توانند لباس های مناسبی برای شما باشند!
سعی کنید لباس هایی را با آبی کم رنگ، صورتی کم رنگ، بنفش مایل به آبی در اولویت قرار ندهید!

لباس مناسب برای رنگ پوست خنثی

اگر پوست خنثی دارید می توانیم به شما مژده بدهیم که می توانید از تمام رنگ های لباس های ارائه شده توسط دسته های بالا استفاده کنید!
تقریباً همه انواع پوست قرمز روشن، صورتی روشن، آبی تیره و بنفش هستند.

چه رنگ لباسی به پوست گندمی میاد

سخن پایانی:

در نهایت به خاطر داشته باشید که هیچ اجباری برای انتخاب رنگ هایی که به شما پیشنهاد می شود با توجه به پوستتان وجود ندارد و می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که وقتی جلوی آینه می افتید، درخشندگی چشمانتان و لبخندتان همیشه حفظ شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.