انواع لوازم آرایشی, دسته‌بندی نشده, زیبایی

تشخیص خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی

تشخیص خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی

تشخیص خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی : تشخیص خرابی محصولات زیبایی آسان نیست. برخی از این محصولات با وجود آسیب دیدگی ظاهری معمولی دارند. گاهی اوقات تغییر رایحه و رنگ محصولات زیبایی آسیب دیده بسیار نامحسوس است. از طرفی به دلیل گرفتاری های روزمره این حق را به شما می دهیم که به تاریخ انقضای محصولات آرایشی توجه نکنید.

استفاده از محصولات زیبایی آسیب دیده نه تنها سلامت پوست را به خطر می اندازد بلکه تاثیر کمی در آرایش پوست دارد. خوشبختانه ما راه هایی برای تشخیص خرابی محصولات زیبایی داریم به لطف این روش ها به راحتی می توانید محصولات زیبایی که آسیب دیده اند را شناسایی کنید برای تشخیص خرابی محصولات زیبایی با 2 رخ همراه باشید.

تشخیص خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی

تشخیص انقضای کرم ضد آفتاب

مطمئن هستیم که شما بهتر از ما به اهمیت استفاده روزانه از ضد آفتاب آگاه هستید. با این حال، افراد زیادی هستند که به تاریخ انقضای ضد آفتاب اهمیتی نمی دهند و تا آخرین ذره از این محصول استفاده می کنند. جالب است بدانید تقریبا تمام ضدآفتاب های موجود در بازار پس از باز شدن حدود ۲ سال ماندگاری دارند. جالب‌تر اینکه دشمن شماره‌یک ضد آفتاب، حرارت است.

اگر کرم ضد آفتاب در معرض حرارت قرار گیرد، مواد موثره آن زودتر خراب می شود. چنین ضد آفتابی تراکم کمتری دارد. در نتیجه اگر حواس شما پرت شود و ضدآفتاب را روی داشبورد قرار دهید و در معرض آفتاب قرار بگیرید، احتمال از بین رفتن اثربخشی این محصول زیاد است.

بهترین روش نگهداری ضد آفتاب، قراردادن آن در یخچال است. تغییر رنگ و بو ضد آفتاب نیز از فاسدشدن آن حکایت دارد. ضد آفتابی که رنگِ سفیدِ آن، زرد شده بدون شک فاسد است.

تشخیص خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی

تشخیص فاسد شدن شامپو

شامپوهایی که با ظرفیت بالاتر به بازار عرضه می شوند نسبت به همان شامپوهایی با ظرفیت کمتر قیمت مناسب تری دارند. در نتیجه ما به شما این حق را می دهیم که به جای شامپوهایی با ظرفیت کمتر، شامپوهایی را بخرید که ظرفیت بیشتری دارند و قیمت بیشتری دارند. با این حال شامپویی که با ظرفیت بیشتری خریداری می کنید ماندگاری بیشتری دارد و دیرتر تمام می شود.

بیایید این مژده را به شما بدهیم که شامپو در بین تمام محصولات زیبایی و تمیزی دیرتر خراب می شود. البته روش نگهداری شامپو نیز در افزایش ماندگاری آن نقش بسزایی دارد.

شامپویی که محکم بسته شده باشد تا چندین سال خراب نمی شود. لازم به ذکر است که شامپوهای ژله ای ماندگاری بیشتری نسبت به شامپوهای کرم دارند. اگر متوجه تغییر رایحه یا مواد شامپو شدید، راهی برای خرید شامپوی جدید بیاندیشید.

تشخیص خرابی صابون و شوینده‌ها

صابون از آن دسته مواد شوینده ای است که ماندگاری بالایی دارد. اما اگر از صابون معطر استفاده می کنید، حذف صابون از بسته بندی آن به مرور زمان بوی صابون را کاهش می دهد.

جالب است بدانید که در شوینده های خامه ای از ترکیبات روغنی استفاده می شود. این مواد شوینده نسبت به صابون ها ماندگاری کمتری دارند. تغییر رنگ، بو و مواد صابون و مواد شوینده ای که بدن خود را با آن تمیز می کنید نشان دهنده خراب شدن این محصولات است.

تشخیص خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی

تشخیص خرابی مرطوب کننده

تجربه نشان داده است که یک مرطوب کننده با کیفیت می تواند به راحتی تا یک سال دوام بیاورد. از آنجایی که ما در برنامه روزانه خود از مرطوب کننده ها استفاده می کنیم، این محصولات معمولاً قبل از تاریخ انقضا تمام می شوند.

اما بسته به کیفیت مرطوب کننده ای که خریداری می کنید، ممکن است این محصول در دراز مدت تغییر رنگ یا بو کند. عمر چنین مرطوب کننده ای به پایان رسیده است.

تشخیص خرابی سرم

سرم ها در گروه محصولات زیبایی هستند که زود خراب می شوند. این محصول تا زمانی که درب آن را باز نکنید تا پایان تاریخ انقضا آسیبی نمی بیند. اما سرم باز شده بیش از یک سال دوام نمی آورد.

از طرفی چون سرم ها حاوی ترکیبات فعالی مانند ویتامین C هستند اثربخشی این ترکیبات به مرور زمان کاهش می یابد. به این ترتیب می توان گفت که اگر حدود یک سال از باز شدن سرم گذشته باشد و رنگ و بوی آن تغییر نکرده باشد، این محصول آسیب ندیده است. اما کیفیت روز اول را ندارد.

تشخیص خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی

تشخیص خرابی مواد زیرسازی آرایش

مواد تشکیل دهنده آرایش در دراز مدت خراب می شود. محصولات زیرسازی آرایشی حاوی ترکیبات مایع بیشتر از یک سال دوام ندارند. با این حال، بهتر است هر 6 ماه یک بار زیرساخت های جدید خریداری کنید.

مواد زیرساخت ممکن است در مدت 6 ماه آسیب نبیند. اما شرایط انتقال آکنه و التهاب پوست را فراهم می کند. تغییر در رنگ، بوم و تراکم بستر آرایش نشان دهنده آسیب دیدگی آن است. چرب بودن بیش از حد این مواد و جذب نشدن ترکیبات آنها در پوست از دیگر نشانه های آسیب به زیرسازی آرایش است.

علائم خراب شدن رژگونه

بیایید فرض کنیم رژگونه های پودری چندین سال دوام می آورند. ناگفته نماند که رژگونه های ژلی یا کرم ماندگاری کمتری دارند. توجه داشته باشید که رژگونه نیز مانند زیرسازی شرایط مناسبی را برای انتقال آکنه و عفونت های پوستی فراهم می کند.

در نتیجه حتما یک براش آرایشی تمیز روی رژگونه پودری بزنید چسبندگی بیش از حد رژگونه کرم یا ژل نشانه خراب شدن آن است اگر رژگونه کرم یا ژل خشک شد یا تغییر شکل داد، آن را دور بیندازید. تغییر در بو و رنگ این محصولات یکی دیگر از نشانه های خراب شدن آنهاست.

خرابی مواد زیرسازی آرایش

تشخیص خرابی سایه چشم

خانم های زیادی را می شناسیم که برای مناسبت های مختلف سایه چشم های متنوعی می خرند. خوشبختانه سایه چشم بسیار بادوام است. ناگفته نماند که از آنجایی که سایه در تماس مستقیم با چشم است، باید تمیز نگه داشته شود.

روش استفاده از سایه چشم نیز در افزایش یا کاهش ماندگاری آن تاثیر بسزایی دارد. تغییر رنگ و بافت سایه چشم را به عنوان نشانه آسیب در نظر بگیرید.

تشخیص خرابی ریمل

ریمل یکی از پرمصرف ترین لوازم آرایشی است این محصول محبوب نسبت به سایر لوازم آرایشی عمر کوتاه تری دارد اگر از آن دسته افرادی هستید که روزانه ریمل می زنید، ریمل شما بین 3 تا 6 ماه ماندگاری ندارد.

از سوی دیگر از آنجایی که ریمل با چشم در تماس است علاوه بر آسیب می تواند به محل رشد باکتری ها نیز تبدیل شود. تغییر رنگ، جنس و چسبندگی زیاد ریمل نشانه خرابی آن است.

اگر سرما خوردید یا التهاب چشم داشتید و ریمل استفاده کردید، این ریمل را دور بیندازید. در غیر این صورت ریملی که استفاده کرده‌اید به منبعی برای انتقال بیماری تبدیل می‌شود.

خرابی مواد زیرسازی آرایش

تشخیص خرابی رژ لب و مداد لب

اگر رژ لب را خوب نگه دارید تا یک سال خراب نمی شود. با این حال، توصیه می کنیم افرادی که هر روز از رژ لب استفاده می کنند، هر 6 تا 12 ماه یک رژ لب جدید بخرند. اگر در حین زدن رژ لب احساس کردید که مواد خشک شده است توجه داشته باشید که این رژلب آسیب دیده است.

ترک خوردن یا تغییر رنگ رژ لب نیز از نشانه های شکست رژ لب است. وجود رژلب در برابر چربی پوست، باکتری ها و اکسیژن شرایط را برای تجزیه آن فراهم می کند.

خط لب‌های مدادی به این زودی خراب نمی‌شوند؛ اما خط لب مایع دوام کمتری دارد. تغییر رنگ، بو و جنس خط لب مایع را نشانه‌ای از خرابی آن بدانید.

تشخیص خرابی لاک ناخن

لاک ناخن از آن دسته محصولات آرایشی است که می‌توانید عمر آن را با اضافه‌کردن اَستون افزایش دهید. البته پیشنهاد می‌‌کنیم لاک ناخنی که یک سال از آن استفاده کرده‌اید را دور بیندازید جداشدن رنگ از ترکیبات لاک ناخن یا تغییر حالت آن نشانه‌های خرابی لاک ناخن به حساب می‌آید.

ناگفته نماند از آنجایی لاک ناخن دارای ترکیبات الکلی و شیمیایی است، قارچ‌ها و باکتری‌ها در آن رشد نمی‌کنند. با در نظر گرفتن این شرایط می‌توانید لاک ناخن را تا زمانی که ترکیبات تغییر نکرده استفاده کنید ناگفته نماند به‌رغم اینکه لاک ناخن دارای الکل است باز هم لاک ناخن فردی که انگشت‌هایش قارچ دارد را استفاده نکنید.

خرابی مواد زیرسازی آرایش

سخن پایانی:

تشخیص خرابی محصولات زیبایی در سلامت پوست بسیار مهم است. امیدواریم به لطف روش هایی که بیان کردیم، بتوانید به راحتی خرابی محصولات آرایشی و بهداشتی را تشخیص دهید و راهی برای خرید محصولات جدید بیاندیشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.