آرایش صورت, آرایش و زیبایی

بهترین کانتور برای پوست چرب و خشک کدام است؟

بهترین کانتور برای پوست چرب و خشک کدام است؟

بهترین کانتور برای پوست چرب و خشک کدام است؟ آیا انواع کانتور را می شناسید؟ کانتور یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی است. کانتور با کیفیت خوب به ایجاد سایه روشن در قسمت های مختلف صورت یا حتی بدن کمک می کند تا چهره و بدن زیباتر شود و در قسمت های مختلف آن تعادل ایجاد شود.

راهنمای انواع کانتور

با کمک کانتورهای مختلف می توانید نقاط سرخابی را کانتور و تیره کنید و با کانسیلر نقاط بنفش را روشن کنید.

بهترین کانتور برای پوست چرب و خشک کدام است؟

کانتور چیست؟

کانتور در واقع یک ابزار آرایشی برای ایجاد سایه روشن روی پوست است در گذشته از کانتور بیشتر در صنعت سینما و برای گریم بازیگران استفاده می شد. اما این روزها به سالن های زیبایی و خانه ها راه پیدا کرده و مورد استفاده قرار می گیرد.

کانتور به تغییر ترکیب صورت کمک زیادی می کند. با کانتورینگ می توانید زوایای صورت و گونه ها را برجسته و زیبا کنید، چانه را کاملا بپوشانید، بینی را باریک کنید، چاقی صورت را از بین ببرید و زیبایی چهره خود را به خود بگیرید.همچنین میتوانید با کلیک برروی فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت این مقاله را هم بخوانید.

انواع کانتور چیست؟

سه نوع کانتور وجود دارد: کرم، پودر و مایع. اگر در استفاده از کانتور مبتدی هستید توصیه می کنیم از کانتورهای پودری استفاده کنید. استفاده از کانتور پودر راحت تر است. برای کانتورینگ هم به براش کانتور نیاز دارید.

هنگامی که تجربه ای در زمینه کانتورینگ داشته باشید و حرفه ای شوید، می توانید به راحتی از کانتورهای کرم نیز استفاده کنید.

بهترین کانتور برای پوست چرب و خشک کدام است؟

راهنمای خرید بهترین کانتور صورت

توصیه می کنیم کانتور خود را از برندهای خوشنام مانند نوت، لورا مرسیر، نارس، مک، ایزادورا، کاتریس و بورژوا خریداری نمایید.

همانطور که قبلاً گفتیم، اگر تازه کار هستید بهتر است از بین انواع مختلف کانتور پودر را انتخاب کنید. زیرا کانتورینگ با کانتور پودری راحت تر است.

بهترین کانتور برای شما کانتوری است که با نوع پوست شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر پوست شما چرب است توصیه می کنیم کانتور مناسب برای پوست چرب داشته باشید. از آنجایی که پوست شما چرب است و باید پوست خشک را کانتور کنید، احتمال پاک شدن جوش و آرایش در دراز مدت وجود دارد.

کانتورهای کرمی و مدادی از نظر بافت تفاوت چندانی با هم ندارند. البته برای استفاده از کانتور کرم نیاز به براش دارید، اما طراحی مدادی خطوط مداد می تواند استفاده از کانتور را برای شما آسان کند.

بهترین کانتور برای پوست چرب و خشک کدام است؟

کدام نوع کانتور مناسب است؟

اگر انواع مختلفی از کانتور دارید و نمی دانید کدام رنگ کانتور برای شما مناسب است، ابتدا رنگ پایه پوست خود را مشخص کنید ابتدا باید ببینید پوست شما سرد، گرم یا مختلط است.

صورتت را در آینه ببین اگر رنگ زرد را بیشتر دیدید، پوستتان گرم است و اگر رنگ صورتی روی پوستتان بیشتر بود پوستتان سرد است.

برای پوست های گرم، در بین انواع کانتور، توصیه می کنیم رنگ کانتور شما گرم باشد تا صورت شما گرمتر و پوست شما شاداب تر به نظر برسد.
اگر پوست شما سرد است، توصیه می کنیم کانتورهای سرد را انتخاب کنید تا جلوه زیباتری روی پوستتان داشته باشید.

ممکن است در آینه نگاه کنید اما هیچ یک از رنگ های زرد و صورتی را نبینید در این صورت رنگ پوست شما خنثی است و می توانید از کانتورهای گرم و سرد استفاده کنید.

کانتور برای پوست

انواع کانتور

انواع خطوط به شما کمک می کند تا چهره را متعادل کنید تا زیباتر و جذاب تر به نظر برسید.

انواع کانتور تیره برای همه نوع پوست مناسب است؟

برای انتخاب کانتور مناسب برای پوست خود، کانتوری را انتخاب کنید که دو درجه تیره تر از پوست شما باشد همانطور که کانسیلر باید دو درجه روشن تر از پوست شما باشد کانتور پوست شما نیز تا دو درجه تیره تر از پوست شما است.

انواع کانتور براق یا مات؟

بهتر است یک کانتور مات انتخاب کنید زیرا کانتور براق می تواند جلوه ای درخشان بر روی پوست ایجاد کند و صورت شما را براق کند. اگر می خواهید پوستتان کمی درخشان شود، پیشنهاد می کنیم به جای کانتور براق از هایلایتر استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کانتور مات جلوه طبیعی تری روی پوست ایجاد می کند.

کانتور برای پوست

از کدام برس برای کانتور صورت استفاده کنم؟

می توانید از انواع مختلف برس برای کانتور استفاده کنید اما انتخاب براش کانتور به قسمتی که می خواهید کانتور کنید نیز بستگی دارد. مثلا برای کانتور پشت چشم بهتر است برس سایه چشم انتخاب کنید یا برای خط بینی از براش یا برس نازک استفاده کنید. یک برس سر کج و یک برس رژگونه گرد نیز برای کانتورینگ و محو کردن عالی هستند.

براش انواع کانتور

می توانید از یک براش بزرگ رژگونه برای محو کردن کانتور استفاده کنید.

زیرساخت قبل از استفاده از انواع مختلف خطوط

ابتدا پرایمر آرایشی را روی پوست خود بزنید اجازه دهید پرایمر جذب شود سپس کرم پودر بزنید. بعد از زدن کرم پودر می توانید کانتورینگ را شروع کنید. به یاد داشته باشید که کانتور روی صورت باید به خوبی ناپدید شود. سپس سعی کنید کانتور روی پوست را با برس مناسب پاک کنید تا به صورت لکه ای روی صورت باقی نماند.

استفاده از خطوط با بافت طبیعی کار شما را آسان تر می کند. کانتور با کیفیت به خوبی روی پوست می نشیند و بافت و اثر طبیعی دارد. بهتر است کانتور را بعد از کانتورینگ با براش به خوبی پاک کنید تا مانند لکه روی پوست باقی نماند و حالت طبیعی داشته باشد.

کانتور برای پوست

تفاوت کانتور و هایلایتر

انواع کانتور همانطور که قبلا گفتیم برای ایجاد سایه روشن روی پوست و ایجاد تعادل در صورت است. می توانید با کانتور زاویه بگیرید و صورت استخوانی زیبایی ایجاد کنید. اما هایلایتر برای هایلایت سازی قسمت هایی از صورت مانند گونه ها استفاده می شود.

می توانید گوشه های داخلی چشم را با هایلایتر بپوشانید و جلوه زیباتری به چشمان خود بدهید. هایلایتر در واقع برای برجسته کردن نقاط مختلف صورت و نقاط قوت صورت استفاده می شود. بهتر است یک هایلایتر دو تا سه درجه روشن تر از پوست انتخاب کنید. در حالی که کانتور باید دو تا سه درجه تیره تر انتخاب شود.

کانتور برای پوست

سخن پایانی:

انواع کانتور این روزها بسیار محبوب هستند. با کمک خطوط مختلف می توانید نقاط قوت صورت خود را برجسته کنید. همچنین زاویه سازی را انجام دهید. انواع مختلفی از کانتورهای کرم، مایع و خشک در بازار وجود دارد. می توانید به دلخواه از انواع کانتور استفاده کنید و آرایشی متفاوت و زیبا داشته باشید. آیا از کانتور استفاده می کنید؟ کانتور مورد علاقه شما کدام برند است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.