سلامت پوست

بهترین زمان پاکسازی صورت

بهترین زمان پاکسازی صورت

بهترین زمان پاکسازی صورت : بر کسی پوشیده نیست که پاکسازی اولین گام در هر روتین مراقبت از پوست موثر است و برای حفظ سلامت و شادابی پوست شما ضروری است. اما با توجه به اینکه چقدر ضروری است، بسیاری از مردم نمی دانند چه زمانی و چند وقت یکبار باید پوست خود را تمیز کنند. برخی از افراد بیش از حد پاکسازی می کنند در حالی که برخی دیگر تمایل دارند تمیز کردن را حذف کنند مگر اینکه بخشی از حمام باشد.

در زیر، ما آنچه را که باید در مورد دفعات پاکسازی صورت و همچنین بهترین زمان استفاده از پاک کننده صورت بدانید، به اشتراک می گذاریم.

هر چند وقت یکبار باید از پاک کننده روی صورت خود استفاده کنید؟

در حالی که پوست همه افراد متفاوت است و نگرانی های پوستی منحصر به فرد شما در تعیین آن نقش دارد، آکادمی پوست آمریکا (AAD) توصیه می کند که صورت خود را دو بار در روز تمیز کنید. با این حال، بسته به فعالیت هایی که ممکن است در آن شرکت کنید – که در زیر توضیح می دهیم، این می تواند کمی متفاوت باشد.

چه زمانی باید از پاک کننده صورت استفاده کرد؟

مردم اغلب تعجب می کنند که آیا باید از پاکسازی در صبح استفاده کنند یا در شب، و طبق AAD، پاسخ هر دو است. پاکسازی صبحگاهی مهم است زیرا پوست را از شر چربی اضافی و ناخالصی‌هایی که در هنگام خواب جمع می‌شوند خلاص می‌کند، و پاک‌سازی در شب بسیار مهم است زیرا تضمین می‌کند که پوست از آرایش، چربی و کثیفی از روز پاک می‌شود.

بیشتر بخوانید: پاکسازی پوست صورت با بخور در خانه

و در حالی که پاکسازی یک بار در صبح و یک بار در شب مقدار توصیه شده توسط AAD است، آنها همچنین بیان می کنند که تمیز کردن پوست بعد از تعریق نیز مهم است. عرق می تواند برای پوست تحریک کننده باشد، بنابراین پاک کردن آن در اسرع وقت بهترین راه برای جلوگیری از تحریکات مانند جوش، قرمزی و خارش است.

همانطور که عرق می تواند پوست را تحریک کند، آب نمک و کلر نیز می تواند باعث تحریک پوست شود. هم می توانند روی پوست خشک شوند و هم هر چیزی که در آب است – فکر کنید آلودگی، حیوانات، مواد شیمیایی – می تواند باعث تحریک شود. پس حتما بعد از شنا از پاک کننده صورت استفاده کنید.

در نهایت، شما می خواهید صورت خود را در حمام تمیز کنید، به خصوص اگر موهای خود را می شویید. شامپو و نرم کننده در حین استفاده و آبکشی از مو به پوست منتقل می شود و برای پوست فرموله نشده اند، به این معنی که باید پس از اتمام روتین مراقبت از مو هنگام حمام پاک شوند.

بنابراین برای اکثر مردم دو بار در روز نقطه شیرین خواهد بود، اما استثناهایی وجود خواهد داشت. اگر به طور مداوم ورزش می کنید، ممکن است متوجه شوید که پاکسازی بیشتر برای شما ضروری است.

سخن پایانی:

ممنون از همراهی و توجه شما به مجله زیبایی 2رخ. لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و بهترین زمان پاکسازی پوست خود را پس از خواندن این مقاله یافته باشید. همچنین پیشنهاد میکنیم مطلب انواع روش های پاکسازی و جوانسازی پوست در کلینیک های زیبایی را بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.