سلامت پوست

3 نوشیدنی جادویی برای سلامت پوست

3 نوشیدنی جادویی برای سلامت پوست 

3 نوشیدنی جادویی برای سلامت پوست : تغذیه نقش مهمی در سلامت پوست دارد، میتوانیم با نوشیدن و میل کردن خوراکی های مناسب، از مشکلات پوستی جلوگیری کنیم. در این مطلب 3 نوشیدنی جادویی که برای پوست خیلی مفید هستند و در سلامت آن تاثیر دارند را معرفی میکنیم. با ما همراه باشید.

با عرق کاسنی از جوش زدن جلوگیری کنید.

پوست ما آینه ی کبد ماست،‌ وقتی کبد بیمار و آسیب دیده باشد، این آسیب خود را به صورت بوجود اومدن جوش، لک و چربی و منافذ بر روی پوست نشان میدهد. درنهایت ما به چیزی نیاز داریم که کبد ما را پاکسازی کند. عرق کاسنی یکی از نوشیدنی های محبوب و پرکاربرد برای پاکسازی کبد و سم زدایی بدن است. برای درمان جوش های ناشی از گرمی،‌مشکلات کبدی،‌غلظت خون، مشکلات هورمونی و … از عرق کاسنی استفاده کنید. این نوشیدنی مناسب طبع گرم است.

دو سوم عرق کاسنی و یک سوم عرق شاهتره را با هم مخلوط کنید و روزی دو لیوان میل کنید.

3 نوشیدنی جادویی برای سلامت پوست

با خاکشیر به پوستتان مواد معدنی برسانید.

خاکشیر سرشار از پتاسیم، منیزیم،‌ آهن، پروتئین و … است که بسیار زیاد در سلامت پوست موثر است . رفع جوش،‌جلوگیری از لک پوستی،‌کمک به بستن منافذ باز پوست بخشی از خواص خاکشیر برای پوست است. طبع خاکشیر سرد است اما میتوانید با مخلوط کردن آن با عرق ترنجبین طبعش را معتدل کنید.

دو قاشق خاکشیر رو با ۲ قاشق ترنجبین و آب مخلوط کنید و روزانه ۲ تا ۳ لیوان میل کنید. ترنجبین را از قبل ۴ ای ۵ ساعت خیس کنید.

دمنوش تخم کتان بخورید تا همه خواص را یکجا دریافت کنید.

خاصیت ضدچروک، ضد پیری، مرطوب کنندگی، ضد جوش،‌پاکسازی بدن و … جزو خواص بی پایان این گیاه معجزه گر است. تخم کتان تمام معجزات را با هم دارد و به بهترین نحو به سلامت پوست کمک میکند. در زمان پریود و بارداری از این دمنوش استفاده نکنید .

۳ قاشق تخم کتان را با یک لیتر اب جوش در فلاسک بریزید و بگذارید دم بکشد. روزی یک لیوان کافی است.

3 نوشیدنی جادویی برای سلامت پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.