آرایش چشم, آرایش و زیبایی, زیبایی

چطور سایه چشم بزنیم؟ در سایه زدن به چه نکاتی را توجه کنیم؟

چطور سایه چشم بزنیم؟ در سایه زدن به چه نکاتی را توجه کنیم؟

چطور سایه چشم بزنیم؟ در سایه زدن به چه نکاتی را توجه کنیم؟ سایه چشم نقش بسیار مهمی در زیبایی چشم و در نهایت آرایش دارد. آرایش چشم و سایه زدن مانند بقیه قسمت های صورت دارای تکنیک ها و نکات خاصی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نکات سایه زدن چشم 

اولین نکته در سایه زدن این است که باید به رنگ و مدل چشم توجه کنید.

در مرحله بعد برای سایه زدن به کانسیلر نیاز داریم. به جای کانسیلر می توان از پرایمر سایه نیز استفاده کرد. برخی از پرایمرهای سایه نیز کمی رنگی هستند که معمولاً با سایه پوشانده می شوند.

پس از زدن کانسیلر باید به خوبی روی پلک پخش شود بهتر است این کار با یک پد اسفنجی مرطوب کوچک انجام شود. بعد از زدن کانسیلر باید با پودر خشک شود تا روی خط نیفتد و در خطوط روی پلک جمع نشود. سایه چشم را باید با براش روی پلک بزنید.

چطور سایه چشم بزنیم؟ در سایه زدن به چه نکاتی را توجه کنیم؟

انواع براش های سایه

سایه زدن معمولاً به 3 مدل برس نیاز دارد.

براش هایی با سری قلمی که وظیفه ایجاد خطوط منظم را بر عهده دارند و معمولا برای گوشه چشم و زیر چشم استفاده می شوند. تمامی این براش ها در اندازه های مختلف موجود می باشند که همگی در دسته برس های آرایش چشم دسته بندی می شوند.همچنین میتوانید با کلیک برروی راهنمای مبتدیان برای استفاده از براش سایه چشم این مقاله را هم بخوانید.

چطور سایه چشم بزنیم؟ در سایه زدن به چه نکاتی را توجه کنیم؟

انواع سایه های پودری

سایه های پودری انواع مختلفی دارند: تک، دوتایی یا پالت سایه. در دو فام معمولا در دو تناژ روشن و تیره دو رنگ در یک طیف رنگی که با هم ست می شوند کنار هم قرار می گیرند.

در پالت هایی که بیش از دو رنگ دارند، به راحتی می توان ترکیب های مختلف سایه ها را ایجاد کرد و با رنگ های مختلف بازی کرد تا چندین ترکیب رنگ مختلف ایجاد کرد.

سایه ها مات یا براق هستند. از سایه چشم مات برای تغذیه سایه و بعد دادن به پشت پلک استفاده می شود اما از سایه های اکلیلی یا براق روی پلک یا گوشه داخلی چشم استفاده می شود.

انواع مدل های سایه زدن

مدل سایه زدن به وضعیت چشم، فاصله تا ابرو یا اندازه چشم بستگی دارد.

سایه چشم کلاسیک

معمولا از رنگ های تیره در گوشه بیرونی چشم، رنگ های متوسط ​​در پلک ها و رنگ های روشن در گوشه های داخلی چشم استفاده می شود. این مدل سایه چشم کلاسیک نام دارد و بیشتر رایج است و در اکثر آرایش ها استفاده می شود.

سایه چشم های اسموکی برای چشم درشت مناسب است.

چطور سایه چشم بزنیم؟ در سایه زدن به چه نکاتی را توجه کنیم؟

سایه کات کریس

در سایه های کات کریس قسمت کریس پلک (گودی زیر استخوان پلک) با کانسیلر کات شده و اصطلاحا برش داده می‌شود و معمولا رنگ روشن روی کانسیلر زده می‌شود. این مدل سایه چشم برای کسانی که پشت پلک بلندی دارند و فاصله چشم و ابرو نسبتا زیاد است، مناسب است.

طریقه سایه زدن چشم

سایه اسموکی

در سایه های اسموکی روی پلک های تیره در رنگ های دودی، قهوه ای تیره یا مشکی استفاده می شود. رنگ‌های تیره چشم‌ها را کوچک‌تر می‌کنند، بنابراین این مدل سایه برای کسانی که چشم‌های درشت‌تر و پلک‌های پشت برجسته‌تری دارند باید استفاده شود.

در مدل سایه های بادیگارد گوشه داخلی و خارجی چشم تیره شده و قسمت وسط پلک رنگ روشن و گاهی شاین زده می‌شود. این مدل سایه جذابیت خاص خود را دارد، ولی در استفاده از این مدل سایه باید به این نکته توجه کرد که در چشم های بهم نزدیک اصلا نباید از آن استفاده کرد زیرا چشم ها را بهم نزدیک تر و گاهی لوچ نشان می‌دهد و بهتر است برای چشم هایی که از هم فاصله دارند استفاده شود.

بیشتر بخوانید: مدل آرایش چشم ساده دخترانه

طریقه سایه زدن چشم

سایه بادیگارد

در مدل سایه بادیگارد گوشه داخلی و خارجی چشم تیره شده و قسمت میانی پلک روشن و گاهی براق است. این مدل سایه جذابیت خاص خود را دارد اما در هنگام استفاده از این مدل سایه باید به این نکته توجه داشت که به هیچ وجه در چشم های بسته استفاده نشود زیرا چشم ها را نزدیک تر و گاهی شل نشان می دهد و برای Use eyes که با فاصله از هم

سایه چشم بادیگارد برای چشم های بسته مناسب نیست.

طریقه سایه زدن چشم

سایه لایت

سایه های لایت یا اروپایی نیز طرفداران خود را دارند در این مدل سایه از رنگ های روشن و کرم و از مژه مصنوعی طبیعی استفاده شده است. این سایه بیشتر برای جوانان و نوجوانان کاربرد دارد.همچنین میتوانید با کلیک برروی جدیدترین مدل سایه چشم لایت و دودی 2022 این مقاله را هم بخوانید.

طریقه سایه زدن چشم

نکاتی که در مورد سایه زدن باید بدانید

در مورد افراد مسن باید توجه داشت که سایه چشم براق برای پلک هایی که چین و چروک دارند و بیشتر دیده می شوند مناسب نیست. در آرایش این افراد باید حجم کمتری از پودر استفاده شود زیرا آرایش سنگین چین و چروک را بیشتر نشان می دهد.

برای ماندگاری سایه چشم باید مقدار مناسبی از کانسیلر را روی پلک بزنید و به خوبی پخش کنید. سپس با پودر حجم فیکس کننده خشک کنید و سپس به تدریج به حجم سایه اضافه کنید. در کل آرایش از فیکساتور با چشم بسته استفاده کنید که ماندگاری آرایش را بیشتر می کند.

براش های سایه پس از هر بار استفاده، هم برای اینکه رنگ ها به خوبی نشان داده شوند و هم برای جلوگیری از انتقال آلودگی به چشم ها، باید تمیز شوند.

بیشتر بخوانید: 8 براش آرایشی ضروری برای آموزش مبتدیان

طریقه سایه زدن چشم

برای پررنگ‌تر و واضح‌تر کردن برخی از سایه‌های چشم، می‌توانید براش را نمناک کنید یا آن را با اسپری فیکس کننده تابت کنید این کار سایه بیشتری به پلک می دهد و دید بهتری به سایه می دهد.برای چسباندن سایه های اکلیلی با دانه های درشت باید از چسب مخصوص سایه استفاده کرد.

سایه زدن نیاز به مهارت و تجربه دارد با تمرین و تکرار می توان سایه های زیبایی با ترکیب رنگی چشم نواز روی چشم ها ایجاد کرد در انتخاب رنگ های تابستانی از ترکیب رنگ های روشن و شاد نترسید و رنگ سایه را با لباس یا روسری ست کنید این کار به شما اعتماد به نفس و حس زیبایی می دهد و خاطره یک روز شاد تابستانی را برای شما زنده نگه می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.