آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟

چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟

چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟ آرایش روی پوست سبزه و زیتونی ممکن است کمی سخت باشد. زیرا اکثر افراد این رنگ پوست زیبا و جذاب را با رنگ پوست طبیعی اشتباه می گیرند; اما رنگ پوست زیتونی و سبزه ترکیبی عالی و منحصر به فرد از رنگ های لطیف زرد، سبز و خاکستری است که جذابیت فوق العاده ای برای چهره خانم ها ایجاد می کند. به همین دلیل است که یافتن رنگ های مناسب برای لوازم آرایشی که رنگ پوست سبز و زیتونی را تکمیل می کند بسیار سخت است.

اگر در یافتن رنگ های جذاب و عالی برای پوست زیتونی و سبزه خود مشکل دارید نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم مطالبی که در این مطلب از 2 رخ  آماده کرده ایم شامل رنگ ها و محصولاتی است که مطمئنا رنگ پوست شما را زیباتر و جذاب تر می کند. پس با ما همراه باشید تا با بهترین راهنمای آرایش پوست سبز و زیتونی بیشتر آشنا شوید.

چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟

چگونه بفهمیم رنگ پوست سبزه و زیتونی داریم؟

ته رنگ پوست رنگ ظریف زیر رنگ پوست سطح شما. به طور کلی سه نوع ته رنگ برای پوست وجود دارد: سرد، گرم و خنثی.

✅افرادی که پوستی با ته رنگ سرد دارند ، رنگ های صورتی، قرمز یا آبی در پوست انها قابل مشاهده است.
✅فردی با ته رنگ گرم ممکن است ته رنگ طلایی ، هلویی یا زرد در پوست او دیده شود.
✅افرادی که دارای ته رنگ خنثی هستند تعادلی بین هر دو ته رنگ گرم و سرد در پوست خود دارند.

با این حال برخی از افراد هیچ یک از این سه رنگ را ندارند آنها ممکن است رنگ پوست سبزه یا زیتونی با ته مایل به زرد مایل به سبز با ته رنگ خنثی داشته باشند

چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟

برای اینکه متوجه شوید رنگ پوست زیتونی یا سبز دارید می توانید چند آزمایش انجام دهید:

1. تست حوله

ابتدا یک حوله سفید در کنار صورت خود بگیرید و سپس یک حوله سفید مایل به زرد. سپس بررسی کنید که کدام یک برای پوست شما مناسب است. اگر حوله‌های سفید را ترجیح می‌دهید، رنگ گرم یا زیتونی دارید و اگر حوله‌ای سفید متمایل به زرد به پوستتان می‌آید ته رنگ سردی دارید.

2. تست رگ

به رگ های مچ دست خود نگاه کنید و رنگ آنها را مشخص کنید. افرادی که ته رنگ سرد و گرم دارند به ترتیب رگ های آبی و سبز دارند. افرادی که پوست سبزه زیتونی دارند رگ های آبی یا سبز مشخصی ندارند.

3. جواهرات را تست کنید

اگر رنگ پوست سبزه و زیتونی دارید، زیورآلات در رنگ های نقره ای و طلایی پوست شما را زیبا می کند. با این حال، جواهرات در رنگ های پاستلی ممکن است برای رنگ پوست زیتونی و سبزه مناسب نباشند.

چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟

در اینجا چند نکته برای تعیین رنگ پوست زیتونی وجود دارد:

اگر رنگ مناسب کرم پودر ته رنگ زرد یا صورتی روی پوست شما می گذارد، رنگ پوست سبز و زیتونی دارید.

اگر رژ لب های روشن و پاستلی رنگ پوست شما را تکمیل نمی کند، رنگ پوست زیتونی دارید.

فواید داشتن رنگ پوست سبزه و زیتونی

افرادی که رنگ پوست زیتونی یا سبز دارند معمولاً پوست چرب دارند، به این معنی که از خشکی و پیری زودرس در امان هستند.
جواهرات طلا و نقره هر دو مکمل رنگ پوست سبزه و زیتونی هستند.

چطور بفهمیم رنگ پوست سبزه و یا زیتونی داریم؟

از طرف دیگر، پوست سبزه و زیتونی دارای معایبی است:

✅پوست زیتونی یا سبزه به راحتی برنزه می شود.

✅مستعد هیپرپیگمانتاسیون است

اما خبر خوب این است که با یک روال مراقبت از پوست، می توان به راحتی تمام این مضرات را مدیریت کرد. اگر نکات و ترفندهای مهم را بدانید پیدا کردن آرایش مناسب برای رنگ پوست سبزه و زیتونی آسان است.

آرایش صورت

نحوه انتخاب محصولات آرایشی مناسب برای پوست سبز و زیتونی

در زیر توضیح داده ایم که چه رنگ لوازم آرایشی برای پوست زیتونی و سبزه مناسب است تا با یک انتخاب درست و هوشمندانه بهترین آرایش را برای پوست سبزه خود انجام دهید و جذاب تر از همیشه به نظر برسید:

1. کرم پودر برای پوست سبزه و زیتونی

اکثر کرم پودرهای تجاری برای ته رنگ های سرد، گرم و خنثی فرموله می شوند با این حال افرادی که پوست سبزه و زیتونی دارند می توانند از کرم پودرهایی استفاده کنند که ته رنگ خنثی دارند.

آرایش صورت

2. رژگونه برای پوست سبزه و زیتونی

رژگونه های هلویی، صورتی، برنزی و براق روی پوست زیتونی و سبز زیبا به نظر می رسند. توصیه می شود از رژگونه های کم رنگ با رنگ های سرد و سایه های پاستلی خودداری کنید زیرا ممکن است رنگ مایل به سبز به پوست شما بدهند.

آرایش صورت

3. هایلایتر برای رنگ پوست سبزه و زیتونی

انتخاب هایلایتر مناسب برای رنگ پوست زیتونی کمی سخت است هایلایتر کم رنگ ممکن است شما را خجالتی یا گچی کند. بنابراین در انتخاب هایلایتر بهتر است از سایه هایی که بسیار کم رنگ به نظر می رسند خودداری کنید و هایلایتر با رنگ طلایی انتخاب کنید.

4. رژ لب برای پوست سبزه و زیتونی

در هنگام انتخاب رژلب ، به دنبال رنگ هایی از رژ لب باشید که به تعادل رنگ سبز پوست شما کمک کنند . رژ لب های قرمز توتی (Berry) و قهوه ای (brown) برای رنگ پوست سبزه و زیتونی زیبا و پر جنب و جوش به نظر می رسند.

اگر رنگ رژلب قرمز توتی یا قهوه ای را انتخاب می کنید ، بهتر است سایه های تیره با ته رنگ شکلاتی را انتخاب کنید. همچنین میتوانید با کلیک برروی جذابترین رنگ رژلب مناسب برای پوست های سبزه و تیره این مقاله را هم بخوانید.

اگر از طرفداران رژ لب های نوود هستید ، به سراغ سایه های نوود مایل به قهوه ای بروید و از سایه های نوود مایل به صورتی اجتناب کنید . به طور مشابه ، برای رژ لب های قرمز ، سایه ای با ته رنگ نارنجی یا زرد انتخاب کنید و از رنگ های با ته رنگ آبی اجتناب کنید.

آرایش صورت

5. سایه چشم برای پوست سبزه و زیتونی

سایه چشم طلایی و برنزی انتخابی عالی برای رنگ پوست زیتونی و سبزه است اگر می خواهید آرایش چشم اسموکی داشته باشید می توانید از سایه های آبی تیره و بنفش استفاده کنید.

نکات آرایشی برای رنگ پوست سبزه و زیتونی

علاوه بر نکات آرایشی بالا ، می توانید نکات دیگری را برای به رخ کشیدن رنگ پوست زیتونی خود دنبال کنید .ابروهای پررنگ و تیره ممکن است توجه را از چهره شما دور کند . سایه ابرو خاکستری یا قهوه ای را انتخاب کنید تا ظریف بماند .

از برنز برای آرایش خود استفاده نکنید رنگ پوست سبزه و زیتونی خاصیت برنزه کننده طبیعی دارد و برنزه کننده ممکن است چهره شما را آفتاب سوخته نشان دهد.

چشم های خود را با خط چشم مشکی یا قهوه ای یا سرمه ای خط چشم بزنید این رنگ ها چشمان شما را درخشان می کنند. همچنین باید از کشیدن خط چشم روشن در رنگ هایی مانند سبز و آبی خودداری کنید.

آرایش صورت

اخرین حرف

نکاتی که در بالا ذکر شد در سایه ها و رنگ هایی خلاصه شده است که رنگ پوست شما را صاف و زیبا می کند و رنگ پوست سبز و زیتونی را درخشان و زیبا جلوه می دهد و محصولات آرایشی مناسب را انتخاب کنید.

می تواند به برجسته کردن رنگ پوست شما کمک کند. با استفاده از نکات آرایشی و پیشنهادات محصولات ذکر شده در بالا می توانید پوست زیبای خود را به نمایش بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.