سلامت پوست

نکات مهم قبل از استفاده از ماسک صورت

نکات مهم قبل از استفاده از ماسک صورت

نکات مهم قبل از استفاده از ماسک صورت : ماسک های مختلفی وجود دارد که برای پوست هرروزه استفاده میکنیم اما آیا راه حلی وجود دارد که بدانیم ایا ماسک موثر واقع شده است یا نه؟ در این مطلب نکات مهم قبل از استفاده از ماسک صورت که باید بدانید را بیان میکنیم . همراه ما باشید.

بیشتر بخوانیم: 7 ماسک خنک کننده صورت برای غلبه بر گرمای سوزان

آیا این جمله درست است ؟ لازم نیست قبل از استفاده از ماسک صورت خود را بشویید.

نادرست است . وقتی ماسکی را روی پوست تمیز نشده می‌مالید، آرایش، کثیفی و سایر ناخالصی‌ها را به دام می‌اندازید و به طور بالقوه آن‌ها را به عمق منافذ خود وارد می‌کنید. به علاوه، لایه ای از دوده و آلودگی، جذب مواد فعال را بسیار سخت تر می کند.

قبل استفاده از ماسک صورت پوست باید خشک باشد یا خیس؟

همیشه بهترین کار این است که به دستورالعمل ها توجه کنید، اما اگر روی بسته بندی توضیحی نوشته نشده است ، کمی رطوبت به روند کار کمک می کند. بسیاری از ماسک‌ها به‌طور یکنواخت پخش می‌شوند و وقتی صورت شما مرطوب و گرم است، برخی از مواد بهتر می‌توانند نفوذ کنند. بنابراین درست قبل از استفاده، پوست خود را با کمی آب گرم مرطوب کنید.

نکات مهم قبل از استفاده از ماسک صورت

آیا این مطلب که اگر ماسک صورت را بیشتر از زمانی که قرار است روی پوست بگذارید، نتایج بهتری خواهید گرفت، درست است ؟

در صورت قرار گرفتن بیش از حد طولانی ماسک‌های خاک رس، لایه بردار و لاستیکی و فرمول‌های حاوی رتینول یا مواد ضد آکنه می‌توانند باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و التهاب شوند. اما گاها با قرار گرفن بیشتر تاثیر زیادتری نیز خواهد داشت. اولین بار که یک محصول جدید را امتحان می کنید دستورالعمل ها را دنبال کنید. سپس به تدریج راه خود را تا 15 دقیقه بیشتر ادامه دهید.

بیشتر بخوانیم:‌سفید کردن پوست با انواع ماسک های خانگی

استفاده از ماسک صورت برای گردن و سینه اشکالی ندارد؟

میتوانید از ماسک صورت برای گردن  سینه استفاده کنید مگر اینکه پوست حساسی داشته باشید. لایه بیرونی گردن و قفسه سینه نازک‌تر است و غدد چربی کمتری دارد، بنابراین ممکن است واکنش منفی به برخی مواد فعال داشته باشید.

ماسک نباید برروی ابروها قرار بگیرد؟

اکثر ماسک ها هیچ ضرری ندارند. با این حال، اگر از یک نوع مدل‌سازی یا لایه‌برداری استفاده می‌کنید، خطر کندن برخی از موها در حین برداشتن وجود دارد.

نحوه ی استفاده مولتی ماسک ها

چه اتفاقی می‌افتد اگر با چندین مشکل پوستی-خشکی، لکه‌های براق، لکه‌ها سر و کار داشته باشید؟ ممکن است «مالتی ماسک کردن» را امتحان کنید، روندی که در آن برخی زنان به طور همزمان از ماسک‌های مختلف صورت در مناطق مختلف استفاده کنند. اگر از مولتی ماسک ها استفاده میکنید مراقب قرار گرفتن ماسک ها بر منطقه ی غیر مربوطه باشید.

نکات مهم قبل از استفاده از ماسک صورت

کلام آخر:

همانطور که مشاهده کردید نکات مهمی هستند که باید در هنگام استفاده از ماسک رعایت کنید. امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید. همینطور بخوانید: انواع ماسک های خانگی چاق کننده صورت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.