زیبایی, سلامت پوست

معایب و مزایا اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

معایب و مزایا اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

معایب و مزایا اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها : استفاده از تیغ یکی از روش های اصلاح صورت زنان و مردان است. این روش بدون درد، سریع، آسان و مقرون به صرفه است. اما نباید از معایب آن غافل شد بنابراین قبل از انتخاب این روش برای اصلاح صورت،مزایا و معایب آن را مطالعه کنید و روش صحیح را بیاموزید تا پوست شما با مشکل مواجه نشود.

رشد موهای زائد روی صورت یکی از مشکلات عمده ای است که بسیاری از خانم ها در طول زندگی خود با آن مواجه هستند. راه های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت خانم ها وجود دارد که از آن جمله می توان به اپیلاسیون صورت، استفاده از تیغ، بستن صورت و … اشاره کرد. که هر کدام مزایا و معایبی دارند. بسیاری از خانم ها برای خلاص شدن از درد اپیلاسیون و بند انداختن به استفاده از تیغ روی می آورند.

اما این روش علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است برای شما مشکلاتی نیز ایجاد کند. پس بهتر است قبل از انتخاب این روش برای اصلاح صورت خود با مزایا و معایب آن بیشتر بدانید. در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا و معایب ریش تراش برای خانم ها آشنا کنیم.

معایب و مزایا اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

معایب اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

1.موهای زیر پوستی ایجاد می کند

یکی از معایب اصلاح با تیغ برای خانم ها ایجاد موهای زیر پوستی است. موهای زیر پوستی زمانی ایجاد می شوند که موهای خود را از پایین بتراشید. در این حالت اگر دهانه فولیکول با سلول های مرده بسته شود موها دیگر نمی توانند از پوست بیرون بزنند و در نتیجه زیر پوست رشد می کنند.همچنین میتوانید با کلیک برروی بهترین روش اصلاح موهای صورت  این مقاله را هم بخوانید.

2. احتمال بریدن پوست

یکی دیگر از معایب اصلاح با تیغ بریدن پوست صورت و زخمی شدن آن است. اگر مواظب اصلاح صورت خود نباشید یا زاویه تیغ روی صورت درست نباشد به احتمال زیاد به صورت خود آسیب خواهید رساند.

3. التهاب پوست

التهاب و قرمزی پوست صورت پس از استفاده از تیغ از دیگر معایب این روش است. به این ترتیب سطح پوست خود را خراش می دهید. در این صورت اگر پوست حساسی دارید ممکن است ملتهب و قرمز شود.

معایب و مزایا اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

4. ایجاد جوش

واکنش دیگری که ممکن است پوست شما به تیغ داشته باشد، ایجاد جوش یا سرسفید است.

5. انتقال میکروب

بعد از مدتی سطح تیغ محلی برای تجمع میکروب ها و باکتری ها می شود بنابراین در صورت عدم رعایت بهداشت و ضدعفونی نکردن تیغ ​​ممکن است میکروب ها را به پوست خود منتقل کرده و مشکلات پوستی ایجاد کنید.

فواید اصلاح با تیغ برای خانم ها

استفاده از تیغ برای اصلاح صورت خانم ها فوایدی دارد که می توان به سرعت تراشید تاثیر آن بر روی پوست و… اشاره شده. به طور کلی، مزایای اصلاح با تیغ به شرح زیر است:

1. لایه برداری پوست

یکی از فواید اصلاح صورت با تیغ، لایه برداری پوست صورت است. به عبارتی اصلاح صورت با تیغ سلول های مرده سطح پوست را از بین می برد و جدا می کند و در نتیجه پوست را لایه برداری می کند.

2. بدون درد

اصلاح صورت با تیغ، برخلاف روش هایی مثل اپیلاسیون با شمع یا بند انداختن، کاملا بدون درد و سوزش است و شما در تمام مراحل اصلاح راحت خواهید بود.

اصلاح صورت با تیغ

3. یک راه ساده و آسان

اصلاح با تیغ ساده ترین راه برای خانم ها برای از بین بردن موهای زائد صورت است. با این روش می توانید بدون نیاز به امکانات خاصی در هر مکانی به سرعت صورت خود را اصلاح کنید.

4- مقرون به صرفه بودن

اصلاح با تیغ یکی از کم هزینه ترین راه ها برای خلاص شدن از شر موهای زائد و اصلاح است. در واقع برای این کار فقط به یک تیغ و یک فوم اصلاح نیاز دارید که هر دو ارزان و مقرون به صرفه هستند.

نکات مهم در مورد استفاده از تیغ اصلاح صورت خانم ها

برای اصلاح صورت زنانه با تیغ باید به چند نکته توجه کرد که مهمترین آنها به شرح زیر است:

1. پوست خود را مرطوب کنید

توصیه می شود قبل از استفاده از تیغ، سطح پوست خود را مرطوب کنید. برای این کار می توانید از خمیر اصلاح، آب و صابون، بیفور شیوها و … استفاده کنید.

استفاده از این محصولات علاوه بر تامین رطوبت، از التهاب و تحریک پوست نیز جلوگیری می کند و باعث می شود تیغ به راحتی روی پوست حرکت کند. همچنین پس از اصلاح باید پوست صورت خود را با کرم های مرطوب کننده مرطوب کنید. مرطوب کردن پوست صورت قرمزی و التهاب پوست را از بین می برد.

اصلاح صورت با تیغ

2. تیغ را روی صورت فشار ندهید

یکی از نکات مهم در اصلاح صورت با تیغ فشار ندادن زیاد به تیغ است. فشار بیش از حد به تیغ باعث تحریک بیشتر پوست و افزایش احتمال بریدگی و زخم می شود.

3. تیغ را در جهت مخالف رشد مو حرکت ندهید

توجه به جهت حرکت تیغ هنگام اصلاح صورت بسیار مهم است. برخی افراد تیغ را در جهت مخالف رشد مو روی پوست حرکت می دهند تا موهای صورت خود را به طور کامل از بین ببرند. این باعث تحریک پوست، ملتهب آن و در برخی موارد باعث خونریزی می شود. بنابراین بهتر است تیغ را در جهت رویش مو روی پوست بکشید.

4. برای مدت طولانی از تیغ استفاده نکنید

همانطور که گفتیم تیغ ها پس از مدتی محل رشد باکتری ها می شوند و سرعت آن ها نیز کاهش می یابد. بنابراین توصیه می شود بیش از یک هفته از تیغ استفاده نکنید.

اصلاح صورت با تیغ

5. برای اصلاح صورت خود عجله نکنید

اصلاح صورت با سرعت بالا احتمال برش پوست صورت را افزایش می دهد. در نتیجه بهتر است هنگام اصلاح صورت بسیار مراقب باشید و با آرامش کامل این کار را انجام دهید.

6. از محلول های ضد جوش استفاده کنید

استفاده از مواد یا محلول های ضد جوش بعد از اصلاح صورت با تیغ می تواند از ایجاد جوش جلوگیری کند.

7. تیغ را ضد عفونی کنید

ضدعفونی کردن تیغ ​​نکته بسیار مهمی است که نباید فراموش کنید. اگر این دومین یا دومین بار است که از تیغ استفاده می کنید قبل از استفاده آن را با الکل ضدعفونی کنید تا از پخش شدن باکتری به صورتتان جلوگیری شود.

اصلاح صورت با تیغ

8. تیغ را با سایر قسمت های بدن خارج کنید

تیغی که برای اصلاح صورت استفاده می شود را با تیغی که برای قسمت های مختلف بدن استفاده می شود جدا کنید. با این کار از انتقال میکروب ها از سایر قسمت های بدن به صورت جلوگیری می کنید.

موارد منع استفاده از تیغ برای اصلاح صورت

استفاده از تیغ برای افرادی که جوش و آکنه روی سطح پوست دارند توصیه نمی شود زیرا تیغ جوش ها را تشدید می کند و حتی ممکن است جوش های فعلی را روی صورت شما ایجاد کند. استفاده از تیغ برای پوست های حساس ممنوع است.

نحوه استفاده از تیغ برای اصلاح صورت

✅ برای اصلاح صورت با تیغ ابتدا باید از تیز بودن تیغ ​​مطمئن شوید.
✅ قبل از استفاده باید تیغ را با الکل ضدعفونی کنید.
✅ صورت خود را مرطوب کنید برای مرطوب کردن پوست صورت می توان از آب و صابون استفاده کرد.
✅ به آرامی و با احتیاط تیغ را در جهت رویش موهای صورت روی سطح پوست بکشید.
✅ پس از اتمام کار صورت خود را به خوبی بشویید و خشک کنید.

✅ در نهایت از محصولات مخصوص برای جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه استفاده کنید.( استفاده از افتر شیو برای خانم های توصیه نمی شود. خانم ها برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست خود بعد از اصلاح می توانند از روغن های گیاهی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و … استفاده کنند.)

معایب و مزایا اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

آیا زیاد شدن موها بعد از اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها درست است؟

برخی افراد بر این باورند که استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد باعث افزایش آنها و تقویت ریشه آنها می شود اما این یک تصور اشتباه است. در واقع تراشیدن یا کوتاه کردن مو از سطح پوست تغییری در سرعت رشد مو ایجاد نمی کند و تاثیری بر روی فولیکول های مو ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.