رنگ و لایت مو

روشن کردن مو در خانه بدون دکلره

روشن کردن مو در خانه بدون دکلره

روشن کردن مو در خانه بدون دکلره: در حالی که محصولات زیادی در بازار وجود دارد که برای روشن کردن مو طراحی شده اند، برخی از آنها حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که به طور بالقوه می توانند به موهای شما آسیب برسانند.
درعوض، ممکن است بخواهید موهای خود را با استفاده از محلول های طبیعی ساخته شده از محصولاتی که می توانید به راحتی در خانه یا فروشگاه های مواد غذایی محلی پیدا کنید، روشن کنید.
فقط به خاطر داشته باشید که گزینه های بدون سفید کننده اثر روشن کننده چشمگیری به شما نمی دهند. نتایج ظریف خواهد بود و رنگ تن گرم خواهد بود. اگر می خواهید ظاهری دراماتیک تر یا رنگ بلوند سرد داشته باشید، باید به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم: پرطرفدارترین ترندهای رنگ موی سال 1401

آب لیمو را به عنوان روشن کننده امتحان کنید.

این روش فقط برای موهایی که رنگ نشده اند کاربرد دارد. به نظر می رسد آب لیمو یکی از محبوب ترین روش ها برای روشن کردن موها بدون دکلره باشد.

اگر آن را روی تمام موهای خود بمالید یا اگر آن را فقط در برخی از قسمت های انتخابی اعمال کنید، یک اثر روشن کننده ظریف ایجاد می کند. برای این کار باید از آب لیمو خالص استفاده کنید.

روشن کردن مو در خانه بدون دکلره

  • مقدار مساوی آب لیمو و آب را مخلوط کنید. مخلوط را داخل یک بطری اسپری بریزید و مخلوط را روی موهای خود اسپری کنید. به اندازه کافی اسپری کنید تا موهایتان مرطوب شود.
  • در روش دیگر، این مخلوط را در انتهای حمام روی موهای خیس خود بمالید و آن را آبکشی نکنید.
  • صرف نظر از اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید، کلید این مرحله این است که در حالی که آب لیمو در موهایتان است، زیر نور خورشید بنشینید. اشعه ماوراء بنفش خورشید همان چیزی است که به تحریک اثر روشن کننده کمک می کند.
  • فقط حدود 30 تا 60 دقیقه زیر نور خورشید بمانید. و مطمئن شوید که روی پوست در معرض آفتاب نیز از ضد آفتاب استفاده می کنید.

از چای بابونه برای روشن کردن موهای خود استفاده کنید.

بابونه مانند آب لیمو یک روش بسیار محبوب برای روشن کردن مو است. اگر موهای شما تا حدودی روشن باشد، این بهترین کار است. روی موهای تیره تر تاثیری نخواهد داشت و برای موهای رنگ شده توصیه نمی شود.

پس از استفاده، شاهد یک رنگ طلایی بسیار ظریف و اثر درخشان کننده بر روی موهای بلوند طبیعی خود خواهید بود. با دم کردن چای بابونه قوی شروع کنید. شما به حدود 5 کیسه چای نیاز دارید و می‌خواهید آنها را به مدت 30 دقیقه در سه فنجان آب داغ قرار دهید، یا تا زمانی که چای به اندازه‌ای خنک شود که آن را روی سر خود بمالید.

روشن کردن مو در خانه بدون دکلره

برای روشن کردن موهایتان عسل را در نظر بگیرید.

عسل یک ماده عالی است. عسل علاوه بر اینکه می تواند موهای شما را روشن کند، می تواند برای اهداف پزشکی مختلفی نیز استفاده شود زیرا دارای خواص ضد باکتریایی است. عسل همچنین حاوی مقادیر بسیار کمی پراکسید هیدروژن است که می تواند موهای شما را روشن کند. اگر ترجیح می دهید از پراکسید هیدروژن استفاده نکنید، ممکن است بخواهید از این گزینه صرفنظر کنید.

روشن کردن مو در خانه بدون دکلره

برای روشن شدن موهایتان به آنها روغن زیتون بمالید.

علاوه بر استفاده از روغن زیتون در مخلوط های مختلف دیگر، می توانید از روغن زیتون به تنهایی نیز استفاده کنید. روغن زیتون علاوه بر اینکه می تواند موهای شما را روشن کند، یک مرطوب کننده عالی نیز هست. 

روشن کردن مو در خانه بدون دکلره

این روش های برای افرادی که به استفاده از رنگ موی شیمیایی علاقه ندارند بسیار پیشنهاد میشود . همچنین میتوانید مطلب چطور موهای دکلره شده را ترمیم و آبرسانی کنیم؟ را بخوانید و انتقادات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.