سلامت مو

دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی

دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی

دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی : شاید با شنیدن ریزش مو به یاد سرهای طاس مردان بیفتید اما اما تقریباً 40 درصد از مبتلایان زن هستند. از دست دادن حدود 100 رشته در روز طبیعی است. اگر موهایتان به اندازه یک مشت بیرون می‌آیند یا پوست سرتان نمایان می‌شود، وقت آن است که کمک بگیرید. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: علت ریزش موی سر خانم ها چیست؟ + روش درمان آن

دلیل ریزش مو و درمان

ریزش موی الگوی زنانه (FPHL) که آلوپسی آندروژنتیک نامیده می شود، محتمل ترین علت است. احتمالاً پوست شما یک محصول موضعی با ماینوکسیدیل را توصیه می کند که معمولاً اولین خط دفاعی است. سایر درمان‌ها شامل اسپیرونولاکتون، فیناستراید، تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و کاشت مو هستند، زمانی که پزشک فولیکول‌های تولیدکننده مو را از پشت سر به نواحی پراکنده منتقل می‌کند. با این حال، اگر FPHL رد شده باشد، سن شما می تواند به شناسایی مقصر کمک کند.

بیشتر بخوانیم: چگونه از ریزش موهای خود جلوگیری کنیم؟

ریزش مو در دهه ی 30 زندگی

نیمی از زنان پس از زایمان، حدود دو یا سه ماه پس از زایمان متوجه ریزش شدید مو می‌شوند. در طول بارداری، تعداد فولیکول‌های مو به چرخه استراحت تغییر می‌کند و ریزش متوقف می‌شود، “بنابراین به مدت نه ماه، موهایی را نگه می‌دارید که در غیر این صورت از دست می‌دادید.” بعد از اینکه بچه دار شدید و سطح هورمون شما به حالت عادی برگشت، موهای اضافی ممکن است به یکباره ریزش کنند. علت دیگر می تواند کم کاری تیروئید باشد، اگرچه علائم اضافی مانند یبوست و افزایش وزن نیز معمولاً وجود دارد.

دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی

درمان: برای درمان ریزش مو پس از زایمان باید صبر کنید تا موهای شما باید به حالت پری طبیعی خود برگردند. اگر مشکوک به مشکل تیروئید هستید، به متخصص غدد مراجعه کنید تا مشکل زمینه ای را برطرف کند.

ریزش مو در دهه ی 40 زندگی

استرس روانی بزرگ (مرگ یکی از عزیزان، طلاق، تغییر شغل) یا استرس فیزیکی (جراحی بزرگ) ممکن است ریشه باشد. بدن شما انرژی را برای حمایت ذهن بیشتر از اندام‌های حیاتی پرکار به جای رشد موهایتان هدایت می‌کند. توقف پیشگیری از بارداری نیز می تواند باعث ریزش موی موقت در برخی از زنان شود.

دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی

درمان: اگر ریزش ناشی از استرس باشد، باید منتظر بمانید تا موها دوباره پر شوند. در این بین، ممکن است مفید باشد که در مورد علت اضطراب خود با یک درمانگر صحبت کنید – و تمرین داروهای ضد استرس شناخته شده مانند یوگا و مدیتیشن را در نظر بگیرید.

ریزش مو در دهه ی 50 و یا 60 زندگی

آلوپسی فیبروزان پیشانی (FFA)، یک بیماری مرتبط با التهاب فولیکول های مو، نادر است اما در حال افزایش است. معمولاً خط موی جلو و ابروهای شما را از بین می برد.

دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی

درمان: اگر به FFA مشکوک هستید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید . هرچه زودتر این بیماری را با داروهای ضدالتهاب موضعی و سیستمیک درمان کنید، موهای بیشتری را می‌توانید نجات دهید»

سخن پایانی:

همانطور که مشاهده کردید ریز مو میتواند دلالیل مختلفی داشته باشد که با توجه به سنین مختلف متغیر است. بنابراین سعی کنید خود مراقبتی را در پیش بگیرید و به پزشک مراجعه کنید. همینطور بخوانید: درمان ریزش مو و ماسک برای ریزش مو

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.