زیبایی, صورت

درمان های خانگی برای گودی و سیاهی زیر چشم

درمان های خانگی برای گودی و سیاهی زیر چشم

درمان های خانگی برای گودی و سیاهی زیر چشم : دلیل اصلی گود افتادن زیر چشم بالا رفتن سن است. معمولا با گذشت زمان، مواد مغذی موجود در بافت های پوست به تدریج کاهش می یابد و این امر باعث ایجاد گودی زیر چشم می شود. همچنین با افزایش سن حجم گونه های افراد کاهش می یابد و گودی زیر چشم بیشتر نمایان می شود.

علاوه بر برخی بیماری ها، مصرف نادرست غذا و کاهش وزن ناسالم و سریع نیز می تواند باعث ایجاد گودی زیر چشم شود. در برخی افراد نیز ارثی است.

در برخی موارد پوست زیر چشم در اثر استرس آسیب دیده و گود می شود. مشکلات خونی مانند فشار خون بالا، برخی بیماری های داخلی چشم، کم کاری یا پرکاری تیروئید، حساسیت به برخی مواد غذایی مانند لبنیات، مشکلات قلبی و ناراحتی های کلیوی از دیگر علل ایجاد گودی زیر چشم هستند.

در برخی موارد، خستگی طولانی مدت، کم خوابی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مصرف سیگار و الکل می تواند باعث افتادگی زیر چشم شود. برخی تغییرات هورمونی مانند قاعدگی در زنان یا بارداری نیز می تواند باعث ایجاد گودی چشم شود. معمولا این گودی موقتی است و پس از ایجاد تعادل در هورمون‌ها برطرف می‌شود.

درمان های خانگی برای درمان گودی چشم

درمان های خانگی برای درمان گودی چشم

درمان‌های خانگی برای گودی‌ها معمولاً موقتی هستند و ممکن است برای همیشه دوام نداشته باشند. علاوه بر این این روش ها بیشتر از ایجاد گودی زیر چشم جلوگیری خواهند کرد. بنابراین بهتر است قبل از عمیق شدن گودی از درمان های خانگی استفاده کنید. زیرا در موارد شدیدتر، درمان های خانگی دیگر موثر نیستند و باید به دنبال درمان کلینیکی باشید.

اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی

مصرف مواد غذایی با ارزش غذایی پایین معمولا باعث ایجاد مشکلات پوستی می شود. زیرا این مواد ویتامین ها و پروتئین های مورد نیاز پوست را تامین نمی کنند و باعث آسیب به بافت های پوست خواهند شد. غذاهای غنی از آهن و ویتامین های C و K به حفظ سلامت و شادابی پوست کمک می کنند.

علاوه بر این، سیگار، الکل و قلیان بافت های پوست را از بین می برد و باعث تحلیل رفتن آن می شود. بنابراین برای جلوگیری از پف زیر چشم بهتر است سیگار و الکل را ترک کنید و از غذاهای کم نمک و کم چرب با ارزش غذایی بالا استفاده کنید. همچنین با کلیک برروی از بین بردن تیرگی و گودی زیر چشم با کانسیلر این مقاله را هم بخوانید.

درمان های خانگی برای درمان گودی چشم

آب بیشتری بنوشید

یکی از مهم ترین راه ها برای حفظ سلامت پوست، نوشیدن آب کافی است. آب‌رسانی سلول های پوست باعث افزایش فعالیت آن ها شده و به سلامت بافت های پوست کمک می کند. خشکی پوست دور چشم باعث آسیب به بافت های آن و ایجاد گودی زیر چشم می شود.

از ضد آفتاب استفاده کنید

به دلیل حساسیت بالای پوست دور چشم، معمولا نمی توان از کرم های ضد آفتاب معمولی برای محافظت از این ناحیه در برابر اشعه های مضر خورشید استفاده کرد. کرم های ضد آفتاب دور چشم حاوی موادی هستند که یک سد محافظ در برابر نور خورشید در اطراف چشم ایجاد می کنند. در نتیجه بافت چشم ها برای مدت طولانی آسیب نمی بیند و زیر آنها فرو نمی رود.

درمان های خانگی برای درمان گودی چشم

از شیر استفاده کنید

شیر حاوی بسیاری از مواد مغذی است که بافت های پوست را تقویت کرده و از آسیب به آنها جلوگیری می کند. برای درمان یا بهتر است بگوییم برای جلوگیری از گودی با استفاده از شیر، گلوله های پنبه ای را در آن فرو کرده و در فریزر قرار دهید.

دو بار در روز، این گلوله های پنبه را به دور چشم خود بمالید. بعد از نیم ساعت صورت خود را با آب بشویید با این کار بسیاری از مشکلات پوستی دور چشم برطرف شده و گودی و چشم زیباتر می شود.

ماساژ ناحیه اطراف چشم با روغن بادام

یکی از دلایل اصلی ایجاد گودی، کمبود مواد مغذی پوست در این ناحیه و تخریب بافت های زیرین آن است در چنین مواقعی با ماساژ پوست دور چشم با استفاده از روغن بادام، می توان مواد مغذی مورد نیاز پوست را به آن رساند و عملکرد سلول های پوست را بهبود بخشید و بافت های آسیب دیده را بازسازی کرد.

این روغن حاوی ویتامین E است که برای حفظ سلامت بافت‌های زیرین پوست بسیار موثر است. پزشکان طب سنتی معمولا توصیه می‌کنند که افرادی که دارای طبع گرم هستند، بااحتیاط از روغن بادام استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.