آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی | همه چیز درباره مژه مصنوعی

ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی | همه چیز درباره مژه مصنوعی

ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی | همه چیز درباره مژه مصنوعی» مژه مصنوعی یکی از محصولات آرایشی برای ظاهر موقتی حجیم و پرپشت مژه است در این مقاله ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی برای طبیعی جلوه دادن آن ها را برای چشم ها توضیح داده ایم.

آیا ترفند چسباندن مژه مصنوعی را می دانید؟ مژه مصنوعی یکی از بهترین راه ها برای افزایش حجم و ضخامت مژه ها است. برای اینکه مژه های مصنوعی روی مژه ها طبیعی به نظر برسند باید ترفندهای مخصوص قرار دادن مژه مصنوعی را بدانید.

اگر چسب زدن و گذاشتن مژه مصنوعی دقیق نباشد باعث بدشکلی و اختلال در چشم می شود. در ادامه با مجله اینترنتی 2رخ همراه باشید تا ترفندهای گذاشتن مژه مصنوعی برای پرپشت نشان دادن مژه ها را به طور کامل توضیح دهیم.

ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی | همه چیز درباره مژه مصنوعی

مژه مصنوعی چیست؟

مژه مصنوعی یک محصول آرایشی برای ضخیم تر نشان دادن مژه ها است که دقیقا شبیه به مژه های طبیعی است. مژه مصنوعی انواع مختلفی دارد و شما می توانید بسته به مدل و اندازه مژه از مژه مصنوعی مناسب استفاده کنید.

استفاده از مژه مصنوعی برای پرپشت شدن مژه ها موقتی است و چون با چسب مخصوص به خط مژه چسبانده می شود بهتر است پس از استفاده از روی مژه ها جدا شود.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی ترفند فرمژه | 5 اشتباه در فر مژه که احتمالا مرتکب می شوید این مقاله را هم بخوانید.

انواع مژه مصنوعی

مژه مصنوعی انواع مختلفی دارد که ابتدا باید نوع مژه خود را به خوبی بشناسید و با توجه به نیاز مژه و قسمت های کوچک و خالی بین مژه ها را با مژه مصنوعی پر کنید. در ادامه به بررسی انواع مژه مصنوعی می پردازیم.

✅ مژه مصنوعی نواری
✅ مژه مصنوعی شاخه ای
✅ مژه مصنوعی سه بعدی
✅ مژه مصنوعی کامل
✅ مژه مصنوعی مغناطیسی

ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی | همه چیز درباره مژه مصنوعی

مژه مصنوعی نواری

رایج ترین مژه مصنوعی، مژه مصنوعی نواری است این نوع مژه مصنوعی به گونه ای است که تمام سطح مژه ها را می پوشاند و اگر می خواهید مژه هایتان پرپشت تر به نظر برسند و تمام سطح مژه ها به طور یکنواخت پر شود خط مژه مناسب شماست.

بیشتر بخوانید” نکات مهمی که باید قبل و بعد از لیفت مژه بدانید

ترفند چسباندن مژه مصنوعی نواری

✅ جلوی آینه بایستید و نور کافی برای دیدن و قرار دادن مژه مصنوعی روی پلک فراهم کنید.

✅ سپس مژه مصنوعی را با موچین مخصوص از جعبه جدا کنید.

✅ برای فرم دادن به مژه مصنوعی انتهای آن را با انگشت اشاره و شست گرفته و به سمت پایین خم کنید و مژه مصنوعی را یک سانتی متر بالا و پایین ببرید.
✅ حتما قبل از چسباندن مژه مصنوعی، اندازه مژه ها را با خط پلک خود اندازه بگیرید برای اندازه گیری کافیست مژه مصنوعی را روی خط پلک قرار دهید و اگر بلندتر بود مقدار اضافی آن را ببرید.

✅ سپس کمی از چسب مخصوص مژه مصنوعی را روی یک فویل بریزید و با یک خلال دندان یا وسیله ای شبیه به آن، مقداری از چسب را به خط مژه مصنوعی بزنید.

ترفندهای چسباندن مژه مصنوعی | همه چیز درباره مژه مصنوعی

توجه داشته باشید که در انتهای مژه ها بیشتر از بقیه چسب بزنید.
مژه های مصنوعی را با یک موچین بردارید و سر خود را کمی به سمت عقب متمایل کنید زیرا وقتی مستقیماً در آینه نگاه می کنید این کار بر چشمان شما غالب می شود و می توانید خط مژه خود را بهتر ببینید.

توجه داشته باشید که مژه مصنوعی را تا حد ممکن نزدیک خط مژه برده و آن را بر روی پلک بگذارید نه روی مژه ها. وقتی مژه مصنوعی با خط مژه هم تراز شد بالای مژه مصنوعی را با موچین بگیرید و به آرامی روی پلک فشار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا چسب مژه مصنوعی کاملا خشک شود.

همچنین می توانید یک خط چشم نازک و مشکی روی خط پلک بزنید تا مژه های مصنوعی خود را طبیعی تر نشان دهید و ریمل را فراموش نکنید.

مژه مصنوعی شاخه ای( دانه ای)

اگر فقط می‌خواهید انتهای مژه‌هایتان را کمی بلندتر و پرپشت‌تر کنید یا شکاف بین مژه‌ها را پر کنید، استفاده از مژه مصنوعی یا مهره‌ای برای شما مناسب است.

ترفند چسباندن مژه مصنوعی شاخه ای ( دانه ای)

ابتدا مژه های خود را کاملا تمیز کنید سپس رشته های مژه مصنوعی را روی یک سطح صاف کنار هم قرار دهید سپس با استفاده از موچین انتهای مژه ها را بپوشانید و انتهای مژه ها را که گره خورده است با چسب مخصوص مژه مصنوعی آغشته کنید.

بهتر است برای چسباندن مژه ها از انتهای چشم شروع کنید توجه داشته باشید که می توانید مژه های کوچک تری را در گوشه داخلی چشم قرار دهید. همچنین می توانید مژه های متوسط ​​را در قسمت میانی و مژه های بلندتر را در گوشه بیرونی چشم قرار دهید.همچنین میتوانید با کلیک برروی لیفت مژه چیست فواید و عوارض جانبی آن این مقاله را هم بخوانید.

مژه مصنوعی شاخه ای

مژه مصنوعی مغناطیسی یا مگنتی

مژه های مغناطیسی نوعی مژه مصنوعی هستند که خاصیت مغناطیسی دارند و از 2 قسمت تشکیل شده اند که یکی بالای مژه و قسمت دوم زیر مژه اصلی قرار دارد. به این ترتیب اثر آهنربایی بین این دو قسمت باعث می شود که مژه های این دو قسمت به هم بچسبند و کاملا روی مژه های طبیعی شما شبیه مژه مصنوعی شوند.

ترفند چسباندن مژه مصنوعی مگنتی

قبل از گذاشتن مژه های مغناطیسی حتما آرایش چشم خود را به خوبی انجام دهید. قسمت بالایی مژه مغانطیسی را روی مژه های اصلی تان قرار دهید، به طوریکه کاملاً نزدیک به ریشه مژه ها باشد. سپس قسمت پایینی مژه مصنوعی مگنتی را به زیر مژه های اصلی نزدیک کنید تا به مژه بالایی بچسبند.

مژه مصنوعی شاخه ای

نحوه برداشتن مژه مصنوعی از روی پلک

ابتدا آرایش چشم خود را کاملا پاک کنید سپس یک کاسه آب کمی داغ آماده کنید.
صورت خود را روی آب داغ و در قسمت بخار قرار دهید و یک حوله روی سرتان بگذارید تا بخار آب کاملا به مژه ها برخورد کند. صورت خود را به مدت ده دقیقه در برابر بخار نگه دارید.
در نهایت مقداری پنبه را به روغن زیتون آغشته کنید و روی مژه ها بمالید مراقب باشید که پنبه را در چشمان خود قرار ندهید. این کار را به آرامی انجام دهید تا مژه های مغناطیسی شل شوند و از روی مژه ها پاک شوند.

مژه مصنوعی شاخه ای

سوالات متداول در مورد مژه مصنوعی

آیا مژه مصنوعی باعث ریزش مژه می شود؟

خیر اگر از مژه های مصنوعی مرغوب و چسب مناسب استفاده کنید و در نهایت مژه مصنوعی ۱۲ ساعت روی مژه ها بماند با ریزش مژه مواجه نمی شوید. همچنین هنگام برداشتن مژه دقت کنید که آب را بخار دهید و از روغن های مرطوب کننده استفاده کنید، ابتدا مژه های مصنوعی را کمی نرم کنید تا هنگام برداشتن مژه ها باعث کنده شدن مژه های طبیعی شما نشود.

اکستنشن مژه بهتر است یا مژه مصنوعی برای پرپشت شدن مژه ها؟

استفاده از انواع مژه مصنوعی یک راه موقت برای پرپشت شدن مژه است اگر می خواهید همیشه مژه هایتان بلندتر و حجیم تر به نظر برسند می توانید از کاشت یا اکستنشن مژه استفاده کنید اما اگر فقط برای آرایش یک مهمانی یا مراسم خاص باید مژه هایتان را پرپشت کنید، مژه های مصنوعی گزینه خوبی برای شما هستند.

بهترین مارک های مژه مصنوعی چیست؟

✅ Make Up For Ever Lash Show
✅ Huda Beauty Classic Lash
✅ مژه مصنوعی جولjewel
✅ مژه مصنوعی کیس Kiss

مژه مصنوعی شاخه ای

آیا چشم های حساس می توانند از مژه مصنوعی هم استفاده کنند؟

بله. استفاده از مژه مصنوعی هیچ مشکلی برای چشم ایجاد نمی کند اما اگر مشکل جدی در چشم دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

مضرات و عواقب کاشت مژه مصنوعی چیست؟

در کل اگر از مژه های مصنوعی مرغوب استفاده کنید مشکلی برای چشم و مژه ایجاد نمی شود اما اگر به مدت طولانی از مژه مصنوعی استفاده می کنید یا از برندهای بی کیفیت خریداری می کنید و یا هنگام استفاده از مژه مصنوعی بهداشت را رعایت نمی کنید، ممکن است با مشکلاتی مانند قرمزی، خارش، خشکی و حساسیت چشم مواجه شوید.

سخن پایانی:

مژه مصنوعی یکی از پرطرفدارترین لوازم آرایشی برای پرپشت کردن مژه هاست که انواع مختلفی دارد. در این مقاله نحوه قرار دادن مژه مصنوعی را به صورت اصولی توضیح دادیم. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله با انواع مژه مصنوعی و نحوه قرار دادن آن بر روی مژه به خوبی آشنا شده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.