سلامت پوست

برجستگی ها و خارش های پوست چه میخواهند به شما بگویند

برجستگی ها و خارش های پوست چه میخواهند به شما بگویند

برجستگی ها و خارش های پوست چه میخواهند به شما بگویند: خارش ها و زخم هایی که در نقاط مختلف بدن ایجاد میشوند نشانه ی حساسیت و گاها مشکلات داخلی است که باید به آنها توجه ویژه داشت .بعضی از این حساسیت ها به علت نوع جنس لباس است. اگر شما هم دچار حساست های پوستی هستید به شما پیشنهاد میکنیم در این مطلب با ما همراه باشید.

برجستگی ها و خارش های پوست چه میخواهند به شما بگویند

بیشتر بخوانیم: 3 نوشیدنی جادویی برای سلامت پوست

جوش ها و حساسیت های پوستی در اطراف کمر

به علت پرچ های داخل شلوار جین ممکن است در اطراف کمر شما جوش ها یا حساسیت های پوستی ایجاد شود. آلرژی به نیکل یکی از شایع‌ترین علل واکنش‌های آلرژیک پوستی است. حساسیت به نیکل معمولاً در عرض 12 تا 48 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض ایجاد می‌شوند و برطرف شدن آن بین 2 تا 3 هفته طول می‌کشد. یک کرم کورتیزون بدون نسخه می تواند به تسریع روند بهبودی کمک کند.

حساسیت های پوستی در زیر بغل

زیربغل ها محل احتمالی آلرژی به نساجی یا رنگ هستند، زیرا هر بار که دست خود را حرکت می دهید پارچه با پوست آنجا تماس پیدا می کند. ابتدا باید تحقیق کنید تا مطمئن شوید که لباس شما واقعاً علت آن است. فهرستی از هر چیز جدیدی که در دو هفته گذشته با پوست شما تماس پیدا کرده است تهیه کنید، زیرا واکنش‌های منسوجات و رنگ‌ها فوری نیستند – توسعه آنها به زمان نیاز دارد. اگر یکی از لباس‌های خاص مجرم آشکار است، برچسب را قطع کنید، لباس را دور بیاندازید، برچسب را به متخصص پوست خود نشان دهید تا متوجه شوید دقیقاً به چه چیزی در لباس حساسیت دارید تا بدانید چه چیزی را باید انجام دهید. دفعه بعد که به خرید می روید اجتناب کنید.

برجستگی های زرد پوستی

تجمعات چربی در زیر پوست که به رنگ زرد یا نارنجی به نظر می رسند (اندازه آن می تواند بسیار متفاوت باشد، از چند میلی متر تا چند اینچ) و در لمس نرم هستند، زانتوم نامیده می شوند. میتواند نشانه ی سطح چربی یا کلسترول بسیار بالا در خون شما باشد. آنها می توانند در هر نقطه از بدن ایجاد شوند، اما شایع ترین لکه ها مفاصل، تاندون ها، دست ها، پاها و پایین هستند. با این حال، زانتوم روی پلک، لزوماً با وضعیت چربی یا کلسترول مرتبط نیست.

چه باید کرد: آزمایش خون می تواند چربی یا کلسترول بالا را به عنوان علت تایید یا رد کند.

خارش شدید، احساس سوزش و تاول

ممکن است بیماری سلیاک داشته باشید. در صورت وجود سلیاک بثورات خارش شدید در هر دو طرف بدن، معمولاً در آرنج، زانو، پشت، پشت و پشت گردن خواهید داشت.این بیماری معمولاً در سنین 30 تا 40 سالگی شروع می‌شود، مردان را کمی بیشتر از زنان مبتلا می‌کند و در میان افراد با اصل و نسب اروپای شمالی شایع‌تر است. چه باید کرد: DH را می توان با اگزما اشتباه گرفت. راه توصیه شده برای تشخیص آن با بیوپسی پوست و آزمایش آنتی بادی است که باعث ایجاد بثورات می شود. اگر معلوم شود که DH است، پزشک به شما توصیه می کند که از یک رژیم غذایی بدون گلوتن پیروی کنید و یک نسخه کرم موضعی به شما بدهد.

برجستگی ها و خارش های پوست چه میخواهند به شما بگویند

سخن پایانی:

این ها پاسخ هایی است به سوال برجستگی ها و خارش های پوست چه میخواهند به شما بگویند. حساسیت های پوستی معمولا نشانه ای از علایم درون بدن هستند و گاها میتواند نشانه ی حساسیت به انواع پارچه و لباس باشد. در ابتدا عامل اسیب زا را تشخیص دهید و به پزشک مراجعه کنید. همچنین بخوانید: درمان خانگی موثر برای خشکی سطح پوست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.