سلامت پوست

با این ۶ کار پوست خود را نابود میکنید !

با این ۶ کار پوست خود را نابود میکنید!

با این ۶ کار پوست خود را نابود میکنید ! اکثر ما معمولا به پوست صورتمون توجه زیادی داریم ولی پوست بدن رو کاملا نادیده میگیریم و با معمولی ترین یا بدترین شوینده ها میشوریمش و تا حمام بعدی کاری با پوست بدن نداریم! در صورتی که پوست بدن خیلی مهمه و باید نرمی و لطافت اون حفظ شه. اگر ژنتیک رو در نظر نگیریم و مشکلات داخلی خودمون رو حل کنیم میرسیم به اشتباهاتی که خودمون انجام میدیم و باعث نابودی پوست میشیم.

با آب داغ بدنمون رو میشوریم!

اینکار علاوه بر اینکه پوست صورت و مو رو نابود میکنه آسیب جدی به طراوت پوست بدن میزنه. یا پوست ما رو دهیدراته و خشک میکنه و یا با تحریک غدد چربی پوست بدن ما رو چرب تر و پر جوش میکنه. با آب ولرم حمام کنید.

با این ۶ کار پوست خود را نابود میکنید !

حوله بدن رو دیر میشوریم!

خیلی ها فکر میکنن که چون وقتی از حوله استفاده میکنیم بدن تمیزه پس نیازی به شستن حوله نیست . این یک باور غلطه و حوله باید حتما هر 10 روز حتما شسته شه و چون نمدار بودن حوله محل مناسبیه برای رشد باکتری ها.

با این ۶ کار پوست خود را نابود میکنید !

اسکراب نکردن!

علاوه بر کف سر و صورت بدن هم احتیاج به اسکراب داره. اسکراب میتونه لایه های مرده رو از بین ببره و طراوت به پوست ببخشه. حتما باید هفته ای یک بار پوست بدن رو اسکراب کنیم که میتونید تغییرات پوستی رو به سرعت متوجه بشین.

با این ۶ کار پوست خود را نابود میکنید !

پوشین لباس های خیلی تنگ!

پوشین لباس های خیلی تنگ به صورت مداوم باعث تعریق بدن و حبس عرق بین لباست و پوست میشه و به علاوه اون میتونه باعث پوست بدن بخصوص کشاله ران بشه. سعی کنید بیشتر از لباس های آزاد استفاده کنید.

زیبایی پوست

استفاده نکردن از لوسیون ها!

لوسیون ها میتونن شادابی رو به پوست برگردونن و خشکی و بی حالی پوست رو برطرف کنن و حتما باید لوسیون مخصوص پوست خودتون رو داشته باشین. شامپو ها و صابون هایی که داخل حمام استفاده میکنیم پوستمون رو حساس و بی حال میکنن و لوسیون ها میتونن پوستمون رو نجات بدن.

زیبایی پوست

به شامپوها و صابون ها توجه نمیکنیم!

یعنی هرچیزی که دم دستمون باشه رو به پوستمون میزنیم. شامپوی بدن به اندازه ی شامپوی مو مهمه . شامپوی بدن نباید حاوی الکل و پارابن و مواد مضر داشته باشه و در آخر اینکه موقع خشک کردن با بدن با ملایمت رفتار کنید.

زیبایی پوست

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.