آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آموزش زاویه فک با کانتور | چطور کانتور بزنیم؟

آموزش زاویه فک با کانتور | چطور کانتور بزنیم؟

آموزش زاویه فک با کانتور | چطور کانتور بزنیم؟ هنر کانتورینگ بسیار فراتر از برجسته کردن استخوان گونه است. بینی، پیشانی، لب‌ها، خط فک و ترقوه از جمله قسمت‌هایی هستند که می‌توانید با کانتور مشخص کنید تا شکل و ظاهری شفاف‌تر ایجاد کنید. اگرچه برخی ادعا می کنند که ایجاد خط فک مشخص بسیار شیک تر است، اما این ناحیه یکی از مواردی است که توجه کانتورینگ آرایش را به خود جلب کرده است و با چند ترفند به راحتی انجام می شود.

خط فک کانتور به هیچ وجه ضروری نیست، اما اگر این ناحیه شما را آزار می دهد یا فقط می خواهید با آرایش خود بازی کنید، براش های آرایش خود را بردارید و راهنمای آسان زیبای 2 رخ برای آموزش زاویه دادن به فک با کانتور.

آموزش زاویه فک با کانتور | چطور کانتور بزنیم؟

آموزش زاویه فک با کانتور

برای اینکه فک را با کانتور به بهترین شکل ممکن زاویه دهید، لازم است ابتدا با نکاتی که برای این منظور وجود دارد آشنا شده و سپس به خوبی این کار را انجام دهید:

اصول اولیه برای کانتور فک و چانه

تکنیک‌های کانتورینگ که برای خط فک استفاده می‌کنیم الزامات خاصی دارند. اول از همه باید بدانید که باید کانتور فک را با ناحیه گردن ترکیب کنید. همه میکاپ آرتیست های حرفه ای قبول دارند که این امری غیرقابل مذاکره و عامل اصلی طبیعی به نظر رسیدن خط فک است.

کانتور دور چانه را نیز باید با یک براش کوچکتر که مخروطی یا زاویه دار است اعمال کنید. زیرا هر چیزی که بیش از حد بزرگ و کرکی باشد، محصول را خیلی نزدیک به دهان می‌کشد و جلوه‌ای «ریش‌مانند» ایجاد می‌کند که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد.

برای زاویه دادن به فک با کانتور، باید به سراغ محصولی بروید که رنگ آن بین ۱ تا ۱.۵ درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد و این سایه باید شبیه سایه های طبیعی صورت شما باشد.همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه کانتور و هایلایت کردن با توجه به فرم صورت این مقاله را هم بخوانید.

آموزش زاویه فک با کانتور | چطور کانتور بزنیم؟

کانتور فک باید آخرین کانتوری باشد که اعمال می کنیم. بنابراین اگر نواحی دیگر صورت مانند پیشانی، گونه ها یا بینی را کانتور می کنید، کانتور کردن ناحیه فک را تمام کنید. استفاده از محصول باقیمانده روی براش های خود جلوه ای خیره کننده و بدون درز ایجاد می کند، به این معنی که زاویه فک را با کانتور زیاده روی نکنید.

نحوه زاویه دادن به فک با کانتور: یک چانه دوتایی یا غبغب را محو کنید

چانه دوتایی یا وجود غبغب معمولا در عکس‌ ها ، سلفی‌ ها و سایر مکان‌ های ناخواسته ظاهر می‌ شوند . مهم نیست که با چه نوع چانه دوتایی سر و کار دارید ، کانتور یک راه عالی برای افزودن شکل و تعریف به خط فک است .

1. ابتدا پایه آرایش را کامل کنید: مرطوب کننده، پرایمر، زیرسازی و کانسیلر به عنوان زیرسازی آرایش در نظر گرفته می شود. ابتدا این محصولات را روی پوست بمالید تا پایه ای عالی برای کانتورینگ داشته باشید.

2. کانتور پودر یا کرم را انتخاب کنید. از آنجایی که خط فک معمولا توسط ماسک صورت، دست ها و لباس ما لمس می شود، بهتر است محصول پودری را انتخاب کنیم. کانتور پودر بادوام تر، استفاده آسان تر و شکستن آن دشوار است.

آموزش زاویه فک با کانتور | چطور کانتور بزنیم؟

3. در مکانی با نور مناسب بایستید و به آینه نگاه کنید. با دقت در آینه نگاه کنید تا ببینید کدام قسمت از چانه دوتایی بیشترین نور را دریافت می کند. به جای اینکه اجازه دهیم نور از آن ناحیه منعکس شود، می خواهیم با اعمال یک کانتور منحنی در سراسر مربع فک و زیر گوش در سمت چپ تا مربع فک در سمت راست، یک سایه ایجاد کنیم.

4. کانتور را با رنگ مناسب انتخاب کنید. قبل از استفاده از محصول کانتور، باید مطمئن شوید که رنگی که انتخاب می کنید 1 تا 1.5 درجه تیره تر از رنگ گردن باشد نه رنگ پوست صورت. از آنجایی که رنگ پوست گردن می تواند کمی با رنگ پوست صورت متفاوت باشد، اغلب کمی تیره تر و گاهی گرمتر یا سردتر است.

5. خط فک را با کرم پودر صورت کانتور کنید. برای رسیدن به طبیعی ترین ظاهر، راز ما این است که به جای پودرهای مخصوص کانتور، خط فک را با کرم پودر کانتور کنیم، رنگ این مدل به رنگ پوست کرم گردن نزدیکتر است و جلوه ای طبیعی ایجاد می کند.

کانتور فک را با یک براش نرم زاویه دار یا مخروطی ترکیب کنید برای زاویه دادن به خط فک با کانتور، مقداری از محصول مورد نظر را با یک براش نرم بردارید و روی خط فک بکشید و همچنین مقداری از محصول را از زیر گوش در دو طرف، زیر گردن بکشید ممکن است لازم باشد خطوط ناهموار را با مخلوط کردن با یک براش کرکی و پودر شفاف مشخص کنید.

7. کانتو را به سمت بالا زیر چانه و به سمت استخوان ترقوه به سمت پایین ترکیب کنید و مطمئن شوید که با رنگ طبیعی گردن مطابقت دارد. وقتی کارتان تمام شد، نباید هیچ خط یا شکلی را تشخیص دهید، اما در عوض متوجه چانه تمیزتر و تیزتر خواهید شد.

ترفند برای زاویه فک

زاویه فک با کانتور: تعریفی برای چانه ایجاد کنید

گاهی لازم است ظاهری واضح تر و مشخص تر برای چانه ایجاد شود تا زاویه فک با کانتور کامل شود. در مقایسه با تمام تکنیک های دیگر این یکی نسبتا ساده است.

1. ابتدا چانه را با یک نقطه کانسیلر درست در مرکز تقویت کنید و با اسفنج مخلوط کنید. در مرحله بعد می خواهیم با کشیدن دو خط از گوشه دهان به سمت پایین تا خط فک فک را با کانتور بکشیم.

2. این تکنیک روی چانه تمرکز می کند تا ظاهر برجسته تری داشته باشد تا شکل مثلث یا قلب را متعادل کند. می‌توانید کانتور را زیر چانه به سمت پایین بلغزانید تا ظاهری واضح‌تر داشته باشید، یا همه چیز را با پودر کانتور برای فوکوس ملایم صاف کنید.

ترفند برای زاویه فک

گریم زاویه سازی فک

می توانید از نکات و ترفندهای زیر برای زاویه دادن به فک با کانتور به بهترین شکل ممکن استفاده کنید:

1. ابتدا پوست خود را کاملا تمیز و پاکسازی کنید تا مواد آرایشی به خوبی روی پوست بنشیند و ظاهری طبیعی و شاداب برای پوست و صورت شما ایجاد کند.

2. در مرحله بعدی ، میکاپ اولیه صورت را با پرایمر و کرم پودر انجام دهید تا سطح صاف و یکدست و یک رنگی برای پوست صورت ایجاد کنید . نکته قابل توجهی که در این رابطه وجود دارد این است که باید مطمئن شوید که پرایمر را تا وسط گردن خود بمالید زیرا قرار است به این ناحیه آرایش و کانتور اضافه شود .

برای شروع کانتور فک باید صورت خود را به سمت گردن خود فشار دهید در حالی که در آینه نگاه می کنید تا یک “چانه دوتایی” ایجاد کنید. ناحیه ای که در آن پوست اضافی دارید را شناسایی کنید. اینجا جایی است که می خواهید برنامه کانتور خود را متمرکز کنید. کانتور کردن در اینجا اساساً یک جلوه سایه‌دار ایجاد می‌کند که توجه را از قسمت‌های ضخیم‌تر فک منحرف می‌کند تا متمایزتر به نظر برسد.

ترفند برای زاویه فک

سپس مقدار کمی از کانتور را با براش آرایش خود بردارید و به آرامی براش را از جلو به عقب در این ناحیه بکشید. همچنین می توانید کانتور را از جلوی گوش و مستقیماً روی فک خود اعمال کنید تا ظاهری واضح تر برای خط فک خود ایجاد کنید.

برای انجام این کار دقت کنید، ابتدا از مقدار بسیار کمی محصول استفاده کنید و سپس در صورت لزوم از مقدار بیشتری محصول برای زاویه دادن به فک با کانتور استفاده کنید. این محصول را به خوبی با یک براش نرم ترکیب کنید تا جلوه ای طبیعی روی پوست ایجاد کنید.

4. مطمئن شوید که آرایش را در نور طبیعی انجام می دهید تا از آرایش بیش از حد یا ایجاد خطوط خشن جلوگیری کنید. سپس با یک براش آرایشی تمیز و خشک برگردید و شروع به مخلوط کردن و پخش کردن آن در اطراف کانتوری که به تازگی اعمال کرده اید. به یاد داشته باشید شما می خواهید یک افکت سایه طبیعی ایجاد کنید.

5. بعد از ترکیب کردن آرایش خود را طوری تنظیم کنید که ثابت بمان. استفاده از پودرهای فیکس کننده آرایش علاوه بر ثابت نگه داشتن آرایش، به ایجاد یک روکش مات طبیعی و صاف برای پوست نیز کمک می کند.

ترفند برای زاویه فک

خلاصه

کانتور کردن فک یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای ایجاد خط فک مشخص بر روی صورت است و کمک می‌کند چهره شما جذاب‌تر و زیباتر از حالت عادی به نظر برسد. با استفاده از نکات فوق، می توانید بهترین کانتورینگ را برای زاویه دادن به فک خود انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.