آرایش چشم, آرایش و زیبایی

چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید!

چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید!

چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید! ریمل مژه یکی از پایه های ثابت آرایش است و اکثر خانم ها به مژه های خود ریمل می زنند. ریمل می تواند چشم ها را جذاب تر کند و اگر خانمی به دنبال یک آرایش ساده است بهتر است از این آرایش غافل نشود.

اگرچه ریمل زدن آسان است اما بسیاری از خانم ها هنگام استفاده از این ماده آرایشی اشتباهات زیادی مرتکب می شوند. این مقاله را بخوانید تا چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید! هرگز آنها را مرتکب نشوید.

چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید!

اشتباه رایج 1: زدن ریمل پشت سر هم!

برخی افراد به اشتباه فکر می کنند برای داشتن مژه های پرپشت و بلند پشت سر هم باید ریمل زد این یک اشتباه بزرگ است گاهی اوقات می توان فقط با یک ریمل مژه ها را پر کرد و گاهی باید چندین بار این کار را انجام داد.

اما انجام این کار یکی پس از دیگری اشتباه است ابتدا یکبار ریمل بزنید صبر کنید تا کمی خشک شود با دقت به مژه ها در آینه نگاه کنید اگر بخشی از مژه ها نیاز به ریمل بیشتری دارد دوباره ریمل را بزنید در غیر این صورت تناسب مژه ها به هم می خورد.

نکته:

به طور معمول با 2 تا نهایتا 3 بار ریمل زدن (3 لایه) میتوان فرم و شکل مژ ها را آرایش کرده و بهبود بخشید.

اشتباه رایج 2: ریمل زدن و کشیدن ریمل در جهت اشتباه

نحوه زدن ریمل بسیار مهم است اگر می خواهید ظاهری را که می خواهید ایجاد کنید بهتر است ریمل را در جهت درست بزنید برخی به اشتباه این کار را از بیرون به داخل انجام می دهند اما بهتر است این کار را از ریشه مژه ها به سمت بیرون انجام دهید و در این مدت کمی دست خود را تکان دهید.

چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید!

اشتباه رایج 3: نادیده گرفتن مژه های پایین

اشتباه رایج بعدی این است که برخی از خانم ها فکر می کنند ریمل زدن روی مژه های پایین تاثیری ندارد بنابراین آنها از انجام این کار خودداری می کنند. اما این واقعا یک اشتباه بزرگ است.

مژه های پایین شاید آنطور که باید به چشم نیایند اما در کل زیبایی چشم ها را دو چندان می کنند و ریمل زدن روی آن ها را نباید فراموش کرد بهتر است ابتدا مژه های پایین را ریمل بزنید سپس به سراغ مژه های بالا بروید.

چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید!

اشتباه رایج 4: استفاده روزانه از ریمل های ضد آب

حتما می دانید که استفاده مکرر از صدها آب ریمل می تواند برای پوست خطرناک باشد با توجه به اینکه مواد به کار رفته در این محصولات به سختی تمیز می شوند در دراز مدت پوست محل حساس می شود.

از ریمل های ضدآب فقط زمانی استفاده کنید که واقعاً به آن نیاز دارید تا از حساسیت و آسیب پوستی جلوگیری کنید در غیر این صورت از انواع دیگر ریمل استفاده کنید.

چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید!

بیشتر بخوانید» معرفی 13 مدل ریمل ضد آب مناسب و نحوه استفاده از آنها

اشتباه رایج 5: فرو بردن مکرر و مداوم فرچه ریمل در داخل بطری آن

فرو رفتن مداوم براش در بطری باعث نمی شود ریمل بیشتری بیرون بیاید و به براش بچسبد. چه یک بار یا 10 بار این کار را انجام دهید، فقط مقدار مشخصی ریمل به برس می چسبد. فرو رفتن بیش از حد برس در بطری فقط باعث نفوذ هوا به داخل بطری و خشک شدن ریمل می شود و اثر دیگری روی آن نخواهد داشت.

ریمل زدن

اشتباه رایج 6: عدم استفاده از برس و فرمژه 

این درست نیست که ریمل مژه به تنهایی می تواند مژه ها را حجیم تر کند. هنگام ریمل زدن، مژه ها معمولاً به هم می چسبند و اتفاقاً جدا نشدن آنها می تواند زیبایی و ضخامت آنها را زیر سوال ببرد.

سعی کنید همیشه بعد از ریمل برای جلوگیری از چسبیدن مژه ها از برس مخصوص مژه استفاده کنید تا مژه ها از هم جدا شوند و نتیجه مطلوب حاصل شود.

ریمل زدن

اشتباه رایج 7: اعمال فرمژه درست بعد از ریمل زدن

به این نکته توجه کنید که همیشه باید فرمژه را پیش از ریمل زدن انجام داد. اگر بعد از خشک شدن ریمل روی مژه ها اقدام به زدن فرمژه کنیم، ابروها میشکنند و یکدستی آن ها نیز به هم میخورد. بنابراین از انجام اینکار جدا خودداری کنید زیرا در درازمدت مژه ها دچار ریزش نیز میشوند.

بیشتر بخوانید» ترفند فرمژه | 5 اشتباه در فر مژه که احتمالا مرتکب می شوید

اشتباه رایج 8: استفاده از ریمل های قدیمی

تقریبا تمام لوازم آرایش تاریخ انقضا دارند اما از آنجایی که این لوازم معمولا برای مدت کوتاهی استفاده می شوند هیچکس توجه زیادی به تاریخ انقضا آنها نمی کند.

اما اقلام قدیمی به ویژه ریمل ها می توانند تهدیدی برای سلامتی شما باشند پس همیشه به تاریخ انقضای لوازم آرایشی خود توجه کنید زیرا سلامتی شما در خطر است.

به عنوان مثال اگر از ریمل قدیمی استفاده می کنید به احتمال زیاد موارد زیر را دارید:

✅ عفونت و التهاب چشم
✅ خشک شدن پوست
✅ سست شدن مژه ها
✅ کاهش صخامت و افتادن مژه

ریمل زدن

بنابراین سعی کنید که ریمل های خود را پس از هر 3 تا حدودا 6 ماه پس از باز شدن تعویض کنید تا احتمال بروز و گسترش هر کدام از موارد بالا کاهش پیدا کند یا متوقف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.