زیبایی, سلامت پوست

نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی

نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی

نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی : رنگ پوست یکی از مهم ترین ویژگی های چهره افراد است. افرادی که پوست سفید دارند از لوازم آرایشی مختلفی استفاده می کنند. آنها سعی می کنند با توجه به رنگ پوست خود از رنگ هایی در آرایش خود استفاده کنند که باعث زیباتر دیده شدن آنها شود و افراد تیره پوست نیز مهمترین مسئله را در انتخاب لوازم آرایشی خود در نظر می گیرند یعنی هماهنگی فرم و رنگ آرایش با رنگ طبیعی پوستشان.

تنوع لوازم آرایش در رنگ ها و بافت های متنوع دقیقا به همین دلیل است اما آیا چیزی جز لوازم آرایشی که باید توجه ما را در پوست ما جلب کند وجود دارد؟ بله. انواع پوست.

نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی

انواع پوست

پوست انواع مختلفی دارد، پوست چرب، پوست خشک، پوست مختلط، پوست معمولی و حساس. اما تشخیص اینکه چه نوع پوستی داریم همیشه آسان نیست.

با مراجعه به متخصص پوست علاوه بر اطمینان از نوع پوست و موی شما می توانیم ابزارهای مورد نیاز برای داشتن روتین مناسب پوست را نیز تهیه کنیم. با این حال روش های خانگی برای تشخیص نوع پوست وجود دارد که ابتدا به سراغ آنها می رویم. برای موثرترین اسکراب خانگی برای پوست چرب این مقاله را با کلیک برروی آن بخوانید.

نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی

چه نوع پوستی دارید؟

برای اینکه مشخص کنید چه نوع پوستی دارید ابتدا باید تمام آلودگی ها را از روی پوست صورت خود پاک کنید می توانید به آرامی صورت خود را با پاک کننده ها و آب بشویید سپس آن را با یک حوله مخصوص پوست صورت خود خشک کنید.

اجازه دهید پوست صورتتان بدون استفاده از مرطوب کننده استراحت کند و بعد از یک ساعت با بررسی پوست صورت خود در مقابل آینه متوجه می شوید که چه نوع پوستی دارید.

اگر روی بینی، پیشانی و چانه خود چربی و در بقیه قسمت های صورت خود پوست خشکی احساس می کنید، پوست شما مختلط است. اگر پوست شما نه خشک است و نه چرب بهترین پوست را دارید.

نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی

پوست معمولی شما، اگرچه نیاز به مراقبت دارد، زیاد شما را آزار نمی دهد. بعد از یک ساعت انتظار، آیا تمام صورت شما چاق و درخشان است؟ اگر این علائم را دارید، به خصوص در صورت، پوستتان چرب است.

پوست خشک نیز با تکه تکه شدن و کشیدگی در این ناحیه مشخص می شود. اگر پوست خشکی دارید خطوط و پوسته های اضافی روی پیشانی و گونه های شما دیده می شود. آخرین فرم پوست، پوست حساس است. التهاب و خارشی که باعث قرمزی می شود در قسمت های مختلف صورت دیده می شود.

اما در این مقاله می خواهیم به نحوه حفظ و استفاده از روتین پوست چرب بپردازیم:

پوست چرب شما و نکات نگهداری از آن

همانطور که قبلا گفتیم؛ مهمترین ویژگی پوست چرب درخشندگی آن است، اما آیا این درخشندگی به ما کمک می کند تا زیباتر به نظر برسیم؟ خیر. اگر پوست چرب دارید احتمالا همیشه با چربی زیر پوست خود سر و کار دارید. پوست شما دائماً جوش می زند که برخی از آنها برای همیشه روی صورت شما باقی می مانند.

آکنه عمدتاً در افرادی با پوست چرب تأثیر می گذارد. همچنین منافذ پوست این افراد بسته و آشکار است. اگر قبلاً پوستتان چرب نبود و اکنون این احساس را دارید، بهتر است بدانید که علاوه بر عوامل ژنتیکی، استرس و تغییرات هورمونی نیز باعث چرب شدن پوست شما می شود.

نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی

روتین پوست چرب چیست؟

اولین قدم در انجام هر گونه مراقبت از پوست، استفاده از پاک کننده ها است شستن صورت یکی از مهم ترین برنامه های مراقبت از پوست است. می توانید از فوم و ژل های پاک کننده صورت برای پاکسازی روزانه انواع آلودگی ها استفاده کنید، اما مطمئن باشید که محصولاتی که در روتین پوست شما استفاده می شود باید متناسب با نوع پوست شما باشد، در غیر این صورت پوست شما آسیب می بیند. عوارض جانبی دیگری نیز وجود دارد که خطرناک هستند.

مراحل مختلف در روتین پوست عبارتند از:

✅ تونر
✅ آب رسان و سرم های مغذی
✅ مرطوب کننده صورت مخصوص پوست چرب
✅ ضد آفتاب
✅ روزتین پوست چرب

افرادی که پوست چرب دارند بهتر است همیشه از محصولاتی استفاده کنند که روغن ندارند همچنین استفاده از ماسک های طبیعی مانند ماسک زردچوبه و عسل علاوه بر پاکسازی منافذ پوست می تواند باعث شفافیت آن شود.

همچنین بهتر است صورت خود را ۲ تا ۳ بار در روز بشویید.

ویژگی پوست چرب

1_ تونر

تونرها نوعی پاک کننده هستند یکی از طبیعی ترین موادی که می توانید به عنوان تونر از آن استفاده کنید گلاب است، استفاده از تونرها پوست شما را از هرگونه آلودگی پاک می کند و PH صورت را تنظیم می کند. به عنوان فردی که پوست چرب دارید باید با استفاده از موادی که برای پوستتان مناسب است، چربی پوست را متعادل کنید. برای ضروری ترین لوازم آرایشی که باید داشته باشید با کلیک این مقاله را هم بخوانید.

2- آبرسان ها و سرم های مغذی

پوست شما توسط مرطوب کننده ها و سرم های مغذی تغذیه می شود مواد مورد استفاده در روتین پوست چرب نباید بر پایه روغن باشد بلکه باید سعی کنید نمک و آب مورد نیاز را به پوست خود برسانید.

ویژگی پوست چرب

3- مرطوب کننده صورت برای پوست های چرب

همه ما روزانه از انواع مرطوب کننده ها استفاده می کنیم شما باید صورت خود را با هر نوع پوستی مرطوب نگه دارید. پوست صورت شما به خصوص در شب باید رطوبت لازم را داشته باشد پس از مرطوب کننده پوست های چرب استفاده کنید.

ویژگی پوست چرب

4- ضد آفتاب

در مورد اهمیت کرم ضد آفتاب برای پوست مطالب زیادی نوشته شده است بنابراین احتمالاً همه ما می دانیم که استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب در هر زمان بسیار مهم است اگر پوست چرب دارید از استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از برنامه روزانه خود غافل نشوید.

به طور کلی برای کاهش چربی پوست خود می توانید با رعایت یک رژیم غذایی مناسب به این موضوع پی ببرید در حالی که نمی توان انکار کرد که انسان ها ژنتیکی هستند، انتخاب غذای مناسب و تغییرات آب و هوایی همچنان تاثیرگذار هستند. نوع و میزان آرایش شما باید با توجه به نوع پوست شما انتخاب شود تا با هر نوع پوستی زیبا و جذاب به نظر برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.